Penang salos regionas | Apie Penang salos regioną

Penang sala–dažnai vadinama Rytų perlu, yra viena labiausiai žinomų ir turistų pamėgtų vietų Malaizijoje. Išskirtinumo šiai salai suteikia tai, kad čia dauguma gyventojų yra kinų kilmės. Pagrindinis traukos centras - Džordžtaunas (Georgetown). Čia pamatysite kolonijinę architektūrą, šventyklas, muziejus ir susipažinsite su kinų kultūra. Ar minėjome, kad čia puikus maistas ir gera vieta apsipirkti? Saloje taip pat netrūksta ir kitokios veiklos. Šiaurinėje dalyje yra nedidelis nacionalis parkas ir gražūs paplūdimiai. Vakarinėje stūkso Penango kalnas į kurį galima pasikelti funikulieriumi, o rytinėje didžiausia šalyje budistų šventykla Kek Lok Si. Viskas? Ne! Keliaudami aplink salą pamatysite ryžių plantacijas, mieguistus žvejų kaimelius ir džiungles.

Orai Penango saloje, kada keliauti?

Penango salos klimatas - jūrinis ekvatorinis, kaip ir visoje Malaizijoje. Tačiau, būdama sala Penangas patiria didesnius temperatūros šuolius, nei žemyninė Malaizija. Dienos metu temperatūra gali pakilti iki 35°C, o vidutinė temperatūra svyruoja nuo 29 - 35°C. Vasaros sezonas yra karščiausias. Lietingiausi laikotarpiai yra nuo balandžio iki gegužės, ir nuo spalio iki lapkričio mėnesio. Daugiausia turistų čia atvyksta nuo lapkričio iki sausio mėnesių, kadangi tuo metu orai yra puikūs keliavimui po salą, o taip pat Penange tai ir šventinis sezonas.

Ką pamatyti Penange? Džordžtaunas( Georgetown), Penango nacionalinis parkas, paplūdimiai, Penango kalnas, Kek Lok Si Šventykla;

Džordžtaunas - multikultūrinė Penango salos sostinė, kurioje apstu lankytinų vietų. Nuo 2008m. į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta visa senoji istorinė miesto zona, kurioje tiek Armėnų, Indų gatvės. Jose kiekvieną šeštadienį vyksta mugė, pritraukianti turistus. Mugėje vietos amatininkai pardavinėja savo produktus, o menininkai rengia įvairius pasirodymus, taip pat verta išbandyti ir gatvės maisto, kuris išsiskiria turtingais skoniais. Šiame mieste gausu skirtingų religijų (budizmo, hinduizmo, islamo ir kt.) maldos centrų, kurių šventyklos, mūsų nuostaba, gali stovėti viena nuo kitos vos keliolikos metrų atstumu. Nepaisant religijų skirtumų, jokios priešpriešos čia nepajusite! Lygiai taip pat lankydami istorinius objektus, čia rasite kažką artimo Kinijos, Indijos, Malaizijos ir kitų šalių kultūrai. Mėgstantiems judrų miesto gyvenimą, Džordžtaunas gali pasiūlyti daugybę prekybos centrų (pvz. Gurney Plaze), barų, restoranų ir naktinių klubų su įvairiausiomis programomis. Beje, nuo Penango kalvos atsiveria bene pats geriausias vaizdas į Džordžtauną, o ypač tamsiuoju paros metu, tad labai rekomenduojama į jį užkilti.

Džordžtaune lankytinos vietos: istorinė miesto zona, "Mėlynasis dvaras", Kek Lok Si budistinė šventykla, Penang Botanikos sodai, Sri Mahamariamman hinduistinė šventykla, Gurney Plaza (prekybos centras)

"Mėlynasis dvaras"- bene labiausiai fotografuojamas pastatas Džordžtaune, pastatytas 1880 metais. Jis priklausė kinų pirkliui Cheong Fatt Tze. Tai 38 kambarių su 220 langais dvaras, išsiskiriantis ryškiai mėlynos indigo spalvos fasadu ir eklektiniu vakarų ir rytų architektūrų dizainu. Šiame dvare vedamas turas, kuriame sužinoma apie pastato fengshui ir jam unikalius bruožus, taip pat galima išgirsti ir Cheong Fatt Tze istoriją.

Kek Lok Si Šventykla - didžiausia budistinė šventykla Malaizijoje – yra tikras pasimėgavimas akims. Pastatyta tarp 1890 ir 1905 metų ji yra malajų ir kinų bendruomenės pagrindas, kuri ir finansavo šios šventyklos statybas. Šios šentyklos ryškiausios dalys: Ban Po Thar septynių pakopų pagoda ir 36,5m bronzinė gailestingumo deivės Kuan Yin skulptūra. Aplink šventyklą yra parkas su vegetariškais restoranais ir ežerėlis su plaukiojančiais vėžliais. Iki skulptūros galima pakilti su funikulieriumi.

Penango nacionalinis parkas yra mažiausias nacionalinis parkas visoje Malaizijoje, tačiau jis puiki vieta pabėgti nuo miesto šurmulio. Čia galima leistis į džiunglių tyrinėjimus pėsčiomis, su sužymėtais ir išvedžiotais džiunglių keliais, kurie veda į smėlėtus paplūdimius (populiariausi "Beždžionių" ir "Vėžlių"), arba rinktis apžvalginę kelionę kateriu. Čia galima sutikti tiek ir laisvai sau lakstančias ilgauodeges makakas, tiek ir vėžlius, driežus ir kitus džiunglių gyventojus. Norintiems pasiilsėti siūlytume pasilepinti saule parke esančiuose balto minkšto smėlio paplūdimiuose.

Penango kalnas- aukščiausias Penango saloje (833m), nuo jo atsiveria pats geriausias Penango salos vaizdas, didžioji dalis Džordžtauno ir taip pat Penango tiltas, kuris jungia salą su Malaizijos salynu. Iki Penango kalno galima nuvykti per 30-40min autobusu nuo Džordžtauno centro, iki pat viršaus kelia funikulierius.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: