Liepojos regionas | Apie Liepojos regioną

Liepojos himne šis miestas vadinamas „vėjų miestu“, o himno personažus galite išvysti Kūrmajas prospekte. Ši vieta dar vadinama Liepojos himno personažų alėja. Tai yra bronzinių skulptūrų ekspozicija, įprasminanti Liepojos himno žodžius.

Carinės Rusijos valdymo laikotarpiu Liepojoje buvo įkurta karinė bazė ir pastatytas karinis miestelis pavadinimu Karosta (liet. Karo uostas). Jame stovintis buvusių karo nusikaltėlių kalėjimas (Karinio uosto kalėjimas) yra šio miestelio lankytinas objektas. Pastatas iki šių dienų išliko pakankamai niūrus. Buvusiame kalėjime rengiamos teatralizuotos ekskursijos ir realybės šou primenantys vaidinimai, kurių metu galima pačiam pabūti Sovietų belaisviu, aplankyti autentiškas kalinių kameras.

20 amžiaus pradžioje buvo pastatyta Švento Nikolajaus stačiatikių Jūros cerkvė . Tai yra vienas svarbiausių statinių Liepojos regione. Iš toli matyti prabangiai paauksuoti šio statinio kūpolai, ir tikrai labai įstabus vidaus interjeras. Tai įspūdingas statinys į kurį visuomet plūsta keliautojai.

Liepojoje, Zivjų gatvėje, driekiasi Latvijos muzikantų garbės alėja, kurioje apsilankę galite išvysti daugiau nei 30 bronzinių liejinių su muzikantų delnų atspaudais. Kiek vėliau, 2006 metais, jau veikiančią Muzikantų garbės alėją papuošė ir didžiausia Latvijoje gitaros skulptūra.

Liepojoje rekomenduojame pasivaikščioti Šiauriniu molu. Tai ne tik apsauginė funkciją nuo audrų nešamo smėlio saugantis objektas. Beveik 2 kilometrų ilgio uostas yra itin ramius pasivaikščiojimus mėgstančių poilsiautojų lankytina vieta.

Šv. Trejybės katedra visiems labiau žinoma dėl joje stovinčių vargonų. Tai didžiausi pasaulyje nerekonstruoti mechaniniai vargonai. Nepaprasta ir šių vargonų išvaizda! Rugsėjo mėnesį Šv. Trėjybės katedroje tradiciškai yra organizuojamas tarptautinis vargonų muzikos festivalis taip pat sulaukiantis nemažai muzikos mylėtojų dėmesio.

Šiauriniai fortai yra apsauginiai įtvirtinimai, pastatyti prieš Pirmąjį pasaulinį karą. Fortų liekanos vis dar laikomos įdomiu istoriniu objektu. Tai ne tik puiki vieta apsilankyti istorijos mylėtojams, bet taip pat visiems, kas norėtų paįvairinti savo išvyką įdomiu pasivaikščiojimu pakrante. Į šiuos fortus organizuojamos ekskursijos su gidu. Taip pat lankytojams siūlomas linksmas komandinis žaidimas „Pabėgimas iš TSRS“:, kurio tikslas yra komandiškai surasti draugą, kuris buvo paimtas į nelaisvę sovietų armijos karių, ir nugabenti iki povandeninio laivo.

Lepojos parkas yra įsikūręs palei Baltijos jūros krantą. Tai – objektas, kurį privalu pamatyti viešint Liepojoje. Tai didelę teritoriją užimantis bei labai išpuoselėtas prkas, kuriame lankytojams siūloma daugybė viliojančių linksmybių: pažaisti tenisą, boulingą, futbolą ar mini golfą. Mažieji turistautojai taip pat nenuobodžiaus, kadangi parke yra įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, taip pat galima išsinuomoti minamus kartingus. Parke galėsite pasigrožėti sodais, fontanais bei nuostabiais senoviniais statiniais. Čia taip pat čia galite rasti kelis restoranus ir kioskus su gėrimais bei užkandžiais.

Skede Dunes Memorialas, skirtas Holokausto aukoms Latvijoje atminti. Holokausto memorialas pastatytas 2005 metais. Tai didžiulė menora, ant kurios yra išgraviruoti užrašai ir posakiai, kurie pasakoja apie tai, kas įvyko siaubingais Holokausto metais. Taip pat yra pastatytas atskiras memorialas sovietų armijos kariams. Šis objektas yra gana toli nuo miesto centro, todėl norintiems jį aplankyti reikės automobilio.

Liepojos teatras yra svarbi kultūrinio laisvalaikio praleidimo vieta vietiniams gyventojams bei lankytojams. Teatras įkurtas 1907 metais ir visai neseniai jis buvo restauruotas. Teatro salė yra prabangi, vintažinė, su dominuojančiais auksiniais, baltais ir raudonais dekoro atspalviais bei ilga teatro sceną dengiančia uždanga. Teatras siūlo platų aukštos klasės pasirodymų repertuarą, kuriame gerbiamos muzikos tradicijos, kartu atsižvelgiant į šiuolaikinę auditoriją. Siūlomi vaidinimai tik latvių kalba, bet jei Jūs tikrai mėgstate teatrą ir spektaklius, kalbos barjeras neturėtų būti didelė kliūtis!

Restoranas „Senasis kapitonas“ yra įsikūręs labai gražiame sename name, kuris dekoruotas paprastu kaimišku stiliumi. Čia galite paragauti tradicinės virtuvės patiekalų, kurios šefai atkakliai saugo šios virtuvės tradicijas. Restorane yra platus patiekalų pasirinkimas. Taip pačia galite užsisakyti didelė Švediško stalo maitinimą, bei „a la carte“ valgiaraštį. Keliaujant su didele kompanija rekomenduojame gausius pietus vos už 12 € asmeniui. O vienas iš geriausių dalykų šiame restorane yra tai, kad penktadieniais ir šeštadieniais čia groja gyva muzika, o atlikėjai džiugina svečius latviškomis bei kitų tautų dainomis!

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: