Latvija | Apie Latviją

Bendra informacija apie Latviją, Latvijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Latvijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Latvijoje.

Latvija- Latvijos pavadinimas kildinamas iš Latgalos, istorinės baltų žemės. O latgalių pavadinimas siejamas su upės pavadinimu. Bene daugiausia lankytojų pritraukia Latvijos sostinė Ryga, besididžiuojanti 800 metų senumo bažnyčiomis, įspūdingo dydžio senamiesčiu ir vertingu architektūriniu Art Nouveau palikimu. Be sostinės, į Latviją vilioja ir palyginti ilgi šios šalies smėlio paplūdimiai. Keliaudami į Latvijos pajūrį visuomet galite rinktis, ar norite pusiau laukinių, ramių paplūdimių, ar pasimėgauti populiariųjų kurortų - Jūrmalos, Ventspilio ar Liepojos - pramogomis.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 64 589 km²

Sostinė-Ryga (706 413 gyventojų)

Gyventojų skaičius- 2 020 000gyventojų

Religija-Krikščionys

Kalba-Latvių

Elektros srovė- visoje šalyje 220-240voltų. Europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai-Euras

MUITINĖ:

Į Latviją galima vykti su tapatybės kortele viza yra nereikalinga. Tapatybės kortelė, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu.

Telefonas-Šalies kodas skambinant iš Latvijos +371, į Latviją 00

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

Sveikata-Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Vykstant į Latviją skiepytis nereikia.

Klimatas-Latvijoje vyrauja vidutinių platumų klimatas, pereinamasis iš jūrinio į žemyninį. Šalies klimatui įtaką daro vyraujantys pietvakarių vėjai, ateinantys iš Atlanto vandenyno. Vasaros būna vėsios ir lietingos. Vidutinė temperatūra birželio mėnesį siekia apie 17 °C, nors kartais temperatūra šokteli iki 34 °C. Žiema ateina lėtai ir trunka nuo gruodžio vidurio iki kovo mėnesio vidurio. Vidutinė sausio mėnesio temperatūra svyruoja nuo maždaug -2 °C pakrantėje iki maždaug -7 °C šalies rytuose. Retkarčiais temperatūra gali smarkiai kristi iki -40 °C šalčio.

Maistas ir gėrimai-Bendrą latvių virtuvės pagrindą sudaro putra, naminiai sūriai, šaltų patiekalų gausybė. Maistas yra gana riebus ir švelnus, jo gamyboje nenaudojami aštrūs prieskoniai. Vertinami pieno produktai – pienas, raugintas pienas, sūris, grietinėlė ir sviestas. Mėgstamiausios miško gėrybės – žemuogės, mėlynės, avietės, spanguolės, grybai ir riešutai.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP