Seišeliai | Apie Seišelius

Seišeliai yra išskirtiniai tuo, kad turi 115 salų. Jūsų kelionė prasidės didžiausioje Seišelių saloje Mahėje, kurioje yra tarptautinis oro uostas.

Kelionės Seišeliuose metu, rekomenduojama aplankyti bent dvi salas, kad iš tiesų pajustumėte tikrąją Seišelių dvasią. Antroji stotelė kelionės metu turėtų būti Praslin, antroji pagal dydį Seišelių sala. Ji garsėja savo ypatinga augmenija. Ypatumus išvysite vos tik žengę kelis žingsnius gilyn į Vallée de Mai mišką. Šiame senoviniame aukštų kaip bokštai palmių miške auga stulbinanti Koko de Mer palmė, bei gyvena vienas rečiausių pasaulyje paukščių, Seišelių juodoji papūga. Po pažinties su salos gamta, negalima praleisti progos nenuplaukiant į vieną garsiausių paplūdimių žemėje - Anse Lazio, kur galėsite paskanauti įsimintinų Kreolū virtuvės patiekalų, bei pasimėgauti vandenyno vaizdu.

Trečioji pagal dydį sala La Digue sala yra už 30 minučių kelio keltu nuo Praslin. Šioje stebuklingoje saloje pagrindinės transporto priemonės vis dar yra dviračiai ir jaučių traukiami vežimai. Saloje laikas yra tarytum sustojęs – čia vis dar itin svarbios tradicijos, kurių esmė – niekur neskubėti.

Jei jus labiau traukia žmogaus rankų nepaliesta gamta, galite keliauti į nuošaliau esančias, vos virš vandenyno paviršiaus iškilusias koralines salas. Dalis jų yra visiškai negyvenamos, nes neturi geriamo vandens, bet kitose galima viešėti nejaučiant jokių nepatogumų.

Nuomos kompanijos salose siūlo pasiplaukiojimus katamaranais ir vienviečiais luotais, bei leidžia pasirinkti – norite plaukti vieni, ar su kapitonu. Jei esate patyręs arba pradedantis naras, galite kreiptis į vieną iš daugelio nardymo centrų, kur gausite visą informaciją apie geriausias nardymo vietas, bei galėsite pasinaudoti jų teikiamomis paslaugomis.

Kelionės į Seišelius nuo
1465 €
Kelionės

KADA KELIAUTI?

Seišeliai yra tinkami keliauti visus metus, tačiau aukštasis sezonas, kai yra mažiau vėjuota, yra balandis-gegužė bei spalis-lapkritis.

Taip pat patariama keliavimo laiką į Seišelius rinktis, atsižvelianti į tai, kokia veikla norėsite užsiimti. Jei norėsite stebėti paukščius, tam tinkamiausias laikas balandžio (perėjimo metas), gegužės – rugsėjo mėnesiais (lizdus suka juodosios žuvėdros), taip pat spalį (migracija).
Nardyti mėgstantys turėtų keliauti kovo-gegužės ir rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Jei domina žvejyba, tinkamiausias laikas – spalio-balandžio mėnesiai. Mėgstantys vaikščioti pėsčiomis ar užsiiminėti burlenčių bei banglenčių sportu turėtų keliauti gegužės – rugsėjo mėnesiais. Plaukiojimas jūra ir plaukiojimas po vandeniu (naudojantis kvėpavimo vamzdeliu) prieinamas visus metus.

VIZOS. ATVYKIMO TVARKA

Atvykstantiems vizos nereikia. Muitinėje būtina parodyti pasą, išvykimo ar kelionės į kitą šalį bilietą, vietos, kur apsistosite, adresą ir kontaktinius duomenis.

PINIGAI

1 Eur yra 25.66 Seišelių rupijų (SCR) .Kainos šalyje yra pateikiamos eurais, tad kelionės metu nesusidursite su problema dėl valiutos keitimo. Master Card/Access ir Visa kortelėmis galėsite atsiskaityti restoranuose, klubuose ar nuomojantis automobilį. Ant durų visada būna kortelių ženklai, pagal kuriuos galėsite orientuotis, kokiomis kortelėmis galima atsiskaityti. Kiek išleisite, priklauso nuo Jūsų pačių, nors didelio kainų skirtumo nuo Lietuvos nėra.

