Patarimai keliaujantiems į Naująją Zelandiją

ŠALIES SPECIFIKA


Turbūt toliausiai nuo viso aplinkinio pasaulio nutolęs kraštas Pietų pusrutulyje, tarp Australijos ir Antarktidos. Naująją Zelandiją sudaro salų grandinė, iš kurių didžiausios dvi – Šiaurės ir Pietų salos. Dėl savo atokumo, šalis išlaikiusi savo autentiškumą. Čia išskirtinė gamta, gyvūnija ir vietiniai gyventojai – maoriai, kurie vis dar išlaikę savo šimtametes tradicijas. Šalies stulbinanti gamta taip žavi žmones, kad čia nufilmuotas ne vienas visame pasaulyje garsus Holivudo filmas.


PIRKINIAI


Nefrito arba žadeito pakabukai, kaklo papuošalai – tradiciniai maorių papuošalai
Rūbai iš merino vilnos
Zelandietiškas vietinis vynas
„Žiedų valdovo“ žiedas
Manuka medus
Kivio paukščio pliušinis žaislas


TRANSPORTAS


Oro transportas. Pagrindinis ir didžiausias Naujosios Zelandijos tarptautinis oro uostas (AKL) yra šalia Oklando miesto. Nors kiti didieji miestai taip pat turi oro uostus. Beveik visos šalies vietos gali būti pasiektos oro transportu vietiniais skrydžiais. Vandens transportas. Kadangi Naujoji Zelandija sudaryta iš kelių salų, tai tarp jų kursuoja reguliarūs keltų maršrutai. Populiariausias vandens kelias yra per Kuko sąsiaurį: tarp Velingtono ir Pitkono miestų. Žemės transportas. Geležinkelių tinklas yra orientuotas į turizmą. Traukinių maršrutai veda per vaizdingiausias šalies vietas. „The Northern Explorer“ traukinys keliauja iš Oklando į Velingtoną, pakeliui matant šiaurinėje saloje esančius vulkanus. „TranzAlpine“ traukinio maršrutas veda per Pietinių Alpių kalnus. Autobusų maršrutai taip pat apima platų tinklą, jungia įvairius miestus ir lankomas vietoves. Kelionė autobusais tinka taupantiems turistams, nes tai pigiausias keliavimo būdas šalyje.
Šiuo metu populiariausia transporto priemonė turistų tarpe yra kemperis. Juos nuomuoja net kelios įmonės. Kemperis yra ne tik transporto priemonė, bet ir atstoja nakvynės vietą. Tokiems namams ant ratų yra įrengta daugybė specialių sustojimo aikštelių, kuriose galima praleisti naktį.


ARBATPINIGIAI


Arbatpinigiai Naujojoje Zelandijoje nėra įprastas reikalas. Dauguma vietinių jų nepalieka, nes padavėjų atlygimas ten gana solidus. Tačiau, pasak „TripAdvisor“, didelė dalis svetingumo įmonių personalo yra puse etato dirbantys studentai, kurių atlyginimas nėra didelis, ir jie tikrai įvertins papildomą sumelę.