Juodkalnija | Apie Juodkalniją

Juodkalnija tinka tiems, kurie nori gauti gerą poilsį už mažą kainą, ir mėgsta mėgautis gamta. Tai yra šalis su gražia gamta ir svetingais žmonėmis. Ryški saulė, žydra jūra, gražūs paplūdimiai, platus viešbučių, vilų ir apartamentų pasirinkimas, didelis vaisių, daržovių ir jūros gėrybių pasirinkimas. Visų amžiaus ir skirtingų pajamų lygių žmonės gali praleisti atostogas Juodkalnijoje. Ji patraukli tiek jauniems žmonėms, kurie pirmenybę teikia vietoms, kuriose jie gali ramiai atsipalaiduoti, tiek naktinio gyvenimo mėgėjams. Kadangi šalyje yra daug lankytinų vietų, ji siūlo įdomias ekskursijas.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas - 14 026 km²

Gyventojų skaičius - 626 250 gyventojų (2017 m.)

Sostinė - Podgorica 157 000 gyventojų

Religija – stačiatikių 74 proc., musulmonų 17 proc.

Kalba - valstybinė kalba juodkalniečių.

Elektros srovė - dažniausiai 230 voltų. Juodkalnijoje yra naudojami europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai - valstybinė valiuta euras.

VIZA

Trumpalaikiam buvimui Juodkalnijoje Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Lietuviai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

KLIMATAS

Šalies klimatas yra pereinantis iš jūrinio į kontinentinį, kalnuose - Alpių, Adrijos jūros pakrantėje - Viduržemio jūros. Juodkalnijos centriniuose regionuose oras visada yra šiek tiek vėsesnis nei pakrantėje, ir pastebima subalpinių veiksnių įtaka. Pakrantės zonoje vasara paprastai yra ilga, karšta ir gana sausa, žiema yra trumpa ir drėgna.

Paplūdimių sezonas prasideda balandžio pabaigoje ir trunka iki spalio pabaigos. Geriausias laikas aplankyti šalį yra nuo gegužės iki spalio.

VIRTUVĖ/ MAISTAS

Juodkalnijos nacionaliniuose patiekaluose yra daug mėsos, alyvuogių aliejaus ir daržovių. Dažniausiai valgoma kiauliena, ėriena, aviena, taip pat populiari ir paukštiena. Kiekvienas patiekalas būtinai patiekiamas su šviežiomis arba troškintomis daržovėmis, kartu su namine duona ar tortilijomis.

Pieno produktai yra labai populiarūs šalyje, visų pirma, iš jų gaminami įvairių rūšių sūriai. Taip pat būtinai verta išbandyti „Kaymak“ - subtilų fermentuoto pieno produktą, turintį specialią gamybos technologiją.

Juodkalnijos kavines galima suskirstyti į 2 kategorijas: „vietines“ tavernas ir turizmo restoranus. Tavernose gamina tradicinį Juodkalnijos maistą skaniai ir sočiai. Šiose vietose porcijos yra didžiulės. Tuo tarpu turistams skirtuose restoranuose porcijos yra mažesnės, kainos aukštesnės, bet iš terasų atsiveria nuostabūs vaizdai. Geriausia susipažinti su tradicine Juodkalnijos virtuve šeimos tavernuose. Jos dažniausiai įsikūrusios ne turistinėse vietose, o toliau nuo paplūdimių.

Paplūdimio restoranai ant stalo tiekia skanius žuvies patiekalus ir itališką maistą. Italijos restoranai yra labai populiarūs Juodkalnijoje, o jų picos paprastai nėra blogesnės nei pačioje Italijoje.

Kelionės į Juodkalniją nuo
399 €
Kelionės

KAINOS

Juodkalnija vis dar yra viena iš pigiausių Europos šalių, vis dėlto populiariausiuose paplūdimių kurortuose kainos aukštesnės.