KAINŲ PAVYZDŽIAI

Butelis vandens – 0,29-0,99 euro

butelis vietinio alaus (Seybrew) – 2.99 euro

pica - 3,71 – 6,18 euro

degalų litras - 0,69 euro

pusryčiai - 1,48 - 3,29 euro (gali būti ir didesnė kaina, priklauso nuo vietos)

automobilio nuoma dienai – 45 – 70 eurų

dviračio nuoma dienai - 4,30 euro.

ARBATPINIGIAI

Mokama 5% - 10% arbatpinigių nuo sumos, tačiau tai nėra privaloma, nors daugelyje aptarnavimo sričių šis mokestis mielai priimamas

ETIKETAS

Šalyje turistams akiniai, šortai, marškinėliai ir šlepetės yra standartinė apranga. Neklajokite aplink miestą autobusu ar taksi su maudymosi kostiumu ar be viršutinių rūbų, tai įžeis vietinius gyventojus. Kai kurie viešbučiai reikalauja, kad vyrai dėvėtų ilgas kelnes viešose vietose nuo 19.30 val. Švarkas ir kaklaraištis nėra būtini net ir verslininkams, tačiau būtini plaukiant kruiziniu laivu. Damoms užteks paprastos medvilninės suknelės. Seišeliuose žmonės nėra itin punktualūs, tai jiems nekelia problemų, ir dėl to neturėtumėte nervintis. Kelionės organizatoriai ir partneriai yra pakankamai patikimi, tačiau naujos pažintys ir susitikimai gali nuvilti būtent dėl nepunktualumo. Būkite atsargūs ir mandagūs fotografuodami vietinius gyventojus, pirmiausia reikėtų paklausti, ar jie sutinka būti fotografuojami.

LAIKAS

Laiko juosta GMT +4. Skiriasi 3 valandomis nuo Didžiosios Britanijos ir 4 valandomis nuo Europos vasaros laiko.

SVEIKATA

Nėra jokios rizikos užsikrėsti maliarija, geltonuoju drugiu ir panašiomis tropiniam klimatui būdingomis ligomis, todėl skiepai nėra būtini. Seišeliuose saulė yra labai aktyvi, todėl patariama saugotis tiesioginių saulės spindulių, naudoti apsaugos priemones. Jei reikia gydytojo, jo paslaugos bus suteikiamos viešbutyje ar klinikose. Primygtinai rekomenduojamas sveikatos draudimas.

APRANGA

Lengvi drabužiai labiausiai tinka šiltam Seišelių klimatui. Patartina pasiimti akinius nuo saulės. Reikia nepamiršti, kad saulė yra labai kaitri, tad reikia saugotis, kad nenudegtumėte. Maudymosi kostiumai patartini maudantis ar nardant su vamzdeliu. Oficiali apranga būtina lankantis restoranuose, kazino. Stipri ir patogi avalynė būtina pasirinkus keliavimą pėsčiomis. Rekomenduojame turėti apsaugos priemonių nuo saulės bei uodų.


SAUGUMAS


Seišeliuose nusikalstamumas nėra didelis, tačiau turistai turėtų saugotis ir būti už save atsakingi. Patartina naktimis nevaikščioti vieniems neapšviestuose ir tolimesniuose nuo centro rajonuose, atokiuose paplūdimiuose, neplaukioti vieniems, nepalikti neužrakintų jachtų. Patartina su savimi nesinešioti didelių pinigų sumų, brangių daiktų, geriau juos saugiai palikti viešbučių seifuose ar savo kambariuose.

ELEKTRA

Seišeliuose naudojama 220-240 V, 50 Hz kintama elektros srovė. Naudojama britų 3 kištukų sistema. Turistams patariama turėti savo kištukų keitiklius ir adapterius.

ĮVEŽAMI/IŠVEŽAMI DAIKTAI (muitinės reikalavimai). Į šalį neapmokestinant galima įsivežti:

200 cigarečių arba 250 g tabako

2 litrus stipraus alkoholio ar vyno

200 ml kvepalų ar tualetinio vandens

filmavimo kamerą, fotoaparatą

muzikos instrumentą

nešiojamą elektroninę ir elektrinę įrangą

sporto reikmenis ir kitą laisvalaikio įrangą

Poilsinės kelionės į Seišeliai su Novaturas nuo
1465 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Seišeliai su Aza tours nuo
2071 €
Viešbučiai ir kainos