Turbūt toliausiai nuo viso aplinkinio pasaulio nutolęs kraštas Pietų pusrutulyje, tarp Australijos ir Antarktidos. Naująją Zelandiją sudaro salų grandinė, iš kurių didžiausios dvi – Šiaurės ir Pietų salos. Dėl savo atokumo, šalis išlaikiusi savo autentiškumą. Čia išskirtinė gamta, gyvūnija ir vietiniai gyventojai – maoriai, kurie vis dar išlaikę savo šimtametes tradicijas. Šalies stulbinanti gamta taip žavi žmones, kad čia nufilmuotas ne vienas visame pasaulyje garsus Holivudo filmas.
BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:
Plotas - 268 680 km²
Gyventojų skaičius - 4 604 871 gyventojas (2017 m.)
Sostinė - Velingtonas 418 500 gyventojų ( 2018 m.)
Didžiausias miestas – Oklandas
Religija - krikščionių 53 proc., netikinčių 32 proc.
Kalba - valstybinės kalbos maorių ir anglų.
Elektros srovė - dažniausiai 230 voltų. Naujojoje Zelandijoje yra I tipo rozetės ir elektros kištukai.
Pinigai - valstybinė valiuta Naujosios Zelandijos doleris.
VIZA
Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į Naująją Zelandiją trumpesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui, vizos nereikia. Atvykstantys į Naująją Zelandiją taip pat turi pateikti bilietus grįžimui ar tolimesnei kelionei bei lėšų arba išlaikymo garantijos įrodymą.
KLIMATAS
Naujosios Zelandijos orus lemia jūrinis klimatas. Dėl to visur šalyje yra lietinga visus metus. Vasaros būna gana vėsios, o žiemą (bent jau šiaurinėje saloje) nebūna šalčių.
Vidutinė oro temperatūra Oklande pagal mėnesius:
Pietinės salos pietuose žiemos būna atšiaurios dėl į šalį atplaukiančių antarktinių oro masių. O vakarinėse salos priekalnėse iškrinta daugiausia kritulių per metus.
Geriausias laikas keliauti į Naująją Zelandiją yra nuo gruodžio iki kovo mėnesio, nes temperatūra būna maloni kelionėms gamtoje.
TRANSPORTAS
Oro transportas. Pagrindinis ir didžiausias Naujosios Zelandijos tarptautinis oro uostas (AKL) yra šalia Oklando miesto. Nors kiti didieji miestai taip pat turi oro uostus. Beveik visos šalies vietos gali būti pasiektos oro transportu vietiniais skrydžiais.
Vandens transportas. Kadangi Naujoji Zelandija sudaryta iš kelių salų, tai tarp jų kursuoja reguliarūs keltų maršrutai. Populiariausias vandens kelias yra per Kuko sąsiaurį: tarp Velingtono ir Pitkono miestų.
Žemės transportas. Geležinkelių tinklas yra orientuotas į turizmą. Traukinių maršrutai veda per vaizdingiausias šalies vietas. „The Northern Explorer“ traukinys keliauja iš Oklando į Velingtoną, pakeliui matant šiaurinėje saloje esančius vulkanus. „TranzAlpine“ traukinio maršrutas veda per Pietinių Alpių kalnus. Autobusų maršrutai taip pat apima platų tinklą, jungia įvairius miestus ir lankomas vietoves. Kelionė autobusais tinka taupantiems turistams, nes tai pigiausias keliavimo būdas šalyje.
Šiuo metu populiariausia transporto priemonė turistų tarpe yra kemperis. Juos nuomuoja net kelios įmonės. Kemperis yra ne tik transporto priemonė, bet ir atstoja nakvynės vietą. Tokiems namams ant ratų yra įrengta daugybė specialių sustojimo aikštelių, kuriose galima praleisti naktį.
VIRTUVĖ/MAISTAS
Visi tradiciniai zelandiečių patiekalai yra maorių kultūros palikimas.
