Ventspilio regionas | Apie Ventspilio regioną

Ventspilis tai vienas seniausių Latvijos miestų įsikūręs Ventos upės žiotyse. Miestas garsėja savo paplūdimiais, svarbiu uostu, istorinėmis įdomybėmis bei daugybe atrakcijų tiek mažiems tiek dideliems. Lankydamiesi Ventspilyje privalote pamatyti:

Livonijos ordino pilis Ventos pakrantėje iškilo XIII amžiaus pabaigoje. Anksčiau ji buvo vadinama Winda. Šiomis dienomis pilyje veikia Ventspilio muziejus, kurio skaitmeninė ekspozicija „gyveji istorija“ pasakoja ne tik pilies, miesto, bet ir viso aplinkinio krašto istoriją. Pilies lankytojai taip pat kviečiami užsukti į buvusį pilies kalėjimą, paklaidžioti po Vaiduoklių rusį.

Piejūros buities muziejus. Šiam muziejui jau beveik 60 metų, jame yra pasakojama Latvijios žvejybos istorija. Muziejus apima didžiulę teritoriją, kurioje galima apžiūrėti ne tik žvejų trobas, bet ir senovėje naudotus žvejybos įnagius bei valčių ir inkarų kolekciją.

Ostgalas – tai vienas gražiausių Ventspilio kvartalų. Kvartalą puošia senovinės akmenimis grįstos gatvelės, autentiški mediniai namai.

Ventspilio senamiestis ir Rotušės aikštė – Ventspilio senamiestis keliautojus žavi autentikais pastatais, chaotiškai susiformavusiomis siauromis gatvelėmis ir trykštančiais fontanais. Ventspilio pasididžiavimas – Rotušės aikštėje stovinti Šv. Nikolajaus bažnyčia. Svarbiausioje miesto – Rotuės aikštėje taip pat galėsite aplankyti tarptautinius rašytojų ir vertėjų namus, moderniąją Ventspilio biblioteką ir skaitmeninį centrą.

Turgaus aikštė – ši naujai rekonstruota aikštė seniau buvo pagrindinė miesto turgavietė. Jos viduryje iki šiol stovi bokštas iš kurio kas valandą pasigirsta melodija.

Ventspilio „Karvių paradas“ - turbūt daugelis esate girdėlęs apie įvairiose Ventspilio vietose besiganančias simpatiškas karvutes. Jos žymių Latvijos žmonių bei menininkų buvo sukurtos 2002 – aisiais. Didžioji dalis iš 26 natūralaus dydžio karvių yra parduotos labdaros tikslais.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: