Serbija | Apie Serbiją

Bendra informacija apie Serbiją, Serbijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Serbijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Serbijoje.

Serbija- oficialiai Serbijos Respublika yra Balkanų respublika pietryčių Europoje.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 88 361 km²

Sostinė- Belgradas (1,351 milijonų gyventojų)

Gyventojų skaičius- 7,164 milijonų gyventojų

Kiti svarbūs miestai- Nišas (183 164 gyventojai), Novi Sadas (215 600 gyventojų), Priština (155 500 gyventojų), Kragujevacas (147 500 gyventojų)

Religija- Krikščionys 92,5proc.

Kalba- valstybinė kalba serbų.

Elektros srovė- Visoje šalyje 230voltų. Serbijoje yra europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai- Valstybinė valiuta Serbijos dinaras.

MUITINĖ:

Vykstant į Serbiją vizos yra nereikalingos, galima vykti su tapatybės kortele, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Serbija reikalauja, kad turisto pasas (tapatybės kortelė)  galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Į Serbija galima vežtis su savimi iki 800cigarečių, 400cigarilių, 200cigarų, 1kg rūkomojo tabako. Iki 10litrų alkoholinių gėrimų.

Telefonas- Tarptautinis šalies kodas į Serbiją +381, iš Serbijos 00

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi.

Klimatas- Šalyje klimatas pereina iš jūrinio į žemyninį. Kalnų teritorijoje vyrauja šaltos žiemos, tačiau lygumose jos yra kur kas švelnesnės. Serbijos teritorijoje  vasaros yra šiltos. Serbijos sostinėje Belgrade vidutinė sausio mėnesio temperatūra vyrauja apie nulį laipsnių, o liepą apie 23 laipsnius šilumos.

Maistas ir Gėrimai- nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo geriau pirkti buteliuose. Nevalgykite neplautų vaisių ir daržovių. Serbų virtuvė labai įvairialypė ir priklauso nuo regiono. Gausu mėsos ir žuvies patiekalų, keptų ant grilio. Išskirtinis serbų virtuvės bruožas yra didelės porcijos, skoniu patiekalas negali nusileisti išvaizdai. Dažnai naudojamos daržovės ir prieskoniai – saldžiosios ir aitriosios paprikos, baltieji ir raudonieji svogūnai, kopūstai, krapai, porai, česnakas, mairūnas, bazilikas.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP