Patarimai keliaujantiems į Seišelius

Pirmoji jūsų viešnagės stotelė turėtų būti Praslin, antroji pagal dydį Seišelių sala. Ji garsėja savo ypatinga augmenija. Ypatumus išvysite vos tik žengę kelis žingsnius gilyn į Vallée de Mai mišką. Šiame senoviniame aukštų kaip bokštai palmių miške auga stulbinanti Koko de Mer palmė, bei gyvena vienas rečiausių pasaulyje paukščių, Seišelių juodoji papūga.  Po pažinties su salos gamta, negalima praleisti progos nenuplaukiant į vieną garsiausių paplūdimių žemėje - Anse Lazio, kur galėsite paskanauti įsimintinų Kreolū virtuvės patiekalų, bei pasimėgauti vandenyno vaizdu. La Digue sala yra už 30 minučių kelio keltu nuo Praslin.  Šioje stebuklingoje saloje pagrindinės transporto priemonės vis dar yra dviračiai ir jaučių traukiami vežimai. Saloje laikas yra tarytum sustojęs – čia vis dar itin svarbios tradicijos, kurių esmė – niekur neskubėti.  Jei jus labiau traukia žmogaus rankų nepaliesta gamta, galite keliauti į nuošaliau esančias, vos virš vandenyno paviršiaus iškilusias koralines salas. Dalis jų yra visiškai negyvenamos, nes neturi geriamo vandens, bet kitose galima viešėti nejaučiant jokių nepatogumų. Svetingi pakrantės kotedžai pasitiks jus elegantiška aplinka, nuotykiais, puikia virtuve ir galimybe apžiūrėti nuostabiausius gamtos kampelius. Ieškantiems vandens pramogų Seišeliuose taip pat atsiras ką veikti. Čia galite mėgautis puikiomis buriavimo galimybėmis, bei gausybe toliau ir arčiau esančių salų, prie kurių yra saugu švartuotis. Nuomos kompanijos siūlo pasiplaukiojimus katamaranais ir vienviečiais luotais, bei leidžia pasirinkti – norite plaukti vieni, ar su kapitonu. Jei esate patyręs arba pradedantis naras, galite kreiptis į vieną iš daugelio nardymo centrų, kur gausite visą informaciją apie geriausias nardymo vietas, bei galėsite pasinaudoti jų teikiamomis paslaugomis.  Nereikia toli klaidžioti po salas norint paragauti gėrybių, kurias joms teikia jūra. Vandenyno gelmės šiam salynui teikia daug įvairių rūšių žuvies – tuno, barakudų, karangių, lydekų, vaivorykštinių stauridžių ir buriažuvių. Žvejyba išorinėse salose yra laikoma viena geriausių pasaulyje, o sportinė giluminė žvejyba padeda ant jūsų pietų stalo atsirasti gardžiausiems žuvies patiekalams. Jei į salas atvykstate vestuvių, medaus mėnesio, sukaktuvių ar kokia kita romantiška proga, galite leisti laiką  jaukiuose kreolų stiliaus viešbučiuose, svečių namuose ar salos  priebėgose.  Slaptos įlankos, kuriose vieninteliai pėdsakai – jūsų pačių bei nuošalūs restoranai leis patirti neužmirštamų įspūdžių. Pavargę nuo ilgų pasivaikščiojimų, saulėlydžių stebėjimo ir vietinės virtuvės ragavimo galėsite išbandyti ir įvairias spa paslaugas.


KADA KELIAUTI?


Keliaujant į Seišelius, reikia atsižvelgti į tai, kokia veikla norėsite užsiimti. Jei norėsite stebėti paukščius, tam tinkamiausias laikas balandžio (perėjimo metas), gegužės – rugsėjo mėnesiais (lizdus suka juodosios žuvėdros), taip pat spalį (migracija).
Nardyti mėgstantys turėtų keliauti kovo-gegužės ir rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Jei domina žvejyba, tinkamiausias laikas – spalio-balandžio mėnesiai. Mėgstantys vaikščioti pėsčiomis ar užsiiminėti burlenčių bei banglenčių sportu turėtų keliauti gegužės – rugsėjo mėnesiais. Plaukiojimas jūra ir plaukiojimas po vandeniu (naudojantis kvėpavimo vamzdeliu) prieinamas visus metus.


VIZOS. ATVYKIMO TVARKA


Atvykstantiems vizos nereikia. Muitinėje būtina parodyti pasą, išvykimo ar kelionės į kitą šalį bilietą, vietos, kur apsistosite, adresą ir kontaktinius duomenis.


PINIGAI


Seišelių rupija (SCR), 1 SCR = 100 centų. Kainos šalyje yra pateikiamos eurais, tad kelionės metu nesusidursite su problema dėl valiutos keitimo. Master Card/Access ir Visa kortelėmis galėsite atsiskaityti restoranuose, klubuose ar nuomojantis automobilį. Ant durų visada būna kortelių ženklai, pagal kuriuos galėsite orientuotis, kokiomis kortelėmis galima atsiskaityti. Kiek išleisite, priklauso nuo Jūsų pačių, nors didelio kainų skirtumo nuo Lietuvos nėra.


