Tivato regionas | Apie Tivato regioną

Tivatas, kuriame gyvena daugiau nei 15 000 gyventojų, yra Juodkalnijos pietvakariuose, Boka Kotorska įlankoje . Tai jauniausias Boka Kotorska miestas pradėjęs vystytis 19 a. pab., kai buvo įkurta karinių laivų statykla Arsenalas. Boka Kotorska įlanka dalinama į keturias mažesnes įlankas : Herceg Novi, Risan, Kotor ir Tivat. Tivatas yra centrinėje Kotoro įlankos dalyje ant pietvakarinių Vrmac kalno(765 m.) šlaitų. Šiai vietovei būdinga dantyta pakrantė ir daug paplūdimių. Pats žinomiausias pavadintas Mėlynuoju horizontu (Plavi Horizonti). Šioje įlankos vietoje yra trys salos – Stradioti (Šv. Marko), Mūsų gailestingumo mergelės ir Gėlių sala (Ostrvo Cvijeća). Tivate yra vienas iš dviejų Juodkalnijos oro uostų.Naujausia atrakcija Tivate – prieplauka „Porto Montenegro“ pilna įspūdingų jachtų . Taip pat čia yra gražus botanikos sodas, į kurį įvairių egzotinių medžių rūšių ir dekoratyvinių augalų atplukdė jūreiviai iš savo kelionių po pasaulį.Yra trys skirtingos teorijos iš kur kilo Tivato pavadinimas. Pasak pirmosios, jis kilo iš Ilyrijos karalienės Teutes vardo. Jos sostinė buvo Risno ir gali būti, kad netoli Tivato buvo jos vasaros rezidencija. Pasak antrosios teorijos, pavadinimas kilo iš krikščionių šventųjų vardų, tokių kaip Šventasis Teodoras, Teodosijus, Teodotas, Teodulas ar iš Viduramžių šventųjų (XII a.) Teudas, Teodas. Pagal trečiąją teoriją pavadinimas kilo iš keltiško žodžio „touto“ reiškiančio miestas.

Poilsinės kelionės į Tivatą su Coral Travel nuo
362 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Tivatą su Novaturas nuo
416 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Tivatą su Join Up nuo
416 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Tivatą su Aza tours nuo
651 €
Viešbučiai ir kainos

 

Orai Tivate. Kada keliauti?

Tivate vyrauja Viduržemio jūros klimatas, kuriam būdingos sausos karštos vasaros ir švelnios lietingos žiemos. Palankiausias laikotarpis turistams tęsiasi nuo gegužės iki spalio. Karščiausi mėnesiai – birželis, liepa ir rugpjūtis. Oro temperatūra vasarą siekia 30C, o vandens – 25C.

Ką pamatyti Tivate?

Buca vasaros rūmai – tai 17 a. rezidencinis kompleksas, kuriam būdinga elegantiška Renesanso architektūra. Juos supa parkas. Čia yra parodų galerija, vyksta koncertai

 

Porto Montenegro įkurtas Kanados bilijonieriaus Peterio Munko ir keleto kitų investuotojų. Tai prabangių jachtų prieplauka pastatyta vietoje karinių laivų statyklos Arsenalo. Čia įkurta 850 vietų jachtoms, iš kurių 311 skirtos jachtoms ilgesnėms nei 24 m.

 

Gėlių saloje (Ostrvo Cvijeca) buvo atrastos romėnų mozaikų liekanos ir 9 a. bažnyčios ir benediktinų vienuolyno griuvėsiai. Taip pat čia restauruojamas Šv. Mykolo Arkangelo vienuolynas (Manastir Sv Arhanđela Mihaila ). Jame nuo 13 a. gyveno Zeto ortodoksų vyskupas. Vienuolynas buvo sunaikintas 1452 m. venecijiečių, dėl gandų apie marą. Netoli vienuolyno - akmeninių sienų saugoma, pasislėpusi medžių šešėlyje Šv. Trejybės bažnyčia (Crkva Sv Trojice)

 

Gornja lastva – tai maža gyvenvietė ant Vrmac kalvos. Ji yra 3 km. nuo Tivato 300 m. virš jūros lygio. Žmonės čia gyveno nuo 14 a. Jie augino vynuoges, alyvuoges, galvijus. 20 a. I p. čia buvo apie 100 akmeninių namų ir gyveno 500 žmonių. 2003 m. čia gyveno tik 6 žmonės. Čia yra 19 a. alyvuogių malūnas išlikęs toks, koks ir buvo.

 

Mėlynojo horizonto paplūdimys (Plavi Horizonti) laikomas vienu gražiausių Juodkalnijos pakrantėje. Jis yra pietinėje Tivato įlankos dalyje apsuptas alyvmedžių ir pušų. Jo plotas – 8500 kv. m. Už kokybę paplūdimys apdovanotas Mėlynąja vėliava.

 

Šv. Marko sala (Sveti Marko) yra pietinėje Tivato įlankos dalyje. Ji didžiausia Boka Kotorska įlankoje Sala yra UNESCO Pasaulinio paveldo sąraše. Salos pavadinimas kilęs iš vieno iš keturių evangelistų vardo - šventojo Venecijos globėjo garbinto Viduržemio jūros regiono krikščionių. Sala pilnai padengta augmenija, o jos paplūdimiai tęsiasi 4 km. 1962 m. čia buvo pastatyta turistinė gyvenvietė – 500 taičio stiliaus namų be vandens ir elektros. Gyvenvietę administravo Club Med. Iki Jugoslavijos karų tai buvo populiari turizmo vieta.

 

Botanikos sode galima išvysti didelę augalų ir medžių įvairovę. Į jį įvairių egzotinių medžių rūšių ir dekoratyvinių augalų atplukdė jūreiviai iš savo kelionių po pasaulį. Parko širdimi laikomas didelis granatmedis.

Poilsinės kelionės į Tivatą su Coral Travel nuo
362 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Tivatą su Novaturas nuo
416 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Tivatą su Join Up nuo
416 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Tivatą su Aza tours nuo
651 €
Viešbučiai ir kainos

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: