Patarimai keliaujantiems į Prancūzijos Polineziją

ŠALIES SPECIFIKA


Tai vieta, kur neskuba laikas, kur vietos gyventojai dainingai sveikinasi „Bonjour!“ su kiekvienu pakeleiviu, čia rojus meditacijai, skendint gėlių kvapuose, ir, žinoma, atsipalaidavimui ant puraus balto smėlio su gaiviomis šviežiomis sultimis, žvelgiant į turkio spalvos vandenyną.


Prancūzijos Polinezija – tai Prancūzijos Respublikos valdoma užjūrio valstybė, kurios sostinė Papeete įsikūrusi didžiausioje saloje – Tahityje. Šalies teritorija dalinama į keturis pagrindinius archipelagus: Tuamotu, Tubuajo, Markeso ir Draugijos, kuriam priklauso ir žymiosios Taičio ir Moorea salos bei nepakartojamoji Bora Bora. Prancūzų Polinezija susideda iš nuostabaus grožio mažų vulkaninės kilmės salų ir mini salelių, apsuptų mažyčių atolų. Pasaulis susižavėjo šiomis salomis nuo XVIII a., kai čia atvyko pirmieji tyrinėtojai iš Europos. Nors ilgą laiką europiečiai nevertino polineziečių kultūros griaudami tradicines šventyklas, skulptūras bei uždrausdami ypač aistringus vietinius šokius. Tačiau 1980 m. ne tik salų grožiui, bet ir kultūrai bei menams atkurti ir išsaugoti buvo pradėtas skirti ypač didelis dėmesys.


PIRKINIAI


Juodieji perlai ir perlamutriniai juvelyrikos dirbiniai;
Monoï aliejus arba muilai su kokoso aliejaus ir nacionalinės Taičio gėlės kvapais;
Ryškiaspalvės Tifaifai antklodės;
Genčių drožiniai;
Vanilės šakelės;
Rankomis austi sarongai.


TRANSPORTAS


Tarp salų geriausia keliauti lėktuvais. Yra galimybė išsinuomoti nedidelį lėktuvą ar sraigtasparnį, apžiūrėti salas iš viršaus. Taip pat galimas susisiekimas valtimis, keltais. Salų viduje galima važiuoti išsinuomojus automobilį, mikroautobusais, taksi. Eismas vyksta dešiniąja kelio puse. Taip pat galite pasivaikščioti pėsčiomis ar išsinuomoti dviratį.


ARBATPINIGIAI


Prancūzijos Polinezijoje arbatpinigių nėra įprasta tikėtis ir palikti, tačiau būti įvertintu už pavyzdingą aptarnavimą visada malonu.


ŽMONĖS


Polineziečiai – malonūs bei draugiški žmonės.


SVEIKATA


Nėra privalomų skiepų keliautojams. Geltonojo drugio sertifikato reikalaujama iš vyresnių kaip 1 metų amžiaus keliautojų, atvykstančių iš geltonojo drugio infekuotų teritorijų bei keliautojų vykusių tranzitu (daugiau kaip 12 val. oro uoste) per infekuotą teritoriją. Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: hepatitas A, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.