Los Cristianos | Apie kurortą

Los Cristianos – vienas seniausių Tenerifės kurortų, kuris per 40 metų iš žvejų kaimelio virto vienu populiariausių Ispanijos turizmo kampeliu. Jis yra pietinėje salos dalyje, visai šalia Plaja de las Amerikas miestelio. Dar yra gerai žinomas dėl savo juodo smėlio paplūdimių. Skirtingai nei Plaja de las Amerikas, Los Kristianos yra kur kas ramesnis kurortas, jį renkasi ieškantys pasyvaus poilsio, keliaujantys su vaikais.

Šiame kurorte yra gražių dirbtinų paplūdimių ir gerai įrengtas uostas, kuris yra ideali vieta norintiems išplaukti laivu žvejoti. Čia švartuojasi nedideli žvejybiniai ir kruiziniai laivai, jachtos. Iš šio kurorto galima lengvai pasiekti La Gomeros, La Palmos ir El Hiero salas.Kurortas šiandien tebėra išlaikęs savo žavingąjį uosto stilių, tik dabar sumodernintas, su renovuotais pastatais, naujais bulvarais ir puikiomis aikštėmis. Be anksčiau minėtų privalumų, jūsų laukia įvairūs restoranai, barai ir naktiniai klubai.

Pastaruoju metu, miestelio valdžia taip pat skiria daugiau dėmesio asmenims su negalia – yra įrengti specialūs priėjimai prie paplūdimio. Kurorto išskirtinumas – infrastruktūra ir draugiška aplinka. Didelė miestelio dalis yra skirta tik pėstiesiems.

Ką aplankyti kurorte?

  • Apsilankykite čia esančiame beždžionių parke, kuris patiks visai šeimai. Be to, tai didžiausias mini zoologijos parkas visame pasaulyje. Tačiau čia galima rasti ne tik beždžionių: išvysite roplius, driežus, krokodilus, egzotinius paukščius, didžiąsias kates. Žinoma, parke daugiausia beždžionių, kurių net 20 skirtingų rūšių. Įdomu tai, jog būsite įleidžiami į kai kuriuos jų aptvarus.

  • Los Kristianos turi du paplūdimius ir jaukią promenadą, vedančią į miesto aikštę, šalia kurios puikuojasi daugybė turistų mėgiamų kavinių, restoranų ir barų. Čia yra senamiestis su bažnyčia, kuris tęsiasi nuo uosto ir veda iki pagrindinės prekybos gatvės Avenida de Suecia. Centras – pėsčiųjų zona, kuriame gausu tipiškų Kanarų saloms būdingos architektūros statinių.

 

Ko paragauti?

  • Ispanų virtuvėje vyrauja jūros gėrybės, čia puoselėjamos giliausios Viduržemio jūros regiono maisto gamybos tradicijos. Tačiau jos virtuvė unikali, kadangi Ispanijos istorijoje persipynė daugybė kultūrų. Galima išskirti tris pagrindines kryptis: Viduržemio regiono Ispanija (visi pakrantės regionai nuo Katalonijos iki Andalūzijos), vidaus Ispanija (Kastilija ir Madridas) bei Atlanto Ispanija (visa šiaurinė pakrantė nuo Galicijos iki Nevaros).
  • Viduržemio regiono Ispanijoje valgoma daug jūros gėrybių. Populiariausi patiekalai:paella - ryžių patiekalas su jūros gėrybėmis ir smulkinta mėsa, arroz negro - patiekalas su juodaisiais ryžiais ir jūros gėrybėmis, gazpacho - šalta įvairių daržovių sriuba.
  • Vidaus Ispanijos regione verdamos tirštos sriubos, pavyzdžiui, iš česnakinės duonos gaminama Kastilietiška sriuba, gaminami sotūs troškiniai, pavyzdžiui, cocido madrileno.Tradiciškai maistas konservuojamas sūdant (Ispaniškasis kumpis)arba mirkant alyvų aliejuje (Manchego sūris).

  • Atlanto Ispanijos regione populiarūs daržovių ir žuvies troškiniai, pavyzdžiui, pote gallego ir marmitako.
  • Kiekvienoje užeigoje, kavinėje ar bare jums pasiūlys lengvų užkandėlių - tapas. Kitos populiarios užkandėlės: Tortilla de patatas- omletas su bulvėmis, ensalada rusa - balta mišrainė, delikatesai - vytintos dešros, pavyzdžiui, Fuet,padengta baltuoju pelėsiu, ir kumpis, pavyzdžiui, Jamon Serrano.
  • Populiariausi saldumynai: empanadillas - mažučiai saldūs arba pikantiški pyragėliai, ensaimadas - maljorkietiškas saldus pyragas, crema catalana - desertas su karamele, turron- iš riešutų gaminamas saldumynas, primenantis chalvą arba griliažą.

  • Ispanai labai mėgsta gerti kavą bei garsėja vienu seniausiu žinomu vynu - Chereso, kuris gaminamas specifiniu būdu.

Daugiau apie Tenerifę skaitykite: Tenerifė: pirmas kartas. Amžina šiluma, nuostabūs nacionaliniai parkai ir lankytinos vietos Tenerifėje

Ką verta aplankyti Tenerifėje?

 

 

 
Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: