Jūrmalos regionas | Apie Jūrmalos regioną

Jei lankysitės Jūrmaloje, rekomenduojame nuvykti į vietos paplūdimius. Čia paplūdimiai driekiasi daugiau nei 30 km., o jų gausa yra tikrai nemenka, tad kiekvienas poilsiautojas gali atrasti sau labiausiai tinkamą vietą. Kai kurie paplūdimiai net yra pelnę mėlynosios vėliavos statusus,o tai rodo, kad šis paplūdimys atitinka aukščiausius vertinimo standartus: tiek savo kokybe, tiek paslaugų sfera.

Lygiai taip, kaip ir Basanavičiaus gatvė, Jomas gatvėje irgi galima rasti pėsčiųjų gatvę, kurioje aktyviai būriuojasi smagūs žmonės, norintys skaniai pavalgyti ar labai įdomiai praleisti savo laiką. Muzika, aktyvus judesys, šypsenos, skanus maistas bei platus pramogų pasirinkimas, puikiai apibūdina šią gatvę pramogos kiekvienam. Pasirinkimas labai platus, tad kiekvienas čia gali rasti tokių pramogų, kokios jam labiausiai patinka.

Racenės maudymosi įstaiga – tai nuostabaus grožio statinys, kuris buvo statytas dar XX amžiaus pradžioje. Jau anuomet čia buvo labai garsus ir labai didelis SPA centras, kuriame buvo galima rasti ne tik pramogų, bet tuo pačiu ir sveikatinimosi paslaugų. Tai puikus pasirinkimas ne tik karštuoju metų laiku, tačiau ir kitų sezonų metu , kuomet taip trūksta vandens pramogų, kurios gali padėti atgaivinti odą.

Jeigu norite geriau pažinti šio regiono gyvenimą ar jo istoriją – tokiu atveju naudinga užsukti ir į Jūrmalos muziejų. Tai puiki vieta, kurią dažniausiai keliautojai renkasi aplankyti ypač esant nemaloniam orui. Šiame muziejuje galite rasti gausybę istorinių eksponatų, meno dirbinių, o tuo pačiu ir specifinių eksponatų, susijųsių su neįprastomis sferomis, tad kiekvienas sužinos ką nors naujo bei įdomaus.

Gintaro (arba originalo kalba Dzintari) parkas yra puiki vieta smagiai praleisti laisvalaikį mažaisias poilsiautojais. Tai parkas, kuriame gausu įvairiausių žaidimų aikštelių vaikams Čia aktyviai renkasi vietiniai žmonės, tačiau noriai laiką leidžia ir turistai. Greta rasite ir Gintaro (Dzintari) apžvalgos bokštą, kuriame galėsite apžvelgti regioną iš paukščio skrydžio!

Dar viena nuostabi vieta Jūrmalos regione – tai Jūrmalos muziejus po atviru dangumi. Ši vieta puikiai tinka tiems, kurie aktyviai domisi vietinių žmonių gyvenimo būdu. Čia galite sužinoti vietinių gyventojų žvejybos paslaptis, pamatyti inkarų ir žvejybos laivų kolekciją, medinius motorinius žvejybos laivus "Marts" ir žvejybos laivą "Undinė" bei Virvių vijimo dirbtuves. Apsilankę muziejuje galite apsilankyti Ragakapos gamtiniame parke, kuris yra visai greta. Čia galėsite pamatyti vėjo suformuotą 800 m ilgio ir 100 m pločio kopų pylimą. Tai rami vieta pasivaikščiojimams, kurioje jaučiamas grynas jūros oras. Čia yra įrengtos apžvalgos aikštelės ir ekologinis takas.

Benjaminų namas – vienas įspūdingiausių Jūrmalos miesto architektūrinių pastatų. Namo eleganciją pabrėžia natūralaus akmens plokščių apkalas menantis Antrąjį pasaulinį karą. Benjaminų namas Jūrmaloje buvo pastatytas 1939 metais. Pirmuoju Latvijos nepriklausomybės laikotarpiu čia vasaros metu apsistodavo žymi leidėja E. Benjamina, o Sovietmečiu čia vasaras leisdavo ir aukščiausi to meto valdininkai.

Prie Majori stoties yra įkurtas Majori Horna sodas. Jame, 1870 metais, buvo pastatytas pirmasis viešbutis su simfoninių koncertų salėmis ir koncertų sodu. Šiuo metu autentiškai restauruotuose pastatuose galima aplankyti Majori kultūros namus, kurie yra pagrindinis Jūrmalos kultūros centras. Tai itin istoriškai svarbi vieta Jūrmalos regionui. Čia pradėjo formuotis Jomas gatvė, kuri yra viena seniausių gatvių bei pagrindinė pasivaikščiojimų vieta. Šalia šios gatvės atsidarė ir pirmoji Majori parduotuvė, vaistinė bei įsikūrė turgus.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: