Namibija | Apie Namibiją

Valstybė pietvakarių Afrikoje, Atlanto vandenyno pakrantėje. Ši vėjo pustomo smėlio šalis glaudžia daugybę kultūrų ir nacionalinių grupių. Namibija yra labai populiari tarp fotografų – nuostabūs jūros peizažai, milžiniški kalnai, vienišos dykumos, kolonijinius laikus primenantys miestai – visa tai žavi pasaulio keliautojus.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas - 825 418 km²

Gyventojų skaičius - 2 568 569 gyventojai (2017 m.)

Sostinė - Vindhukas 325 858 gyventojai ( 2011 m.)

Religija - krikščionių 85 proc., vietinių religijų atstovai 15 proc.

Kalba - valstybinė kalba anglų.

Elektros srovė - dažniausiai 220 voltų. Namibijoje yra naudojami britiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai - valstybinė valiuta Namibijos doleris.

VIZA

Vykstant į Namibiją LR piliečiams vizos reikia. Vizą galima gauti Namibijos konsulate Helsinkyje. Reikalingas LR pasas, kuris galiotų bent 6 mėn. po kelionės į Namibiją pabaigos.

SAUGUMAS

Nors Namibijoje nusikalstamumo lygis nėra aukštas, tačiau visuomet patariama elgtis atsargiai:

nevaikščiokite tamsiu paros metu ir venkite vairavimo naktį;

būkite budriais naudojantis bankomatais, venkite grynųjų išėmimo izoliuotose vietose;

suvesdami kortelės PIN kodą, įsitikinkite, kad jo nepastebės aplinkiniai;

nedėvėkite brangenybių ir nedemonstruokite turimų vertingų daiktų;

laikykitės saugumo rekomendacijų gyvūnų parkuose, dykumoje ir vandenyne;

pasistenkite nepalikti automobilio su vertingais daiktais be priežiūros.

Namibijoje eismas vyksta kairiąja puse. Keliuose reikėtų saugotis duobių, netikėtai į važiuojamąją dalį galinčių išbėgti gyvūnų. Dėl aukšto autoįvykių skaičiaus rekomenduojame vairuoti

atsargiai, saugotis tamsiu paros metu be atšvaitų kelkraščiu einančių pėsčiųjų ar keliu važiuojančių dviratininkų. Keliaujantiems savarankiškai reikėtų atkreipti dėmesį, kad daug Namibijos

kelių nėra asfaltuoti (pvz., Walvis Bay-Sesriem), šalis apgyvendinta itin retai, degalinių tinklas nėra išvystytas. Dėl to iš anksto reikia planuoti kuro papildymą bei galimo automobilio

remonto galimybes.

Patariama visuomet su savimi turėti sveikatos draudimo polisą, nes atsitikus nelaimei, negavę įrodymo apie gydymo išlaidų apmokėjimą, medikai gali atsisakyti suteikti pagalbą.

2017 m. Namibijos pasienyje pradėti skenuoti atvykstančiųjų pirštų atspaudai. Ši procedūra kartais prailgina įvažiavimo ir išvažiavimo formalumus iki 3-4 valandų.

KLIMATAS

Namibija yra viena sausiausių šalių pasaulyje. Namibo ir Kalahario dykumos dengia didžiąją dalį šalies teritorijos. Tik Namibijos šiaurės regionams yra būdingas sausasis ir drėgnasis periodai, kai vasaros mėnesiais palyja.

Geriausias metas keliauti į Namibiją yra nuo gegužės iki rugpjūčio mėnesio, nes tuo metu būna visiškai sausa, o ir temperatūra ne tokia aukšta, kaip vasarą. Tiesa, naktys būna vėsios.

TRANSPORTAS

Oro transportas. Hosea Kutako tarptautinis oro uostas šalia sostinės Vindhuko. Svarbiausias oro uostas Namibijoje, aptarnaujantis daugiausia atvykėlių iš kitų šalių. Be šio dar yra apie 30 vietinės reikšmės oro uostų Namibijoje.

Žemės transportas. Namibijoje nutiesta geležinkelio linija, kuri labai populiari tarp turistų. ”Dykumos ekspresas“ jungia sostinę su pajūrio miestu Svakopmundu. Traukiniais taip pat galima pasiekti kitus didesnius Namibijos miestus. Vis dėlto traukiniai yra labai lėti, ir keliauti jais verta nebent per naktį. Viešuoju transportu (vietiniais autobusais) galima nuvažiuoti į pagrindinius miestus, tačiau turistams tai ne visada patogu, nes daugelis lankytinų objektų yra atokiau nuo pagrindinių kelių.

