Kota Kinabalu | Apie kurortą

Dauguma keliautojų čia atvažiuoja, kad įkoptų į didingą Kinabalu kalną. Nors ne, turbūt dauguma keliautojų čia nardo po Sipadan rifą. Arba važiuoja pasižiūrėti orangutangų į Sepiloką. Ar keliauja per džiungles viename iš nacionalinių parkų? Susipažįsta su daugybe vietinių augalų ir gyvūnų Danumo slėnyje? Problema ta, kad mes nežinome. Šis regionas turi tiek daug ką parodyti, net sunku išsirinkti, nuo ko pradėti.

Borneo- trečia pagal dydį sala pasaulyje, kurią dalinasi net trys šalys: Malaizija, Indonezija ir Brunėjus. Malaizijai priklauso Saravako ir Sabaho valstijos esančios šioje saloje.  Saravako sostinė- Kučingas. Sabaho sostinė- Kota Kinabalu.  Šie du regionai kupini kontrastų, juos sudaro: modernūs miestai ir nuostabi gamta su atogrąžų miškais ir turtingu gyvūnijos pasauliu bei neaprėpiami balto smėlio paplūdimiai. 

Saravako valstija pagal plotą yra didžiausia Malaizijoje, o Sabahas užima antrą vietą.  

Saravake gyvena virš dviejų milijonų gyventojų, Sabahe virš trijų milijonų. Abi jų yra daugiatautės valstijos, kur nėra vienos vyraujančios tautinės grupės. Didžiąją populiacijos dalį sudaro: ibanų, malajų, kinų, badžajų ir kitos etninės grupės.Sakoma, kad čia gyvena vieni draugiškiausių žmonių pasaulyje. Keliaudami po šią salą galite susipažinti su skirtingų etninių grupių kultūra, istorija ir gyvenimu iš arti. Įstabaus grožio saloje aplankysite ne vieną nacionalinį parką, ištyrinėsite seniausias pasaulio džiungles ir sutiksite gausybę gyvūnų. Čia - vieta, kur prasideda nuotykiai.

Orai Borneo saloje. Kada keliauti? 

Borneo yra tropinio klimato juostoje, dėl to visus metus laikosi karšti orai, vidutinė oro temperatūra svyruoja  tarp 27°C ir 32°C. Borneo yra viena iš Pietryčių Azijos salų dažniausiai lankoma vasaros sezonu, geriausias metas tarp kovo ir spalio mėnesių, tuomet yra sausiausias laikotarpis. Taip pat tai geriausias laikas išvysti orangutanus laukinėje gamtoje.  

Lankytinos vietos Saravake:

Kučingo miesto centras (Baltojo Radžos rūmai, Saravako Nacionalinis muziejus, didžioji katės skulptūra, Kačių muziejus, malajų kaimelis, Kučingo miesto mečetė, turgūs), Bako Nacionalinis parkas, Saravako Kultūros kaimas, Semengono laukinio gyvenimo centras, Batang Ai Nacionalinis parkas.

Saravako sostinė- Kučingas.

Malajų kalba reiškia katė, tad viena iš miesto įžymybių ir miesto talismanas yra baltos katės skulptūra. Kučingas vadinamas vienu gyvybingiausiu miestu Pietryčių Azijoje. Per jį teka Saravako upė, palei kurią išsidėstę daugybė prekyviečių, kur yra pardavinėjami tradiciniai rankdarbiai ir visame pasaulyje populiarūs Borneo prieskoniai (įvairių rūšių pipirai), kavinukių, kuriose galima paragauti vietinio maisto. Architektūriškai tai labai įdomus miestas, jame išlikę daug kolonialinių laikų pastatų, bet gausu ir itin modernių. Vaikštant paupiu galima išvysti 19 a. menančius pastatus, tokius kaip Astana, buvusi  Baltojo Radžos rezidencija ir Margaritos Fortas, bet taip pat ir šiuolaikišką skėčio formos Naujosios Saravako Asamblėjos pastatą.  Saravake gausu kurortinių miestelių, įsikūrusių palei Pietų Kinijos jūros pakrantę. Arčiausiai nuo Kučingo yra 24 km atstumu nutolęs Damai paplūdimio kurortas ir 35 km nutolęs Permai atogrąžų miškų kurortas.  Jame yra ne vienas 4 ir 3 žvaigždučių viešbučiai. Borneo salos kurortuose poilsiautojai gali mėgautis ne tik smėlio paplūdimiais, bet ir atogrąžų miškų gaiva ir ramybe. 

Saravako nacionalinis muziejus: seniausias Borneo saloje, jis saugoja daugelį archeologinių ir kultūrinių artefaktų, kurie pasakoja apie regiono istoriją. 

Baltojo Radžos rūmai: Nuo 1841-1946 metų Saravakas buvo karalystė, valdoma anglų Brukų giminės. Pirmasis monarchas buvo Džeimsas Brukas, kurio valdymo metu ir buvo pastatyti šie rūmai. Juos sudarė trys pastatai sujungti verandomis: senojo teismo namas, Margaritos fortas(pavadintas antrosios Radžo žmonos vardu) ir Astana. 

Bako Nacionalinis parkas: jis 38km atstumu nuo Kučingo, į kurį patenkama valtimis nuo Kampong Bako žvejų kaimelio. Jis išsiskiria gyvūnų ir paukščių rūšių gausa, čia galima sutikti didnoses beždžiones, ilgauodeges makakas, pilkuosiuos langūrus, laukinius šernus, varanus ir daugybę kitų, gyvenančių drėgnųjų atogražų miškų pakrantėje.  

