Serbija | Apie Serbiją

Serbija - oficialiai Serbijos Respublika yra Balkanų respublika pietryčių Europoje.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 88 361 km²Sostinė- Belgradas (1,351 milijonų gyventojų)Gyventojų skaičius- 7,164 milijonų gyventojųKiti svarbūs miestai- Nišas (183 164 gyventojai), Novi Sadas (215 600 gyventojų), Priština (155 500 gyventojų), Kragujevacas (147 500 gyventojų)Religija- Krikščionys 92,5proc.Kalba- valstybinė kalba serbų.Elektros srovė- Visoje šalyje 230 voltų. Serbijoje yra europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.Pinigai- Valstybinė valiuta Serbijos dinaras.

MUITINĖ:

Vykstant į Serbiją vizos yra nereikalingos, galima vykti su tapatybės kortele, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Serbija reikalauja, kad turisto pasas (tapatybės kortelė)  galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.Į Serbija galima vežtis su savimi iki 800 cigarečių, 400 cigarilių, 200 cigarų, 1kg rūkomojo tabako. Iki 10 litrų alkoholinių gėrimų.Telefonas- Tarptautinis šalies kodas į Serbiją +381, iš Serbijos 00

SEIFAI

Savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

VIZOS

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

SVEIKATA

Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi.

KLIMATAS

Šalyje klimatas pereina iš jūrinio į žemyninį. Kalnų teritorijoje vyrauja šaltos žiemos, tačiau lygumose jos yra kur kas švelnesnės. Serbijos teritorijoje  vasaros yra šiltos. Serbijos sostinėje Belgrade vidutinė sausio mėnesio temperatūra vyrauja apie nulį laipsnių, o liepą apie 23 laipsnius šilumos.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo geriau pirkti buteliuose. Nevalgykite neplautų vaisių ir daržovių. Serbų virtuvė labai įvairialypė ir priklauso nuo regiono. Gausu mėsos ir žuvies patiekalų, keptų ant grilio. Išskirtinis serbų virtuvės bruožas yra didelės porcijos, skoniu patiekalas negali nusileisti išvaizdai. Dažnai naudojamos daržovės ir prieskoniai – saldžiosios ir aitriosios paprikos, baltieji ir raudonieji svogūnai, kopūstai, krapai, porai, česnakas, mairūnas, bazilikas.

KĄ PAMATYTI/KĄ APLANKYTI

Kelionės į Serbiją metu rekomenduojama aplankyti šalies sostinę - Belgradą. Apžiūrėti Parlamento rūmus, Rotušę, arkivyskupo Šv. Savos cerkvę, Respublikos aikštę su Nacionalinio teatro rūmais ir nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parką su Belgrado tvirtove, garsiąją Knez Mihailova pėsčiųjų alėją. Būtina pamatyti Nugalėtojo statulą. Ši statula stūkso Belgrado pilies teritorijoje ir yra laikoma Serbijos laisvės simboliu. Statula išties neeilinė, taigi nuolat patenka į labiausiai fotografuojamų Belgrado objektų sąrašą. Taip pat rekomenduojama aplankyti Derdapo nacionalinį parką, ten apžiūrėti Geležinius vartus, tai tarpeklis esantis Dunojaus upėje atskiriantis pietinę Karpatų dalį nuo vakarinės Stara Planina kalnų papėdės. Kopaonik nacionalinis parkas pietinėje šalies dalyje, pamėgtas slidininkų, čia gausu puikių slidinėjimo trasų, keltuvų, poilsio namų, viešbučių. Rekomenduojame sustoti prie Zlatarsko ežero. Tai dirbtinis, žmogaus rankomis sukurtas ežeras, jis užima 7,25 kvadratinių kilometrų plotą ir pasiekia 75 metrų gylį.

EKSKURSIJOS

Belgradas: kruizas laivu;Viduramžių vienuolynai ir “Resava” urvo pažintis;Belgradas: 2 valandų kelionė su taure vyno;Išilgai Dunojaus: Golubaco tvirtovė ir „Iron Gate Gorge“ kelionė iš Belgrado;Traditoninis serbiško gėrimo „Rakija“ degustacija;Belgradas: 2 valandų metro kelionė su taure vyno;Rytų Serbija: Viduramžių vienuolynai ir „Resava“ urvo kelionė.

KAINOS

Pragyvenimas šioje šalyje yra ganėtinai pigus. Pagrindinis patiekalas paprastoje kavinėje jums atsieis 5.11 €; Vakarienė dviems, vidutinio lygio restorane (trijų dalių) 24.69 €; Jei norite greito maisto, standartinis McDonalds nedidelis kompleksas kainuoja 4.98 €; Cappuccino (normalus dydis) atsigersite už 1.43 €; Vanduo (0,33l mažas butelis) 0.94 €.

TRANSPORTAS

Vienkartinis bilietas viešajam transporte 0.77 €; Taksi įsėdimo kaina 1.45 €; Taksi 1val. laukimo kaina 6.38 €; Taksi 1km apie 0,60€. Kitus miestus nesunkiai galima pasiekti tarpmiestinio susisiekimo autobusais. Belgrade viešajį transportą sudaro autobusai, tramvajai ir troleibusai, kuriems galioja vienodos apmokėjimo sąlygos. Taigi, atvykus į Belgradą galima įsigyti BusPlus kortelę ir ją pasipildžius norimu pinigų kiekiu, važinėti po miestą visos kelionės metu. Viena kelionė viešuoju transportu kainuoja apie 75 dinarus (apie 65 euro centus).

LAUKTUVĖS/SUVENYRAI

Medžio drožiniai, tradiciniai rankdarbiai, magnetukai, raktų pakabukai su šalies lankomų objektų atvaizdais.