Prancūzijos Polinezija | Apie Prancūzijos Polineziją

Tai vieta, kur neskuba laikas, kur vietos gyventojai dainingai sveikinasi „Bonjour!“ su kiekvienu pakeleiviu, čia rojus meditacijai, skendint gėlių kvapuose, ir, žinoma, atsipalaidavimui ant puraus balto smėlio su gaiviomis šviežiomis sultimis, žvelgiant į turkio spalvos vandenyną.

Prancūzijos Polinezija – tai Prancūzijos Respublikos valdoma užjūrio valstybė, kurios sostinė Papeete įsikūrusi didžiausioje saloje – Tahityje. Šalies teritorija dalinama į keturis pagrindinius archipelagus: Tuamotu, Tubuajo, Markeso ir Draugijos, kuriam priklauso ir žymiosios Taičio ir Moorea salos bei nepakartojamoji Bora Bora. Prancūzų Polinezija susideda iš nuostabaus grožio mažų vulkaninės kilmės salų ir mini salelių, apsuptų mažyčių atolų. Pasaulis susižavėjo šiomis salomis nuo XVIII a., kai čia atvyko pirmieji tyrinėtojai iš Europos. Nors ilgą laiką europiečiai nevertino polineziečių kultūros griaudami tradicines šventyklas, skulptūras bei uždrausdami ypač aistringus vietinius šokius. Tačiau 1980 m. ne tik salų grožiui, bet ir kultūrai bei menams atkurti ir išsaugoti buvo pradėtas skirti ypač didelis dėmesys.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas – 4,167 km²

Sostinė – Papeetė.

Gyventojų skaičius – 275,918 gyventojų.

Religija – 54 % protestantai, 30 % Romos katalikai, likusieji – ateistai ir kitų religijų išpažinėjai.

Kalba – prancūzų, taitiečių.

Elektros srovė – 110 / 220 V, 60 / 50 Hz.

Pinigai – CFP frankai (XPF).

Telefono kodas: +689

KLIMATAS/ORAI

Prancūzijos Polinezijoje, didžiuliame salyne pietiniame Ramiajame vandenyne, vyrauja atogrąžų (tropinis) klimatas, veikiamas pietryčių vėjų. Karštas ir drėgnas sezonas būna lapkričio-balandžio mėn., o vėsesnis gegužės-spalio mėn. Karštuoju periodu iškrenta daugiausiai kritulių, o gruodžio-balandžio mėnesiais kyla ciklonų rizika (išskyrus Marqueso salas). Temperatūra ištisus metus šiek tiek svyruoja. Šiaurinėse salose ji yra aukštesnė ir palaipsniui vėsta link pietinės salyno dalies. 

Į Draugijos salas (Taitį, Bora-Bora) bei Tuamotu salas labiausiai tinkamas laikas vykti yra birželio-rugsėjo mėn., o į Markeso salas – rugpjūčio-lapkričio mėn. Tubuajo salose vasaros labai drėgnos, lietingos, su galima ciklonų rizika, o žiemos gana vėsios, vėjuotos ir lietingos.

PINIGAI

CFP frankas („Prancūzijos Ramiojo vandenyno kolonijų frankas“) – valiuta, naudojama Prancūzijos valdose Okeanijoje. 1 CFO franką sudaro 100 santimų.

KAINOS

Maistas:

Paprastoje kavinėje galima pavalgyti už 9,20 Eur (1,098.29 F)

Vidutinio lygio restorane dviems žmonėms trijų patiekalų kaina 40,14 Eur (4,789.73 F),

Standartinis McDonalds nedidelis kompleksas 7,58 Eur (904.73 F)

Cappuccino kava (normalaus dydžio) už 2,88 Eur (343.36 F).

1,5 l vandens butelis kainuos 0,84 Eur (100.00 F)

Vyno butelis – 13,41 Eur (1,600.00 F).

Transportas:

Taksi įsėdimo mokestis 8,38 Eur (1,000.00 F),

1 km kaina 1,09 Eur (130.00 F),

Laukimas 1 val. 43,99 Eur (5,250.00 F).

Bilieto viešuoju transportu kaina 2,09 Eur (250.00 F).

Mėnesio bilietas 16,76 Eur (2,000.00 F).

