Pietų Korėja | Apie Pietų Korėją

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas – 99 720 km²

Gyventojai – apie 50 mln.gyventojų. Gyventojų sudėtis – korėjiečiai, kinai.

Sostinė – Seulas (10 mln. gyventojų).

Šalies valdymas. Pietų Korėja yra prezidentinė respublika. Penkerių metų kadencijai renkamas prezidentas yra vyriausybės vadovas.

Kalba. Valstybinė kalba – korėjiečių.

Valiuta. Pietų Korėjos vonas.

Religija. 27,6% krikščionybė, 15,5% korėjietiškas budizmas, 56,9% netikintys.

Telefonas. Pietų Korėjos telefono kodas yra +82.

Elektros įtampa. 220 - 240V, tinka europietiški kištukai.

VIZOS

Atvykstant į Pietų Korėją būtina turėti pasą. Rekomenduojama, kad jis galiotų mažiausiai 6 mėnesius po planuojamo Jūsų išvykimo iš šalies. LR piliečiams trumpalaikiam buvimui vizos nereikia.

KLIMATAS

Pietų Korėjai yra būdingas drėgnas žemyninis klimatas ir drėgnas subtropinis klimatas. Klimatui įtaką daro Rytų Azijos musonas. Vasarą iškrinta daugiau kritulių. Žiemos visai šaltos, o vasaros karštos. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra Seule svyruoja nuo −7 °C iki 1 °C, o rugpjūčio mėnesio – nuo 22 °C iki 30 °C. Ties pietų pakrante žiemos šiltesnės, o kalnuotose vietovėse gerokai šaltesnės. Vasaros metu dažnai į pietinius krantus atkeliauja taifūnai, sukeliantys didelius vėjus ir smarkų lietų.

LANKYTINOS VIETOS

Seulas – sostinė, senosios ir naujosios Korėjos mišinys, karališkųjų rūmų ir rezidencijų miestas. Labiausiai kvapą gniaužia įspūdingieji Gjongboko rūmai.

Kjongdžu miestas – miestas, vadinamas „muziejumi be sienų“. Visame mieste gausu istorinių artefaktų, tad norintiems susipažinti su Korėjos Respublikos istorija, čia apsilankyti tiesiog privalu.

Busanas – tai paplūdimio miestas, į kurį vasaros metu plūsta tiek užsienio, tiek vietiniai turistai. Rudenį mieste vyksta tarptautinis kino festivalis.

Soraksano nacionalinis parkas – be galo jaukus gamtos kampelis. Parkas visame pasaulyje išgarsėjo kriokliais ir geizeriais, budistų šventyklomis, kurių amžius yra daugiau nei vienas šimtmetis. Čia stūkso ir trečias pagal aukštį Pietų Korėjoje Soraksano kalnas (1708 m). Nuo 1982 m. ši gamtos oazė – vienas iš UNESCO globojamų biosferos rezervatų.

Volchulsano nacionalinis parkas – šį parką aplankyti būtina ištroškusiems kvapą gniaužiančių pojūčių – čia dvi viršukalnes 120 metrų aukštyje jungia vadinamasis Debesies tiltas, nuo kurio atsiveria tiesiog fantastiška panorama.

Jeju sala – ši vulkaninės kilmės sala vadinama tiesiog „rojumi žemėje“. Čia nuostabus kraštovaizdis, auksinio smėlio paplūdimiai ir daugybė pramogų keliautojams. Ši sala yra vienas iš naujų pasaulio gamtos stebuklų.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Pietų Korėjos virtuvės pagrindą sudaro ryžiai, sriubos, žuvis, kiaušiniai, jūros gėrybės. Korėjiečių virtuvė išsiskiria ypatingu aštrumu dėl ypač gausaus raudonųjų pipirų ir česnako vartojimo. Jie naudojami žali, džiovinti ir dedami į daugybę tradicinių patiekalų. Vartojama daug jūros produktų. Žuvis valgoma žalia, korėjiečiai, kaip ir dauguma Tolimųjų šalių, vadovaujasi principu „sveikas“. Populiariausias patiekalas — kimčchi — daržovės, marinuotos su įvairiais, dažniausiai itin aštriais prieskoniais. Korėjiečiai labai mėgsta arbatą ir turi jos įvairiausių rūšių. Ženšenio yra pati mėgiamiausia.

TRANSPORTAS

Po šalį, esant didesniems atstumams, galima keliauti oro transportu – lėktuvais. Traukiniai yra labai geros kokybės, tvarkingi, patogūs ir punktualūs. Jais rekomenduojama keliauti tarp miestų. Po Seulą ir Busaną galima keliauti metro. Nusikelti į šimtus P. Korėjos salelių galima keltais. Vairuoti patiems užsienio turistams nepatartina, be to, reiktų turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.

SVEIKATA IR SAUGUMAS

Pietų Korėja laikoma saugia šalimi. Policijos telefonas – 112, gaisrinės – 119, greitosios pagalbos – 1339. Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau rekomenduojama pasidaryti hepatito A, B, difterijos ir stabligės skiepus. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo gydytoją arba „Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą“.

SUVENYRAI

Visame pasaulyje itin vertinama korėjietiška kosmetika yra bene dažniausiai parsivežami produktai. Taip pat populiaru džiovinti jūros dumbliai, sojų degtinė, arbata, bambukinės lazdelės valgymui, vėduoklės, elektronika, siuvinėti rankdarbiai.