Vandens transportas. Nepaisant ilgos vandenyno pakrantės, Namibijoje jūrų uosto veikla neišvystyta, ir šalies nėra galimybės pasiekti vandens keliu.

VIRTUVĖ/MAISTAS IR GĖRIMAI

Namibijos virtuvė labai įvairi. Kiekvienas regionas turi savo išskirtinį patiekalą:  Svakopmundo šparagai, Luderico austrės, Kalahario triufeliai ir kita. Maisto  gaminimas lauke yra namibiško gyvenimo būdo dalis.  Tradicinis braavalis (mėsos kepsnys) yra labai mėgstamas patiekalas, kaip ir potjiekos - aštrus mėsos, vištienos ir žuvies troškinys, virtas ketaus puode ant  trijų kojų virš atviros ugnies. Vietinių labai mėgstamas užkandis yra mopane vikšrai. Jie valgomi kepti arba džiovinti.Namibija yra gerai žinoma dėl savo vietinio alaus, pagaminto Nambrew pagal tradicinę technologiją, sukurtą 1516 m. Bavarijoje. Alus yra laimėjęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Šis alus yra labai mėgstamas, lengvai pagaminamas, lengvas ir atgaivinantis įvairius stipresnius patiekalus, yra geras valgio priedas. 

KAINOS

Namibijoje kainų lygis yra šiek tiek aukštesnis nei Rytų ar Pietryčių Afrikoje.

Lengvi pietūs pigesniame restorane dviems 17$

Pietūs gerame restorane dviems 34.50$

Puslitrinis butelis vandens 1.05$

Butelis vietinio alaus 1.16$

Kilogramas bananų 1.87$

Kilogramas obuolių 2.02$

Vietinio transporto bilietas į vieną pusę 0.71$

Taksi 1 km 0.71$

1 litras benzino 0.93$.

KĄ PAMATYTI

Vindhukas – sostinė ir didžiausias miestas. Tai moderni, puikiai išsivysčiusi kultūros ir ekonomikos oazė, kurioje darbuotojai pietų pertraukas leidžia parke, keliautojai drąsiai žingsniuoja pagrindine mažais butikais ir didžiausiais prekybos centrais apstatyta gatve. Akį traukia neobarokinė architektūra, atsispindinti vokiškų pilių statymo ir dekoravimo būduose. Fiš Riverio kanjonas – vienintelis toks visoje šalyje. Kanjonas tęsiasi 160 km,  o kai kuriose vietose jo gylis pasiekia net 550 m.  Nors Didžiajam kanjonui JAV neprilygsta, bet pamatyti verta. Namibo dykuma – ji yra žymi dėl savo smėlio kopų, kurios priklausomai nuo  saulės padėties ir drėgmės, intensyviai keičia savo spalvą.  Šioje dykumoje galima pamatyti vienas aukščiausių smėlio kopų pasaulyje. Etošos nacionalinis parkas - daugiau nei 20 tūkst. kvadratinių kilometrų  užimantis rezervatas, viena gražiausių pasaulyje natūralios gamtos vietų. Skirtingai nei dauguma kitų Afrikos parkų, kur visą dieną galima praleisti  ieškant bet kokios gyvybės, Etošos žavesys pasirodo būtent laukinių gyvūnų  gausybėje. Svakopmundas - Namibijos nuotykių sostine vadinamas miestas Atlanto  vandenyno pakrantėje. Tai viena „europietiškiausių“ Afrikos dalių.  Apstatytas vokiška architektūra, įrėmintas nepaprastai gražių pajūrio  promenadų, miestas traukia keliautojus, kurie čia užsibūna kur kas ilgiau,  nei planavo.

EKSKURSIJOS

Apsilankymas Himbos genties kaime 3 val. pasivažinėjimas keturačiais po kopas Safaris Etošos nacionaliniame parke.

SUVENYRAI

Tradicinės medinės kaukės

Mediniai dubenėliai

Medinės gyvūnų figūrėlės

Spalvingi ir raštuoti tradiciniai audiniai

Medinės arba skudurinės tradicinės lėlės

Džiovintos mėsos dešra (gaminama iš jautienos, stručio ir antilopės mėsos)