ARBATPINIGIAI

Prancūzijos Polinezijoje arbatpinigių nėra įprasta tikėtis ir palikti, tačiau būti įvertintu už pavyzdingą aptarnavimą visada malonu.

VIRTUVĖ/MAISTAS

Prancūzijos Polinezijoje galėsite paragauti įvairių patiekalų iš jūros gėrybių ir žuvies. Tradicinis žuvies patiekalas „Farufaru“ gaminamas iš jūros vandenyje marinuotos žuvies. Kitas populiarus patiekalas „Poisson cru“ gaminamas iš žalios žuvies, marinuotos citrinų sultyse, patiekiamas su daržovėmis ir kokoso pienu. Iš desertų mėgstamas vaisių pudingas „Poe“, kokosinės spurgos „Firi firi“. Tradiciniai alkoholiniai tropiniai kokteiliai maišomi su įvairiomis romo rūšimis (pvz. Mai Tai).

Kelionės į Prancūzijos Polineziją nuo
3325 €
Kelionės

KĄ PAMATYTI

Bora Bora: Matira kyšulys, nuo kurio atsiveria nuostabios vaizdų panoramos, ir tarsi svajonė – Matira paplūdimys su sniego baltumo smėliu ir turkio spalvos vandenynu. Marae istoriniai paminklai.

Taitis: vienintelis pasaulyje perlų muziejus, Fautaua krioklys, Polio Gageno muziejus, Heiva festivalis (liepos mėn.).

Moorea saloje: Kuko ir Opunohu įlanka, Marae šventųjų paminklai, Tiki kaimelis, vaisių sulčių gamykla.

Hiva Oa: Temetiu ugnikalnis ir skardžiai.

Nuku Hiva: neįprastos skulptūros.

KĄ APLANKYTI

Bora Bora – romantiška sala, kurią dažnai pasirenkama medaus mėnesiui, žavinti balto smėlio paplūdimiais ir turkio spalvos vandenynu. Aktyvesniam poilsiui galima pavažinėti dviračiu vaizdingu „Circle Island Road“ keliu (32 km), aplankyti Matira kyšulį, pasižavėti nuostabiais kraštovaizdžiais, džiunglių žaluma, bekraščiu žydruoju vandenynu, vulkaninės kilmės kalnų viršūnėmis. Galite užsisakyti turą su gidu ar patys užkopti į Otemanu kalną (727 m). Jei norite susipažinti su kultūriniu salos paveldu – aplankykite Marae istorinius paminklus, kur dar 900 m. pr. K. gyveno žmonės. Čia stūkso apie 40 atvirų paminklų, menantys paslaptingą praeities istoriją. Apsilankykite Vaitapė – didžiausiame Bora Bora mieste, kur galėsite pasižvalgyti po vietines prekyvietes, įsigyti suvenyrų. Bora Bora saloje viena lankomiausių vietų yra lagūnariumas, kur galima ne tik pamatyti povandeninį pasaulį, bet ir paplaukioti vandenyne bei rankomis šerti ryklius, rajas, vėžlius bei kitas žuvis.

Motu Tapu – už kelių šimtų metrų nuo Bora Bora esanti maža sala, kurioje galėsite atsipalaiduoti, pasidaryti nedidelį pikniką ir valgyti egzotišką maistą pusiau ant balto puraus smėlio, pusiau vandenyje.

Taitis – apsilankykite sostinės Papeete moderniame šurmulyje, kur susimaišo visų Prancūzijos Polinezijos salynų kultūros. Čia galėsite nuvykti į vienintelį pasaulyje perlų muziejų. Mieste daug lankytinų kultūrinių vietų, populiarus tapytojo Polio Gageno muziejus. Taitis turtingas ir gamtos grožiu –  mėlynomis lagūnomis, nepretenzingai dailiais juodo smėlio paplūdimiais, didingais kalnais,  nuostabiais kriokliais. Pamatykite Fautaua krioklį, krentantį iš 300 metrų aukščio. Galite panardyti skaidraus vandens lagūnose, paklaidžioti po mistiškas archeologines vietas, o liepos-spalio mėn. stebėti banginius. Taip pat liepos mėn. vyksta įspūdingas šalies festivalis Heiva.