Hangi – po žeme lėtai troškinta mėsa su daržovėmis.
Omarai (crayfish) – sunkiai pagaunami ir brangiai kainuojantys jūrų gyviai. Labai vertinami vietinių.
„Hokey pokey“ ledai – karamelizuotas medaus korys. Ypatingai mėgstamas vietinių.
Kina – jūrų gėrybė, iš išorės spygliuota, valgoma Naujojoje Zelandijoje jau nuo senų laikų.
KAINOS
Naujojoje Zelandijoje kainų lygis yra daug aukštesnis nei Lietuvoje.
Lengvi pietūs pigesniame restorane dviems 24$
Pietūs gerame restorane dviems 59$
Puslitrinis butelis vandens 1.18$
Butelis vietinio alaus parduotuvėje 3$
Kilogramas bananų 1.94$
Kilogramas obuolių 2.36$
Vietinio transporto bilietas į vieną pusę 2.32$
Taksi 1 km 1.96$
1 litras benzino 1.45$.
KĄ PAMATYTI
Oklandas – didžiausias Naujosios Zelandijos miestas, kuriame galima pamatyti senuosius kolonistų namus, Karalienės gatvę, gražią uosto įlanką, Edeno kalną, televizijos bokštą „Sky Tower“, miesto parkus ir kt.
Fjordlandas - didžiausias šalies nacionalinis parkas ir drėgniausia vieta Žemėje: jo teritorijoje plyti atogrąžų miškai, tyvuliuoja 5 dideli ežerai ir 14 fjordų. Labiausiai fotografuojamas jos objektas - aukščiausia parko vieta - Mitros viršūnė.
Kraistčerčas - pats gražiausias iš senųjų Naujosios Zelandijos miestų. Vykstant iš pietinės salos dalies į jį galima pravažiuoti pirmaisiais pasaulyje tuneliais, išraustais tiesiai per vulkano kraterį. Angliško kolorito miestelyje verta pamatyti Katedros aikštę ir pačią Šv. Kristaus katedrą, Menų centrą, Vyriausybės rūmus, Kenterberio muziejų ir angliško stiliaus botanikos sodą.
Kvinstonas vadinamas viena gražiausių vietų pasaulyje. Kadaise aukso ieškotojų įkurtas miestelis dabar laikomas tarptautine atostogų vieta - čia propaguojamos visos nuotykių teikiančios pramogų rūšys. Dėl to Kvinstonas buvo pramintas Naujosios Zelandijos nuotykių sostine. Vasarą čia koncentruojasi ekstremalių vandens pramogų mėgėjai, žiemą - slidininkai.
EKSKURSIJOS
Vaizdinga kelionė traukiniu per Pietines Alpes pietinėje Naujosios Zelandijos saloje
Apsilankymas Tamaki maorių kaime
Delfinų ir banginių stebėjimas prie Kaikuros
SUVENYRAI
Nefrito arba žadeito pakabukai, kaklo papuošalai – tradiciniai maorių papuošalai
Rūbai iš merino vilnos
Zelandietiškas vietinis vynas
„Žiedų valdovo“ žiedas
Manuka medus
Kivio paukščio pliušinis žaislas
* Pasirinkite keliese norėsite keliauti
* Pasirinkite periodą, kuriuo labiausiai norėtumėte keliauti
* Pasirinkite keliavimo kryptį
* Prašome pasirinkti kaip dažnai norėtumėte gauti pasiūlymus
Įsiminta
Naudojame slapukus, kad galėtume suasmeninti turinį bei skelbimus, teikti visuomeninės medijos funkcijas ir analizuoti srautą. Be to, svetainės naudojimo informaciją bendriname su visuomeninės medijos, reklamavimo ir analizės partneriais, kurie gali ją pridėti prie kitos jūsų pateiktos arba naudojant paslaugas surinktos informacijos. Jei norite sužinoti daugiau, spauskite čia.