Kučingo mečetė: dar žinoma kaip valstybinė Saravako mečetė, su savo paauksuotais kupolais yra viena didžiausių miesto puošmenų. Dabartinė jos konstrukcija postatyta 1968 metais. Norintys į ją užeiti, turėtų gerbti musulmonišką etiketą. 

Saravako kultūrinis kaimas: jis yra įsikūręs prie Permai atogrąžų kurorto.  Šiame kultūriniame kaime galima apsistoti tradiciniuose ilguosiuose namuose (angl. longhouse) ir susipažinti su vietiniais(ibanų, badžajų, orangų, ulų ir kitomis etninėmis grupėmis), pamatyti jų tradicinius pasirodymus, pasimėgauti vietine virtuve. 

Semengono laukinio gyvenimo centras: tai virš 50 ha dydžio centras, kuriame globojami ir pratinami išgyventi laukinėje gamtoje orangutangai, daugelis jų išgelbėti iš nelaisvės, ar našlaičiai. Šiame centre yra galimybė iš arti stebėti šiuos didingus gyvūnus jų maitinimo laikotarpiu. 

Batang Ai Nacionalinis parkas:  įsikūręs daugmaž 250km į rytus nuo Kučingo. Tai viena labiausiai saugomų atogražų miškų zonų. Šiame atogražų miške galima išvysti žaviuosius orangutangus, ragasnapinius paukščius(taip vadinami dėl savo didelio snapo, kuris užlenktas į apačią), gibonus ir daugybę kitų gyvūnų. Netoli šio parko yra ne viena ibanų etninės grupės gyvenvietė, kurie garsėja ilgaisiais namais.

Ką pamatyti Sabaho regione?

Kota Kinabalu miesto centras  (Kota Kinabalu mečetė, Kota Kinabalu zoologijos sodas ),  paplūdimiai, Kota Kinabalu nacionalinis parkas, Kinabalu kalnas, karštosios versmės, kriokliai, Garama kaimelis, Mari mari kultūrinis miestelis, Tunku Abdul Rahman Nacionalinis parkas. 

Sabahas yra visai jauna valstybė, kurios istorija prasideda tik 1882m, kai britai čia įkūrė gyvenvietę. Tiesa, šia teritorija ilgai dar buvo nepasidalinama su vietiniais, tad dabartinė Kota Kinabalu sostinė atsirado tik nuo 1967 metų. Čia atvykus, iškarto gal ir neužburs miesto grožis, tačiau susipažinę su draugiškais vietiniais, išgirdę užburiančią malajų muziką, paragavę tradicinių patiekalų bei išvydę kvapą gniaužiantį saulėlydį, liksite nenusivylę šiuo miestu.  Aplink Kota Kinabalu -  tropiniai miškai ir balto minkšto smėlio paplūdimiai su kurortiniais miesteliais. 

Viena iš pagrindinių miesto įžymybių- Kota Kinabalu mečetė. Ji klasikinio stiliaus, baigta statyti 2000m, joje gali sutilpti iki 12,000 tikinčiųjų. Į šią mečetę galima užeiti, tačiau viduje ji labai minimalistiška.

Kota Kinabalu nacionalinis parkas: šis parkas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Parko plotas apima apie 754 kvadratinius kilometrus apie aukščiausią Borneo saloje Kinabalu kalną (aukštis 4101m). Kota Kinabalu nacionaliniame parke galima atrasti tikrą botanikos lobyną (4500 augalų rūšių su 1500 orchidėjų, kurių 77 auga tik šiame nacionaliniame parke). 

Poring miestelio karštosios versmės: ši vieta labai populiari tarp salos lankytojų. Joje galima rasti viešąsias tiek gryname ore, tiek uždaro tipo vonias su iš žemės paviršiaus trykštančiomis mineralinio vandens versmėmis. Teigiama, kad šis mineralinis vanduo turi gydomųjų savybių, o natūraliai karštas versmių vanduo leis atsipalaiduoti visam kūnui. 

Šio miestelio apylinkėse auga  ir  didžiausia pausaulio gėlė - raflezija, kurios skersmuo siekia net 1metrą (norint neatsitiktinai išvysti šį augalą galima užsisakyti turą Raflezijos Informacijos Centre).

Mari mari kultūrinis miestelis: jame galima išvysti skirtingų Sabaho etninių grupių tradicinius namus.  Šias etnines grupes sudaro: badžajai, lundajai, murutai, rungai ir dusunai. Kiekviena jų pristato savo tradicinį maistą, menus ir amatus(šaudyklės gaminimas, kūno tatuiravimas ir kt.).  Taip, tai itin turistinė vieta, tačiau labai smagi ir ypač tinka šeimoms su vaikais. 

Garama kaimelis, įgavęs pavadinimą nuo šalia esančios Garama upės. Jis kiek nutolęs nuo Kota Kinabalu, tačiau leidžiantis šia upe laivu mangrovių sąžalyne galima stebėti Didnoses beždžiones ir kitus egzotinius gyvūnus jų natūralioje aplinkoje. Vakarais mangrovių medžius nušviečia jonvabaliai.

Tunku Abdul Rahman Nacionalinis: parkas susideda iš 5 salų ir koralinių rifų tarp jų, tai užima apie 45 kvadratinių kilometrų teritoriją. Į šias vietas galima patekti su laivu nuo Kota Kinabalu miesto centro. Čia galima mėgautis saule paplūdimiuose, ar nardyti skaidrioje jūroje tarp margaspalvių žuvų.  

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: