Kvala Lumpūro regionas | Apie Kvala Lumpūro regioną

Kvala Lumpūras – Malaizijos sostinė. 2 milijonus gyventojų turintis miestas, įkurtas tik 19a. viduryje, garsėja savo didele kultūrų įvairove. Čia galėsite pasivaikščioti po savitus kinų, indų, malajų kvartalus, apžiūrėti skirtingos architektūros namus, gatveles ir įvairių religijų šventyklas. Derėtis dėl kainų triukšmingame ir spalvotame turguje, pakilti į vieną aukščiausių pasaulio pastatų - Petronas bokštus. Jeigu pavargsite nuo eismo ir žmonių, nuvyksite į vieną iš didžiulių Kvala Lumpūro parkų. Naktis galėsite praleisti šokdami KL naktiniuose klubuose ar baruose, o ryte atsigauti dalyvaudami Tai-Chi užsiėmimuose ant Titiwangsos ežero kranto.

Orai Kvala Lampūre. Kada keliauti?

Kvala Lampūre kaip ir visoje Malaizijoje tropinis klimatas, karšti orai tęsiasi visus metus, tačiau dėl musoninių vėjų čia būna liūčių sezonai. Lietingiausias metas KL sausio- balandžio mėnesiais, po kurio nuo gegužės iki liepos mėnesių - geriausias laikas kelionei po šalies sostinę. Tuomet sausais sezonas ir miestas pasižymi karštu, gražiu oru.

Ką pamatyti Kvala Lampūre?

Bokštai dvyniai (angl.Petronas Twin Towers) - aukščiausi pastatai dvyniai pasaulyje, siekiantys 451,9 metrų aukštį. Iki 2004 metų jie buvo aukščiausi pasaulio pastatai, kol jų neaplenkė Taipei 101. Jie yra tapę ne tik Kuala Lumpūro, bet ir Malaizijos vizitine kortele, nei vienas suvenyras, ar atvirutė neapsieina be jų atvaizdo.  Šiais dvyniais galima pasigerėti tiek iš vidaus, tiek iš išorės, vaizdas – nuostabus.

Nacionalinis islamiško meno muziejus - didžiausias islamiško meno muziejus Pietryčių Azijoje. Šioje kolekcijoje pristatoma daugiau nei 7000 meno ir artefaktų pavyzdžiai surinkti iš viso islamiškojo pasaulio. Jame eksponuojami visame pasaulyje pastatytų mečečių maketai, šimtus metų skaičiuojantis islamo šventraštis - Koranas,  tekstilės dirbiniai su neapsakomais raštais, papuošalai, indai ir ginklai ir kiti objektai. Informacijos gausu, bet viskas labai įdomiai pristatyta. Apsilankymas šiame muziejuje išties praturtina. Jis netoli nuo Ežerų sodų su Paukščių parku ir  Nacionalinės mečetės.

Nacionalinė Kvala Lumpūro mečetė -  tai islamo simbolis Malaizijoje. Mečetės teritorija yra atvira visiems lankytojams, tačiau į pagrindinę salę, maldų metu gali patekti tik islamą išpažįstantieji. Čia galima pasigrožėti architektūra, ir islamiškuoju dizainu, vaizdas didingas: sienos puoštos aukso raštais, grindys dengtos kilimais, langai iš stiklo mozaikų. O pagrindinis mečetės atributas - 73 metrų minaretas ir žvaigždės formos stogas su 18 viršūnių. Viršūnės simbolizuoja 13 Malaizijos valstijų ir penkis islamiškuosius įstatymus. Visiems besidomintiems rytų religijomis, siūlome apsilankyti.

Kvala Lumpūro paukščių parkas – didžiausias pasaulyje atviras paukštynas, įsikūręs Ežerų soduose (angl. Perdana Botanical gardens, Lake Gardens). Parke gyvena 200 skirtingų paukščių rūšių, tarp kurių ir egzotiškosios papūgos, kakadu. Tai itin spalvinga ir gyvybinga vieta, kuri pritraukia daugybę turistų kiekvienais metais.

Kinų kvartalas yra įsikūręs Pataling gatvėje Kuala Lumpūre. Visada šurmuliuojanti vieta, populiari tarp vietinių ir turistų. Čia daug restoranėlių, kur galima paskanauti dieviško maisto už labai patrauklias kainas, prekyviečių, kuriuose galima įsigyti prabangiausių "vardinių" aksesuarų už itin draugišką kainą ir taip pat daug gatvės prekeivių siūlančių įvairiausias prekes ir paslaugas.

Batu urvai (angl. Batu Caves)- tai milijonus metų skaičiuojančių klinčių uolienose iškalti urvai,  tapę hinduistinėmis šventyklomis. Jas sudaro 3 pagrindiniai urvai ir keletas mažesnių, vieną didžiausių šventyklų galima išvysti užkopus 272 laiptus. Šalia laiptų neliks nepastebėta aukščiausia pasaulyje hinduizmo karo dievybės Murugan skulptūra (42,7m). Pačios vietos pavadinimas kilo nuo Sungai Batu upės, tekančios uolos papėdėje. Ši vieta tapo viena populiariausių tarp hinduizmo išpažinėjų ne Indijos teritorijoje.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: