Olandija | Apie Olandiją

Istorinis Nyderlandų regionas ir istorinė valstybė, dabartiniuose Vakarų Nyderlanduose prie Šiaurės jūros, viena iš Septyniolikos Provincijų viduramžiais. Tai buvusi viena iš Šv. Romos imperijos, taip pat Burgundijos ir Ispanijos Nyderlandų kunigaikštysčių. Olandija buvo viena iš septynių Jungtinių Nyderlandų Provincijų narių (1579–1795 m.), laikomų dabartinių Nyderlandų pagrindu. Šiuo metu istorinė Olandija yra padalinta tarp dviejų Nyderlandų provincijų (Šiaurės Olandija ir Pietų Olandija, atskirtos 1840 m.). Tai šalis, iš kurios kilo garsūs menininkai kaip Rembrantas, Vermeeras, V. van Gogas ir Pitas Mondrianas. Olandija – tai lygumų kraštas, daugiau nei ketvirtis šalies teritorijos yra žemiau jūros lygio, išvagotas upių ir kanalų. Čia Šiaurės jūros vėjai suka vėjo malūnų sparnus jau nuo XIII a. Balandžio mėnesis - tai garsiųjų olandiškų tulpių laikotarpis, tuo metu vyksta Gėlių paradas. Taip pat Olandija garsėja savo dviratininkų kiekiu. Kadangi dviratis yra populiariausia transporto priemonė, šalis pilna dviračių takų, todėl besilankant Olandijoje būtina nors vieną dieną praleisti pasižvalgyti juo besivažinėjant. Šalies miestai pilni ir kavinukių, šiltesniais sezonais šalia jų įsikuria viliojančios terasos šalia kanalų, su vaizdu į jūrą ar tiesiog miestų centrinėse aikštėse. Labai socialioje šalyje jos visada būna pilnos žmonių.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas: 41 526 km².

Gyventojų skaičius: 6 526 841 Olandijoje (17 308 133 Nyderlanduose).

Sostinė: Amsterdamas (762 057 gyventojų).

Religija: Romos katalikybė.

Kalba: olandų. Daugelis puikiai žino ir anglų ir vokiečių kalbas.

Pinigai: euras.

Telefonas: šalies kodas skambinant iš Olandijos +31, į Olandiją – 00.

Elektros srovė: visoje šalyje 220-240 voltų.

KLIMATAS

Dažniausiai pučia pietvakarių vėjas, dėl jo klimatas yra jūrinis su vėsiomis vasaromis ir nešaltomis žiemomis. Ypač šalies vakaruose (Šiaurės jūros pakrantė) klimatas yra stipriau veikiamas Atlanto vandenyno. Toliau į rytus, prie sienos su Vokietija, vandenyno įtaka mažėja, žiemos šaltesnės, o vasaros šiltesnės. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra 1–3 °C, liepos mėnesio temperatūra 16–17 °C. Vidutinis metinis kritulių kiekis 650–750 mm. Sniegas iškrenta retai, užėjus Sibiro anticiklonui.

LANKYTINOS VIETOS

Amsterdamas daugiausiai turistų pritraukiantis miestas. Miesto lankytojai aplanko Van Gogo muziejų, Anos Frank namus, valstybinį muziejų, Damo aikštę, Rembranto namus, Karališkuosius rūmus ir kt. Taip pat Amsterdame galima apsilankyti alaus „Heineken“ darykloje, pasiplaukioti valtimi kanalais ar netgi aplankyti garsųjų Raudonųjų žibintų kvartalą. Roterdame galima pasigrožėti miesto architektūra, aplankyti Boijmans Van Beuningen muziejų ar užkilti į Euromast bokštą. Be to, Roterdame yra įsikūręs vienas seniausių ir didžiausių Nyderlanduose Blijdorp zoologijos sodas. Haga, Mastrichtas, Delftas – miestai, kuriuose irgi galima rasti ką pamatyti. Dviratis yra populiariausia transporto priemonė, Olandija pilna dviračių takų, todėl besilankant šalyje būtina nors vieną dieną praleisti pasižvalgyti juo besivažinėjant. Šalies miestai pilni ir kavinukių, šiltesniais sezonais šalia jų įsikuria viliojančios terasos šalia kanalų, su vaizdu į jūrą ar tiesiog miestų centrinėse aikštėse. Labai socialioje šalyje jos visada būna pilnos žmonių.

Kelionės į Olandiją nuo
458 €
Kelionės

MAISTAS IR GĖRIMAI

Olandų virtuvė – soti ir paprasta. Mėgstamos daržovės, vaisiai, jūros gėrybės. Olandija garsėja kaip sūrių šalis. Ilgą laiką buvusios Olandijos kolonijos Indonezijos virtuvė paliko savo pėdsakų olandiškoje. Azijietiški prieskoniai gausiai naudojami gaminant maistą. Olandai itin mėgsta saldžius patiekalus. Taip pat yra labai mėgstamos gruzdintos bulvytės su majonezu, kurios yra pardavinėjamos beveik ant kiekvieno kampo. Rekomenduojama apsilankyti tradiciniuose sūrių turgeliuose.

MUITINĖ

Vykstant į Olandiją vizos nereikia, užtenka tapatybės kortelės. Tapatybės kortelė, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikoma negaliojančia. Su savimi vežtis galima iki 800 cigarečių, 400 cigarilių, 200 cigarų, 1 kg rūkomojo tabako, iki 10 litrų alkoholinių gėrimų.

SVEIKATA

Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi.

TRANSPORTAS

Automobilių nuoma yra nemaža ir parkavimasis miestuose yra galvos skausmas bei brangus malonumas. Autobusai yra dažniausiai pasirenkami trumpesniems atstumams, ilgesniems tarpmiestiniams atstumams populiariausias pasirinkimas yra traukinys. Olandiški traukiniai yra greiti ir patogūs. Visgi pačiame mieste patogiausia būtų važinėti dviračiu arba sėsti į metro arba tramvajų.

SUVENYRAI

Vėjo malūnėliai, tulpių sėklos, klumpės, olandiški sūriai, saldainiai.

SEIFAI

Savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10% nuo sąskaitos sumos.

Kelionės į Olandiją nuo
458 €
Kelionės