Lengvi pietūs pigesniame restorane dviems 10.50$

Pietūs gerame restorane dviems 25$

Puslitrinis butelis vandens 0.57$

Butelis vietinio alaus 0.83$

Kilogramas bananų 1.06$

Kilogramas obuolių 0.84$

Vietinio transporto bilietas į vieną pusę 0.90$

Taksi 1 km 0.50$

1 litras benzino 1.31$

KĄ PAMATYTI

Dėmesingas ir smalsus turistas Juodkalnijoje gali rasti daug įdomių vietų. Šalies vizitinė kortelė - Šv. Stepono salos ir Ostrog vienuolyno nuotrauka. Gražus vaizdas atsiveria Kotoro įlankoje. Kiti senoviniai Juodkalnijos miestai - Budva, Herceg Novi, Ulcinj arba buvusi sostinė Cetinje - taip pat yra turtingi senoviniais pastatais, bažnyčiomis ir vienuolynais.

Būtinai verta aplankyti Skadar ežerą, kuris yra didžiausias ir švariausias Balkanuose, su pelikanais ir retomis žuvimis. Mažose salose yra XVI – XVIII a. įsikūrę vienuolynų kompleksai - daugelis jų yra veikiantys ir atviri lankytojams. Lovcen kalnų viršūnėje yra Juodkalnijos valdovo ir švietėjo Peterio Njegoso mauzoliejus.

Herceg Novi yra vienas garsiausių šalies kurortų, įsikūręs Kotoro įlankos. Miestas buvo įkurtas daugiau nei prieš 1600 metų. Čia saugoma daugybė viduramžių architektūros paminklų - Forte Mare, Kanli-Kula, Shpagnola, Mamula tvirtovės, Prevlaka, Arza ir daug spalvingų senų namų bastionų.

Kotoro miestas yra tarp Kotoro įlankos pakrantės ir Lovceno kalno. Dėl istorinių paminklų ir gražiai išsaugotų viduramžių pastatų gausos jis paskelbtas UNESCO Pasaulio paveldo objektu. Čia įdomiausia yra Šv. Tripuno katedra, daugybė senų įtvirtinimų, bažnyčių ir rūmų, taip pat išlikęs laikrodžio bokštas (XVI a.).

„Budva Riviera“ yra Juodkalnijos turizmo centras su smėlio paplūdimiais, įspūdinga architektūra ir pramogomis visiems skoniams. Pagrindinis šio rajono kurortas yra Budva, vienas iš labiausiai gerbiamų Adrijos jūros miestų. Petrovac yra vieta įlankoje su raudonais akmenimis ir visa senovinių paminklų kolekciją. Šv. Stepono sala - prestižiškiausias Juodkalnijos kurortas, kurį išgarsino prabangūs viešbučiai. XX-ojo amžiaus viduryje jis tapo prabangiu kurortu, kuriame mėgsta atsipalaiduoti Holivudo žvaigždės.

Kitas populiarus kurortas yra Tivatas. Jame daugeliui turistų ir prasideda kelionė po Juodkalniją, nes čia yra vienas iš tarptautinių oro uostų. Miestas negali pasigirti senovine architektūra ir turtinga istorija. Tačiau svečius traukia švelnus klimatas, geri paplūdimiai ir išvystyta infrastruktūra. Sezono metu Tivatas yra perpildytas.

TRANSPORTAS

Norint pamatyti Juodkalniją, geriausiai tiks autobusai ar automobiliai. Tačiau autobusų parkas nėra atnaujintas ilgą laiką, transportas dažnai vėluoja ar sugenda. Apskritai, ant serpentinų niekas greitai nevažiuoja. Reikia būti pasirengus tam, kad kalnuotose vietovėse kelionė gali užtrukti daugiau laiko, nei tikėjotės.

Miestuose (išskyrus Podgoricą) autobusai kursuoja gana retai. Be to, čia paprastai trūksta įprastinių stotelių. Įprastai žmonės laukia transporto prie kelio ir sustabdo autobusus rankomis.

Taksi Juodkalnijoje yra licencijuoti ir privatūs. Privatūs savininkai įprastai važiuoja be skaitiklių. Susitarkite dėl mokėjimo sumos prieš kelionę. Licencijuotuose automobiliuose yra įrengti taksometrai.

Poilsinės kelionės į Tivatą su Novaturas nuo
369 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Tivatą su Coral Travel nuo
369 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Tivatą su Aza tours nuo
627 €
Viešbučiai ir kainos