Latvija | Apie Latviją

Latvija – viena iš trijų Baltijos valstybių. Šiaurėje ribojasi su Estija, rytuose – Rusija ir Baltarusija, o pietuose – Lietuva. Šalis tampa vis populiaresne turistine vieta Europoje. Svečiai iš viso pasaulio atvyksta į Rygą, atsipalaiduoja prie jūros Jūrmaloje, apsilanko  Siguldoje ar Cesyje. Latvija garsėja savo ilgomis tradicijomis. Gyventojai atidžiai saugo liaudies tradicijas, kultūros paminklus, architektūrinius šedevrus.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas - 64 589 km²

Gyventojų skaičius - 1 934 379 gyventojai (2018 m.)

Sostinė - Ryga 701 064 gyventojai ( 2018 m.)

Religija – evangelikų liuteronų 40 proc., Romos katalikų 25 proc., ortodoksų ir sentikių 20 proc.

Kalba - valstybinė kalba latvių.

Elektros srovė - dažniausiai 230 voltų. Latvijoje yra europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai - valstybinė valiuta euras.

VIZA

Lietuvos piliečiams keliaujant į Latviją vizos nereikia. Užtenka turėti asmens tapatybės kortelę.

KLIMATAS

Latvijos klimatas yra pereinamasis iš jūrinio į žemyninį. Vasara yra saulėta, nors ir trumpa: dažniausiai galima mėgautis puikiomis dienomis nuo birželio vidurio iki rugpjūčio pabaigos. Bet netgi tada vakarais gali atvėsti, dažnai pasitaiko lietus su griaustiniu, todėl verta pasiimti lietpaltį ar skėtį. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra yra +18 ... + 20 ° C. Ruduo vėjuotas ir lietingas, o pirmasis sniegas dažniausiai iškrenta lapkričio mėnesį. Žiemą oras taip pat nėra pastovus, nors turistai ir vietiniai dažnai slidinėja nuo kalvų šlaitų. Sausio mėn. temperatūra Baltijos jūros pakrantėje maždaug  apie 0° C, rytiniuose regionuose - iki - 4° C. Pavasario pradžia būna pilka, bet gegužės mėnesį gamta sužydi visu savo grožiu. Taigi geriausias metas aplankyti latvius yra nuo gegužės iki rugsėjo.

VIRTUVĖ

Žuvies ir bulvių patiekalai yra ypač populiarūs Latvijoje. Verta išbandyti Baltijos lašišą (visų rūšių), silkę su virtomis bulvėmis, keptas bulves su sūriu. Mėsos patiekalai yra vištienos sriuba, šoninės padažai, ėriukai kmynų padaže, kepti kiaulienos šonkauliai ir kepsnys su svogūnais.

KĄ PAMATYTI

Savaitės  nepakaktų pilnam Latvijos lankytinų vietų pamatymui. Pirmoji programos dalis tikrai būtų Ryga - viena iš gražiausių Europos sostinių. Jos istorinis centras įgijo dabartinę išvaizdą tik XIX a. Taip pat yra daug senovės istorijos paminklų: 13-ajame amžiuje įkurta „Dome“ katedra su visame pasaulyje žinomais vargonais, 14-ajame amžiuje pastatyti Juodagalvių namai. Taip pat Latvijos sostinėje yra daug muziejų apie viską pasaulyje: nuo porceliano iki jūrininkystės.

Būtina pamatyti senąsias Latvijos pilis Siguldoje ir Cesyje. Gaujos nacionalinio parko kraštovaizdis, dažnai vadinamas „Latvijos Šveicarija“, žavi giliais upės slėniais ir miškais.

Kelionės į Latviją nuo
133 €
Kelionės

KURORTAI

Populiariausi Latvijos paplūdimio kurortai: Jūrmala, Liepoja, Ventspilis.

Jūrmalos kurortinis miestas siūlo prabangius viešbučius, motelius ir kurorto bei reabilitacijos centrus ištisus metus, kur galite atsipalaiduoti ir pagerinti sveikatą. Tai palengvina pušynai, grynas oras, purvo vonios ir mineraliniai vandenys.

Kitas nuostabus kurortinis miestas šalyje yra Liepoja - trečias pagal dydį miestas šalyje. Čia taip pat yra didžiausias Latvijos pajūrio parkas. Turistus traukia ne tik daugybė miesto architektūros ir istorinių paminklų, bet ir daug smėlio paplūdimių.

Ventspils yra populiarus turizmo centras Latvijoje. Jo kraštovaizdžio paplūdimiai pažymėti „Mėlynąja vėliava“. Ventspilio nuotykių parkas, vandens parkas „Ventspils“ ir olimpinis centras kasmet pritraukia daug turistų.

Ventspilis, Jūrmala ir Liepoja yra tradiciniai Latvijos kurortai, o pajūrio kurortas „Saulkrasti“ laikomas nauju.

Latvijos pakrantės paplūdimiai dažnai pažymėti „Mėlynąja vėliava“, kuri rodo jų atitiktį tarptautiniams švaraus vandens ir aplinkos standartams. Kiekvienas paplūdimys yra puiki vieta praleisti atostogas, degintis saulėje arba smagiai sportuoti ar žaisti žaidimus tiesiai ant jūros kranto. Patogu suaugusiems ir įdomu vaikams. Baltijos pakrantė yra įvairi - nuo nepaliestos gamtos iki gerai įrengtų poilsio zonų, atitinkančių tarptautinius standartus.

Rekomenduojama atvykti į Latvijos jūrų kurortus birželio-liepos mėn., kai vanduo ir oras yra sušilę  iki maksimumo.

TRANSPORTAS

Latvijoje yra visi pagrindiniai viešojo transporto tipai, išskyrus metro. Visas miesto transportas griežtai atitinka tvarkaraštį, kuris yra kiekvienoje stotelėje.
Keliaujant viešuoju transportu, buvo įvestas vienas elektroninis bilietas skirtingam kelionių skaičiui. Vieno reiso bilieto, įsigyto iš anksto, kaina yra 0,60 EUR. Perkant pas vairuotoją - 1,2 EUR. Patogiausias būdas yra įsigyti bilietus Narvesen kioskuose, esančiuose visame mieste. Bilietai taip pat parduodami bilietų automatuose (kai kuriose stotelėse), pašto skyriuose ir kai kuriose parduotuvėse

LAUKTUVĖS

Gintaro dirbiniai, išskirtiniai juvelyrikos dirbiniai, pampalu puodai ir keramika, „Rigas Balzams“ likeris, vilnoniai mezginiai su latviškais raštais, „Laimos“ šokoladas, tradicinis medus, lininiai audiniai, latviškais raštais austos juostos.