Patarimai keliaujantiems į Pietų Korėją

ŠALIES SPECIFIKA


Valstybė Rytų Azijoje Korėjos pusiasalio pietinėje dalyje, turinti militarizuotą sieną su Šiaurės Korėja. Tai ypatinga šalis pasižyminti gražiais paplūdimiais, klestinčiais miestais, senovinėmis šventyklomis, puikiais gamtos peizažai, draugiškais žmonėmis bei antikine istorija. Be žemyninės dalies Pietų Korėja turi keletą nedidelių salelių ir dvi vulkanines salas – Ulleungdo ir Jeju. Pastaroji yra žinoma kaip Korėjos Havajai. Pietų Korėja yra viena labiausiai išsivysčiusių ir ekonomiškai stipriausių šalių pasaulyje. Neretai šalis yra vadinama Ryto Ramybės žeme, kas puikiai tinka apibūdinti provincijas, tačiau atvykus į P. Korėjos sostinę Seulą ramybė bus paskutinė asociacija, atėjusi į galvą. Pietų Korėja yra labai kompaktiška ir turi puikiai išvystytą transporto infrastruktūrą, todėl keliauti po šalį yra labai paprasta.


PIRKINIAI


Korėjietiškas supakuotas maistas (lengvai paruošiami produktai) – tai nėra tas pats, kas greitai paruošiami makaronai, šios pakuotės yra žymiai sunkesnės, tačiau maistui paruošti užteks tik karšto vandens ar mikrobangų krosnelės. Taip pat korėjietiški užkandžiai (sausainiai, bulvių traškučiai ir pan.), saldumynai, gėrimai, arbatos, kosmetika, veido kaukės, tradiciniai suvenyrai (magnetukai, raktų pakabukai, figūrėlės ir t.t.), K-Pop dievaičių paveiksliukai, marškinėliai, CD ir kt.


TRANSPORTAS


Yra keletas vietinių oro uostų, kurie gali pasiūlyti nebrangius skrydžius pačioje Korėjoje, kaip į Jeju salą. Traukiniai yra labai geros kokybės, tvarkingi, patogūs ir punktualūs. Jais rekomenduojama keliauti tarp miestų. Po Seulą ir Busaną galima keliauti metro. Nusikelti į šimtus P. Korėjos salelių galima keltais. Vairuoti patiems užsienio turistams yra nepatartina, be to, reiktų turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.


ARBATPINIGIAI


Korėjoje nėra būdinga palikti arbatpinigių. Neretai jų yra mandagiai atsisakoma. Tačiau labai vakarietiškuose restoranuose ar baruose galima palikti 5-10%, bet to nėra tikimasi.


SVEIKATA


Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau siūloma pasidaryti hepatito A, B, difterijos ir stabligės skiepus.


MUZIKA


Pietų Korėjos muzika turi milžinišką skaičių įdomių grupių bei atlikėjų. Populiarusis POP stilius šiuo metu karaliauja visuomenės tarpe.