Pietų Afrikos Respublika | Apie Pietų Afrikos Respubliką

Valstybė Afrikos žemyno pietuose, skalaujama Indijos bei Atlanto vandenynų. Šiaurėje valstybė ribojasi su Namibija, Botsvana, Zimbabve, Svazilandu bei Mozambiku. Pietų Afrikai priklauso pietinėje Indijos vandenyno dalyje esančios Princo Edvardo salos. Ilgus metus politiškai izoliuota bei savo grožį po apartheido uždanga slėpusi valstybė kviečia iš naujo pažinti šią kontrastų kupiną šalį. Kontrastingumas dominuoja visose srityse – gamtoje, žmonių gyvenimo aspektuose, etninėse grupėse, jų kultūrose ir tradicijose. Tai šalis, kur šalia šiuolaikinio ir modernaus pasaulio klesti senasis su savomis tradicijomis. Kiekviena etninė grupė priskiria save prie savosios kultūros, suformuotos dažniausiai stipriai įaugusiu tautiniu principu. Pietų Afrika yra pažangiausia žemyno šalis, garsi savo meno, mokslo ir technologijos laimėjimais. PAR yra vienas iš geriausių safario pasirinkimų, valstybė gali pasiūlyti prieinamus parkus ir rezervatus, kur natūrali gamtos tėkmė yra viena mažiausiai sutrikdytų pasaulyje. Laukinės gamtos stebėjimas yra vienas įspūdingiausių. Tai „Big African Five“ – dramblys, buivolas, leopardas, liūtas ir raganosis, taip pat babuinai, begemotai, banginiai, pingvinai ir daug kitų. Nuvykti į Pietų Afriką visai nesusipažinus su jos audringa istorija reiškia prašauti, bandant suprasti šalies identitetą.

Kelionės į Pietų Afrikos Respubliką nuo
4400 €
Kelionės

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas: 1 221 037 km².

Gyventojai: 47 850 700.

Sostinė: Pretorija (vykdomoji valdžia), Blumfonteinas (teisminė valdžia), Keiptaunas (įstatymų leidžiamoji valdžia).

Kalba: 11 oficialių kalbų, labiausiai vartojamos yra anglų, afrikansas, zulų, kosų.

Valiuta: randas.

Religija: 79,6% krikščionybė, 1,5% islamas, 1,3% hinduizmas, 14% netinkitys, 3,6% kitos religinės bendruomenės.

Telefonas: +27.

Elektra: 230 voltų, D, M ir N tipo rozetės.

KLIMATAS

Šalies centre kontinentinis tropinis, rytų pakraščiuose – jūrinis tropinis, šalies pietvakariuose – mediteraninis. Šalies centriniuose rajonuose šiltuoju laikotarpiu vidutinė temperatūra svyruoja apie 18° C – 27° C laipsnius, šaltuoju – 7° C – 10 ° C. Šalies vakarinėje dalyje vidutinė temperatūra šiltuoju laikotarpiu siekia apie 17° C – 19° C, šaltuoju laikotarpiu – 11° C – 10° C. Valstybės pietrytinėje dalyje šiltuoju laikotarpiu temperatūra siekia apie 22° C – 24° C, šaltuoju laikotarpiu – apie 18° C. Didžiausias kritulių kiekis iškrinta rytuose, mažiausiai šalies rytuose (Atlanto pakrantėje). Didesnėje šalies dalyje būdingos sausros.

Tinkamiausias laikas keliauti į Keiptauno regioną lapkritį - kovą. Birželio - rugpjūčio mėnesiais Keiptaune lietingasis sezonas. Tinkamiausias laikas keliauti į Johanesburgo ir Durbano regioną lapkričio - kovo mėnesiais.

LANKYTINOS VIETOS

Šalies pietvakariuose apglėbtas didingojo Stalo kalno yra romatiškasis Keiptaunas. Tai pirmasis europiečių įkurtas miestas Pietų Afrikoje. Miestas yra pripažintas kaip vienas gražiausių pasaulyje. Dienas galima praleisti lankant gražiuosius šalia miesto esančius paplūdimius, Constantia vynuogynus ir dalyvaujant vynų degustacijose, besivaikštant V&A krantine, nusikeliant keltu į Robeno salą bei tiesiog komunikuojant su paprastais ir draugiškais vietiniais. Kriugerio Nacionalinis parkas – vienas didžiausių Afrikos nacionalinių parkų ir pripažintas vienu geriausių pasaulio parkų. Ten galima pamatyti vietos gyvūniją, pasileisti į žygį ar pasivažinėti kalnų dviračiais. Gerosios Vilties kyšulys dėl savo nepaprasto grožio yra daugelio pamėgta lankymo vieta. Dėmesio vertas didingasis Viktorijos krioklys, sostinė Pretorija ir Johanesburgas – didžiausias šalies miestas.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Šalies virtuvė yra šios daugiatautės valstybės atspindys. Pietų Afrikos virtuvei būdingas europietiškosios, azijietiškosios (ypač malajų) ir vietos kulinarijos indėlis. Pakrantės rajonuose populiarūs patiekalai iš jūros gėrybių, pagardinti azijietiškai prieskoniais. Šalies vidiniuose rajonuose populiarūs mėsos gaminiai, ypač aštriais prieskoniais pagardinti kepsniai ant grotelių „braai“, tapę neatsiejamu europietiškosios virtuvės simboliu. Pietų Afrika garsėja savo senomis vyndarystės tradicijomis, kurias XVII a. II pusėje atvežė prancūzų kolonistai.

MUITINĖ

Vykstant Pietų Afrikos Respubliką yra būtina turėti Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Lietuvos piliečiams keliaujant į šalį reikalinga viza. Daugkartinė turistinė viza paruošiama per 7-8 darbo dienas, kaina.

SVEIKATA IR SAUGUMAS

Rekomenduojama pasiskiepyti nuo geltonojo drugio,Hepatito A ir B, maliarijos. Taip pat rekomenduojama įsigyti medicininių išlaidų draudimą. Nerekomenduotina gerti vandens iš čiaupo. Nepatartina keliauti vieniems, ypač nakties metu. Venkite kelionių po neturtingus miestų rajonus. Nepatariama keliauti pakeleivingomis mašinomis. Keliaudami automobiliu, nepamirškite užsirakinti durų, miestuose venkite laikyti atidarytus langus. Būkite dėmesingi gausių susibūrimų bei turistų lankomose vietose, visuomeniniame transporte. Atidžiai saugokit asmeninius dokumentus ir pinigus, nerekomenduojama nešioti brangių papuošalų.

TRANSPORTAS

Yra miegamasis traukinys, jungiantis Keiptauną ir Johanesburgą, taip keletas autobusų linijų, išsimėčiusių po visą šalies teritoriją. Automobilio nuoma nėra didelė.

SUVENYRAI

Zulų ceremoniniai šaukštai, odinė kuprinė, Constantia vynas, Afrikos žemyno formos pakabukas/magnetukas/raktų pakabukas, rooibos arbata, Kalahario druska.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir baruose 10-20% nuo bendros sumos. Be arbatpinigių bus sunkiau atkreipti barmeno dėmesį.

Kelionės į Pietų Afrikos Respubliką nuo
4400 €
Kelionės