Moorea – nuostabaus grožio magiškoje širdies formos saloje aplankykite Kuko ir Opunohu įlanką, Marae šventuosius paminklus, žavėkitės ananasų plantacijomis. Vaisių sulčių gamykloje galėsite pamatyti kaip tropiniai vaisiai virsta įvairių skonių egzotiškomis sultimis, kaip gaminamas vanilinis kremas, punčas, ananasų vynas, cukranendrių likeris. Pasimėgaukite ramios salos poilsiu arba pasivažinėkite dviračiais grožėdamiesi nuostabiais vaizdais. Apsilankykite Tiki kaimelyje ir susipažinkite su kultūriniu gyvenimu, kur dienos metu galite pasimokyti groti ukulele ar vietinio maisto gamybos pamokomis, o sutemus – kultūriniu renginiu su dainomis ir šokiais bei įspūdingu ugnies šou.

Hiva Oa (Markizo salos) – vaizdinga sala su užgesusiu virš 1,2 km aukščio Temetiu ugnikalniu ir skardžiais. Šioje saloje gyveno prancūzų tapytojas Polis Gogenas ir belgų dainininkas bei aktorius Žakas Brelis. Su salos grožiu ir džiunglėmis galima susipažinti jodinėjant arkliais. Valtimi galima nuplaukti į netoliese esančią mažą negyvenamą salytę Tahuata.

Nuku Hiva pamatysite Prancūzijos Polinezijos Markizų archipelagą – koralų salą su lagūna, kur buvo filmuojamas serialo „Survivors“ sezonas. Taip pat saloje galėsite aplankyti parką su neįprastomis skulptūromis, kai kurios jų vaizduoja mistines, panašias į ateivius būtybes.

VIZA

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia.

TRANSPORTAS

Tarp salų geriausia keliauti lėktuvais. Yra galimybė išsinuomoti nedidelį lėktuvą ar sraigtasparnį, apžiūrėti salas iš viršaus. Taip pat galimas susisiekimas valtimis, keltais. Salų viduje galima važiuoti išsinuomojus automobilį, mikroautobusais, taksi. Eismas vyksta dešiniąja kelio puse. Taip pat galite pasivaikščioti pėsčiomis ar išsinuomoti dviratį.

EKSKURSIJOS

Galite užsisakyti pažintines ekskursijas tam tikrose salose, kad pamatytumėte žymiausias ir vaizdingiausias vietas. Populiarios vandens pramogos, snorkialiavimas, galima nardyti netgi su specialiu akvadviračiu, akvašalmais. Susipažinkite su povandeniniu pasauliu, pamatykite ryklius, rajas, spalvingas tropinių vandenų žuvytes. Į ekskursijas galima leistis ir sraigtasparniais bei žavėtis nuostabiais vaizdais iš paukščio skrydžio. Atsipalaidavimui galite vykti į išvykas poilsiui bei piknikui netoliese esančiose mažose salytėse. Romantikos mėgėjai gali rinktis vakaro ekskursijas laivu, stebėti saulėlydžius, gurkšnoti gaivius šviežius kokteilius bei klausytis legendų ir pasakojimų apie šalį.

REIKALINGI DOKUMENTAI

Lietuvos Respublikos piliečio pasas.

SUVENYRAI

Juodieji perlai ir perlamutriniai juvelyrikos dirbiniai;

Monoï aliejus arba muilai su kokoso aliejaus ir nacionalinės Taičio gėlės kvapais;

Ryškiaspalvės Tifaifai antklodės;

Genčių drožiniai;

Vanilės šakelės;

Rankomis austi sarongai.

 SVEIKATA

Nėra privalomų skiepų keliautojams.

Geltonojo drugio sertifikato reikalaujama iš vyresnių kaip 1 metų amžiaus keliautojų, atvykstančių iš geltonojo drugio infekuotų teritorijų bei keliautojų vykusių tranzitu (daugiau kaip 12 val. oro uoste) per infekuotą teritoriją.

Rekomenduojami skiepai dėl kitų galimų infekcijų: hepatitas A, suaugusiems difterijos, stabligės revakcinacija.

SAUGUMAS

Skubios pagalbos telefono numeris: 112.

Kelionės į Prancūzijos Polineziją nuo
3325 €
Kelionės