Norvegija | Apie Norvegiją

Bendra informacija apie Norvegiją, Norvegijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Norvegijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Norvegijoje.

Norvegija- oficialiai Norvegijos karalystė  – Šiaurės šalis vakarinėje Skandinavijos pusiasalio dalyje. Valstybei priklauso arba ji administruoja Svalbardą, Lokių salą, Jan Majeną, Buvę, Petro I salą ir Karalienės Modos Žemę. Europinė šalies dalis ribojasi su Švedija, Suomija bei Rusija, taip pat turi jūrinę sieną su Danija ir Jungtine Karalyste. Šalies krantus skalauja Barenso, Šiaurės, Norvegų jūros. Ilgoje Atlanto vandenyno pakrantėje išsidėstę žymieji fiordai.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 385 186 km²

Sostinė-Oslas(590 041 gyventojų)

Gyventojų skaičius- 5 063 709 gyventojų

Religija-77proc.Liuteronai

Kalba-Norvegų

Elektros srovė-Visoje šalyje 220voltų. Elektros kištukai ir rozetės europietiško tipo.

Pinigai-Norvegijos krona.

MUITINĖ:

Telefonas-Šalies kodas skambinant iš šalies +47,į 00

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- Skandinavijos šalyse arbatpinigių nepriimta duoti, nes aptarnavimo mokestis (7-10 proc.) įtrauktas į sąskaitą. Taksi, grožio salonuose mokama taip pat tik pagal sąskaitą. Išimtis - nešikai: jiems duodamas euras ar du. Jeigu jums patiko viešbučio aptarnavimas, galite palikti arbatpinigių kambarinėms ir portjė: matomoje vietoje būna padėta dėžutė su lentele "1 eu". Daugiau nereikia.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai nereikalingi.

Klimatas- Skandinavijos kalnai dalija šalies klimatą į vakarinėse pakrantėse dominuojanti humidinį ir rytuose dominuojantį kontinentinį klimatą. Norvegijos vakarų pakrantė, neskaitant savo padėties šiaurėje, pasižymi švelniu ir drėgnu klimatu. Tai lemia Šiaurės Atlanto srovė, kuri neša šilumą iš pietų. Dėl to pakrantės dažniausiai ištisus metus nėra padengtos ledu. Susikondensavęs jūros vanduo (krituliai) iškrenta vakarinėje kalnyno pusėje. Dėl to Bergenas yra vienas Europos miestų, kuriame iškrenta daugiausiai kritulių

Maistas ir gėrimai- Vaišės Norvegijoje labai kuklios: pasiūlomas vienas pagrindinis patiekalas ir desertas, gaminamas iš ryžių ir išplakamas grietinėle su cukrumi. Iš mėsiškų valgių labiausiai vertinami mėsos pyragai – riešuto dydžio maltos jautienos kukuliai, valgomi su virtomis bulvėmis, troškintais žirneliais arba kopūstais, bruknėmis ir tirštu grietinės padažu, taip pat ėriena su troškintais kopūstais. Nuo seno gaminami senolių patiekalai – fermentuota žuvis, rauginto pieno sūris, ėrienos šonkauliukai. Vakarų Norvegijoje valgių valgis – dideliais gabalais sūrios ir riebios avienos troškinys su stambiai pjaustytais kopūstais bei morkomis, perlinėmis kruopomis. Per Kalėdas vaišinamasi rūkytais avies šonkauliukais su bulvėmis ir griežinėliais (į ropę panaši daržovė).

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP