Sent Lusija | Apie Sent Lusiją

Sent Lusija, tai sala Karibų jūros baseine. Šiaurėje artimiausia kaimyninė sala Martinika, pietuose - Sent Vincentas ir Grenadinai. Salos plotas - 620 km², joje gyvena 160 tūkst. gyventojų. Pirmą kartą apgyvendinta europiečių maždaug XVI amžiaus pradžioje, iš pradžių priklausė Prancūzijai, vėliau Anglijai. Visišką nepriklausomybę sala įgyjo 1979 m. vasario 22 dieną. Dabar Senta Liusija yra Britanijos sandraugos organizacijos narė. Sala išties patraukli ir įdomi visiems, kuriuos traukia Karibų jūros paplūdimiai, ryškiai mėlynas, itin skaidrus pakrančių vanduo, vešli ir žalia tropikų gamta. Saloje itin populiari džiazo muzika, dažnai vyksta šio muzikos stiliaus festivaliai. Čia taip pat galima pažaisti golfą, romantiškai jodinėti žirgais paplūdimyje, užsiimti nardymu. Saloje įkurtas ne vienas botanikos sodas.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas - 616 km².Gyventojų skaičius - 395,900 gyventojų (2018 m.)Sostinė - Kastris 4173 gyventojų ( 2010 m.)Religija - Krikščionys 70 proc.Kalba - valstybinė kalba anglų.Elektros srovė - Visoje šalyje 110 voltų. Amerikietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.Pinigai – rytų karibų doleris.Telefonas- Tarptautinis šalies kodas į Sent Lusiją 00-1-758.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

SEIFAI

Savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

SVEIKATA

Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi.

VIZA

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

KLIMATAS

Salos klimatas yra tropinis, švelninamas šiaurės rytų vėjų. Lietingas sezonas trunka nuo gegužės iki gruodžio. Rifai aplink salą apgyvendinti daugybės retų žuvų rūšių, tinkami snorkelingui ir nardymui.

MAISTAS/VIRTUVĖ

„Sultinys“ yra gardi sriuba, gaminama iš vietinių ingredientų, kurią turi išbandyti visi, apsilankę šioje stebuklingoje saloje. Šis saldus troškinys pagamintas iš saldžiųjų bulvių, moliūgų ar trynių gabalėlių, taip pat iš kumpio kauliukų ar kiaulienos gabaliukų. Kaip ir daugelyje Karibų salų populiarus maistas – vėžiagyviai. Taip pat paragaukite specialų patiekalą „lambi“ – daugelis restoranų šį patiekalą pateikia. Jeigu turėsite progą, tai būtinai išbandykite ypatingąjį bananų pyragą, daugelis turistų jį lygina su gabalėliu dangaus.

KAINOS

Kainos šalyje yra ganėtinai mažos. Pagrindinis patieklas vidutiniame restorane kainuoja 4,36 €. Vakarienė dviems, vidutinio lygio restorane (trijų dalių) 26,84 €. Vanduo (mažas buteliukas 0,33l) 0,84€.

TRANSPORTAS

Miestuose ir kaimuose yra preinamas viešasis transportas. Ypač jokių problemų nekyla aplink turistinį centrą – Kastrį. Svarbus akcentas tas, kad būtina su savimi turėti rytų karibų dolerių atsiskaitymui už paslaugą. Nėra konkretaus autobusų išvykimo/atvykimo tvarkaraščio, autobusai važiuoja jiems prisipildžius žmonių. Taip pat galima naudotis taksi paslaugomis, be problemų atvyksta pagal iškvietimą.Vandens taksi taip pat yra preinama paslauga, juos galima rasti paplūdimiuose ir viešbučiuose.

KĄ PAMATYTI IR APLANKYTI?

Pitono kalnai- yra du vulkaninės kilmės kalnai, esantys Sent Lusijoje. Jie yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Gros Pitonas yra 771 m aukščio, Petit Pitonas 743 m aukščio. Pitono kalnai yra netoli Sufriero ir Koizeulo miestų, pietvakarių salos dalyje. Įdomus faktas -vietinis Sent Lusijos alus pavadintas Pitono kalnų vardu. Marigo įlanka- karibų jūros įlanka vakarinėje Sent Lusijos salos dalyje, netoli Kastrio miesto. Įlanką iš trijų pusių supa stačios,spalvingosios smaragdinės uolos. “Rodney Bay” įlanka- įlanka, esanti Gros salos kvartale, Saint Lucia saloje. Gros sala yra viena iš dešimties salų.Balandžių sala- šioje saloje yra įdomių istorinių vietų išsidėsčiusių pusiasalyje. Saloje yra informacijos centras, barai, restoranai. Šiai dienai saloje vyksta džiazo festivalis.Sent Lusijos botanikos sodai- žinomi kaip Deimantų botanikos sodai, yra Deimantų krioklio namai ir seniausi botanikos sodai Sent Lusijos saloje. Botanikos sodas yra Soufrière mieste, pietvakariniame Sent Lusijos salos regione.

EKSKURSIJOS

Šiaurinis turas- tinka tiems kurie Sent Lusijoje apsistoję neilgam laikui. Šis turas trunka 5 su pusę valandos. Per šį laiką pažinsitę kultūrą, ragausite saldžius prinokusius bananus, pamatysite Romo spirito varyklą. Paskutinė stotelė – Balandžių sala.“Gros Piton” žygis į kalnus – žygis į pitonus su asmeniniu vadovu, stebėsite nuostabų Pitonų vaizdą, aplankysite vietos bendruomenę. Pamatysite “Toraille” krioklį.Žygis po Atogražų mišką- 5km ilgio takas, laukiniu ir nepaprastai vaizdingu maršrutu .Pietinis turas- pažintis su “Choiseul” amatų centru. Juodojo smėlio paplūdimys – jis vienas gražiausių saloje.

LAUKTUVĖS/SUVENYRAI

Rankų darbo keramika, kakavos lazdelės, romas, vietinis medus, medžio drožiniai.