Nikaragva | Apie Nikaragvą

Nikaragva – valstybė Centrinėje Amerikoje. Tai didžiausia, bet rečiausiai apgyvendinta Centrinės Amerikos valstybė. Ribojasi su Hondūru šiaurėje, Kosta Rika pietuose, taip pat su Karibų jūra ir Ramiuoju vandenynu.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ: 

Plotas- 129 494 km²Sostinė-Managva (1 140 000 gyventojai).     Gyventojų skaičius- (6 217 796 gyventojų).Religija- oficiali religija nėra nustatyta, tačiau didžioji dauguma gyventojų yra krikščionys.Kalba- ispanų. Elektros srovė- visoje šalyje 110voltų.Pinigai- Nikaragvos kordoba.Šalies telefono kodas +505

SAUGUMAS

Nenešiokite brangių papuošalų, didelių pinigų sumų, apribokite banko kortelių pinigų limitą ir išlikite atsargūs prie bankomatų, patartina išsigryninti pinigus tik bankuose esančiuose bankomatuose bei gerai žinomose vietose, visada stebėkite savo daiktus. Skubios pagalbos telefono numeris: 128.

SEIFAI

Savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

VIZA

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose. Reikalingi dokumentai- Lietuvos Respublikos pasas.Visi užsieniečiai, atvykstantys į Nikaragvą, šalies pasienyje privalo įsigyti turistinę kortelę, kainuojančią 10 USD.

KLIMATAS

Vidutinė temperatūra aukšta (26−28 °C), mažai svyruojanti. Drėgnasis metų laikas trunka nuo gegužės iki spalio. Kai kuriose šalies vietose per metus iškrenta daugiau kaip 3100 mm kritulių.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

SVEIKATA

Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Nėra privalomų skiepų keliautojams.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Nerekomenduojama gerti vandens iš čiaupo geriau pirkti buteliuose. Nevalgykite neplautų vaisių ir daržovių. Tikriems maisto mėgėjams čia patiks! Didžiąją Nikaragvos virtuvę sudaro kukurūzai, pulepės, miltai ir įvairūs pipirai. Taip pat šios respublikos virtuvei yra būdingi mėsos patiekalai iš vištienos, kiaulienos ar šviežių jūros gėrybių. Tipiniai pusryčiai yra kiaušiniai, sūris ir saldūs bananai patiekiami su balta duona arba ar kukurūzų tortilijomis.

VIRTUVĖ

Nacionalinis patiekalas yra “Gallo Pinto” – dauguma Nikaragvos gyventojų tai valgo kasdien ir tai yra laikoma jų simboliu. Patiekalas susideda iš keptų ryžių, svogūnų ir saldžiųjų paprikų, raudonųjų pupelių bei virtų česnakų.

KAINOS

Pragyvenimas šioje šalyje yra ganėtinai pigus. Pagrindinis patiekalas paprastoje kavinėje jums atsieis 4,53 €; Vakarienė dviems, vidutinio lygio restorane (trijų dalių) 22 €; Jei norite greito maisto, standartinis McDonalds nedidelis kompleksas kainuoja 5,54 €; Cappuccino (normalus dydis) atsigersite už 1,62 €; Vanduo (0,33l mažas butelis) 0.74 €.

TRANSPORTAS

Nikaragva turi vieną oro uostą, Tarptautinis Augusto C. Sandino oro uostas arba ACS yra pagrindinis bendras civilinis ir karinis viešasis tarptautinis oro uostas Nikaragvoje. Autobusai yra viena iš populiariausių keliavimo būdų, šalyje pilna senų mokyklinio stiliaus autobusų iš JAV, kurie yra atnaujinti ir pritaikyti visuomenei. Jei planuojate keliauti tarp didžiųjų miestų – autobusai tobulas pasirinkimas. Taip pat puikiai galite keliauti iš taško A į tašką B pasinaudoję taksi paslaugomis, ypač patogu judėti sostinėje – išbandykite!. Automobilų nuomos paslaugos taip pat yra prieinamos. Jeigu nuspręsite keliauti automobiliu, įsitikinkite kad transportas būtų pritaikytas nelygiam reljefui. Nors pagrindiniai keliai yra gerai asfaltuoti ir prižiūrimi bet jeigų norėsite nuvažiuoti atokiau – vargu ar pavyks su paprastu lengvuoju automobiliu. Uber paslaugomis čia nepasinaudosite.

EKSKURSIJOS

Nikaragva nėra tiesiog tipinė atostogų vieta. Yra tiek daug įdomių ir neįprastų ekskursijų. Kavos mėgėjams svarbu pamatyti netoli “Mombacho” ugnikalio įsikūrusią kavos plantaciją, galimybė pažinti kavos pupelių gamybos procesą ir pasimėgauti vienu iš geriausiu pasaulyje kavos puodeliu. Taip pat išbandykite jodinėjimą su žirgais, kuris leis pamatyti įspūdingiausias Nikaragvos vietas. Svarbus akcentas, kad šios ekskursijos metu galėsite prisidėti prie Nikaragvos miškų atsodinimo. Aplankykite “Montibelli” privatų laukinės gamtos rezervatą ir sužinokite apie 150 skirtingų rūšių paukščius, šis turas vyksta nuostabaus grožio atogrąžų miške. Nikaragvoje yra tiek daug nuostabių dalykų, kuriuos galima pamatyti ir nuveikti. Kurkite amžinus prisiminimus, išbandydami vieną iš šių veiklų.

KĄ PAMATYTI/KĄ APLANKYTI

Nikaragva labiausiai yra žinoma dėl savo ugnikalių ir ežerų. Todėl svarbu aplankyti Ometepės salą esančią Nikaragvos ežere, sako kad tai tikras rojus, salą sudaro du ugnikalniai – Konsepsjono ir Maderas. Salos vardas duotas iš dviejų Nahuatlių kalbos žodžių – ome (reiškiančio du) ir tepetl (kalnai). Miestai Nikaragvoje taip pat labai nuostabūs, vienas iš jų - Granada – vienas seniausių miestų Amerikoje, žymus savo kolonijinės architektūros paveldu. Yra 1529 m. įkurtas pranciškonų konventas (dabar muziejus), XIX a. pab. katedra, vyskupų rūmai, uosto kapitonija ir molas, nepriklausomybės aikštė su obelisku, keletas bažnyčių, Kolumbo parkas. Miesto apylinkės pasižymi vaizdingais kraštovaizdžiais. Netoli nuo Granados kyšo aktyviausias ugnikalnis šalyje – Masaja. Ryte arba naktį, kai geriausiai matyti lava, vietiniai adrenalino mėgėjus greitutėliai užveža ant kraterio krašto ir leidžia pabūti ne ilgiau nei 15 minučių. Ilgiau nelabai ir pavyktų, nes be jokių apsauginių kaukių staiga patekus į sieros debesį, grožėjimąsi įspūdingu lavos kunkuliavimu ir griausmingu riaumojimu greitai pakeičia akis graužiančios ašaros ir kosėjimų choras.

LAUKTUVĖS/SUVENYRAI

Keletas geriausių suvenyrų: „Flor de Caña“ yra aukščiausios kokybės romas, tradiciniai keramikos gaminiai,gitaros, cigarai, kava.