KAINŲ PAVYZDŽIAI


Butelis vandens – 0,29-0,99 euro


butelis vietinio alaus (Seybrew) – 0,99 euro


pica - 3,71 – 6,18 euro


degalų litras - 0,95 euro


pusryčiai - 1,48 - 3,29 euro (gali būti ir didesnė kaina, priklauso nuo vietos)


automobilio nuoma dienai – 45 – 70 eurų


dviračio nuoma dienai - 4,30 euro.


ARBATPINIGIAI


Mokama 5% - 10% arbatpinigių nuo sumos, tačiau tai nėra privaloma, nors daugelyje aptarnavimo sričių šis mokestis mielai priimamas


ETIKETAS


Šalyje turistams akiniai, šortai, marškinėliai ir šlepetės yra standartinė apranga. Neklajokite aplink miestą autobusu ar taksi su maudymosi kostiumu ar be viršutinių rūbų, tai įžeis vietinius gyventojus. Kai kurie viešbučiai reikalauja, kad vyrai dėvėtų ilgas kelnes viešose vietose nuo 19.30 val. Švarkas ir kaklaraištis nėra būtini net ir verslininkams, tačiau būtini plaukiant kruiziniu laivu. Damoms užteks paprastos medvilninės suknelės. Seišeliuose žmonės nėra itin punktualūs, tai jiems nekelia problemų, ir dėl to neturėtumėte nervintis. Kelionės organizatoriai ir partneriai yra pakankamai patikimi, tačiau naujos pažintys ir susitikimai gali nuvilti būtent dėl nepunktualumo. Deginimasis saulėje apsinuoginus iki pusės yra priimtinas paplūdimiuose, nors žinoma, tai traukia aplinkinių dėmesį. Būkite atsargūs ir mandagūs fotografuodami vietinius gyventojus, pirmiausia reikėtų paklausti, ar jie sutinka būti fotografuojami.


LAIKAS


Laiko juosta GMT +4. Skiriasi 3 valandomis nuo Didžiosios Britanijos ir 4 valandomis nuo Europos vasaros laiko.


SVEIKATA


Nėra jokios rizikos užsikrėsti maliarija, geltonuoju drugiu ir panašiomis tropiniam klimatui būdingomis ligomis, todėl skiepai nėra būtini. Seišeliuose saulė yra labai aktyvi, todėl patariama saugotis tiesioginių saulės spindulių, naudoti apsaugos priemones. Jei reikia gydytojo, jo paslaugos bus suteikiamos viešbutyje ar klinikose. Primygtinai rekomenduojamas sveikatos draudimas.


APRANGA


Lengvi drabužiai labiausiai tinka šiltam Seišelių klimatui. Patartina pasiimti akinius nuo saulės. Reikia nepamiršti, kad saulė yra labai kaitri, tad reikia saugotis, kad nenudegtumėte. Maudymosi kostiumai patartini maudantis ar nardant su vamzdeliu. Oficiali apranga būtina lankantis restoranuose, kazino. Stipri ir patogi avalynė būtina pasirinkus keliavimą pėsčiomis. Rekomenduojame turėti apsaugos priemonių nuo saulės bei uodų.


SAUGUMAS


Seišeliuose nusikalstamumas nėra didelis, tačiau turistai turėtų saugotis ir būti už save atsakingi. Patartina naktimis nevaikščioti vieniems neapšviestuose ir tolimesniuose nuo centro rajonuose, atokiuose paplūdimiuose, neplaukioti vieniems, nepalikti neužrakintų jachtų. Patartina su savimi nesinešioti didelių pinigų sumų, brangių daiktų, geriau juos saugiai palikti viešbučių seifuose ar savo kambariuose.


ELEKTRA


Seišeliuose naudojama 220-240 V, 50 Hz kintama elektros srovė. Naudojama britų 3 kištukų sistema. Turistams patariama turėti savo kištukų keitiklius ir adapterius.


ĮVEŽAMI/IŠVEŽAMI DAIKTAI (muitinės reikalavimai). Į šalį neapmokestinant galima įsivežti:


400 cigarečių arba 500 g tabako


2 litrus stipraus alkoholio ar vyno


200 ml kvepalų ar tualetinio vandens


filmavimo kamerą, fotoaparatą


muzikos instrumentą


nešiojamą elektroninę ir elektrinę įrangą


sporto reikmenis ir kitą laisvalaikio įrangą


Griežtai draudžiama įsivežti pirotechniką, narkotikus, nuodus, chemikalus, ginklus (šautuvus, vėzdus, lankus ir strėles, kardus, durklus, ašarines dujas ir kt.), tam tikras rūšis gyvūnų bei augalų, nebent yra gautas leidimas įsivežti. Už leidimą įsivežti Jums reikės sumokėti nemažus mokesčius, mokėjimo operaciją turėsite atlikti muitinėje grynais pinigais, nes kortelėmis mokesčių susimokėti negalima.