Hainanio salos regionas | Apie Hainanio salos regioną

Hainanas – tropinė sala Kinijos pietryčiuose, apsupta Pietų Kinijos jūros, nuo Vietnamo nutolusi vos per 320 km. Jo regionui taip pat priklauso ir mažos, aplink pagrindinę salą išsidėsčiusios, salytės.

Hainanas iki pat 1988 m. buvo Guangdongo provincijos dalis, tačiau dėl savo išskirtinio klimato ir geografinės padėties buvo paskelbtas atskira ir mažiausia Kinijos provincija. Hainano plotas – 35,000 km2, gyventojų skaičius siekia apie 8,5 mln.

Provincijos sostinė yra Haikou miestas, įsikūręs šiaurinėje salos dalyje. Kitas, labiau turistų mėgstamas, miestas yra Sanja, įsikūrusi salos pietryčiuose ir turinti vienus iš gražiausių paplūdimių saloje. Mažiau žinomi, bet tikrai verti dėmesio salos miestai yra Venčangas, Boao, Vaningas, už pagrindinės salos ribų, rytuose įsikūrusi Fenjiezhou sala (Ribos sala).

Šis regionas tinka tiek poilsiautojams, tiek aktyvų laisvalaikį mėgstantiems turistams. Šis regionas ypatingas ne vien dėl savo klimato, bet taip pat ir dėl savo kultūros, kuri ganėtinai skiriasi nuo Žemyninės Kinijos. Vietiniai žmonės naudoja savo regiono kalbą, kuri įvardijama kaip Hainano dialektas, bet iš tiesų, ji visiškai nepanaši į bendrinę kinų kalbą. Regionas garsėja dėl geriausių tropinių vaisių šalyje, taip pat vietinio delikateso, kurio niekur kitur neįmanoma gauti – vietinių kokosinių ledų. Saloje daug tropinių parkų, su įvairiais tropiniais augalais ir, žinoma, palmėmis. Saloje yra patogus susisiekimas tarp pagrindinių salos miestų greitaeigiais traukiniais, kurie išvysto iki 250 km/h greitį.  

Į salą galima atvykti lėktuvu į vieną iš pagrindinių oro uostų Haikou arba Sanjoje, taip pat keliantis keltu iš Žemyninės Kinijos.

Orai Hainane. Kada keliauti?

Hainano klimatas yra tropinis musoninis, temperatūra svyruoja nuo 18°C sausio mėnesį iki 28 °C liepos mėnesį. Tačiau karščiausiu laikotarpiu gali pakilti ir iki 35 – 38°C. Lietinguoju sezonu vasarą gali užklupti stiprios liūtys, vidutinis metinis kritulių kiekis siekia 1800 mm vakarinėje dalyje ir 1500 mm rytinėje. Tropinės audros ir taifūnai dažniausiai kyla vasaros pabaigoje ir ankstyvą rudenį. Oras įvairiose salos dalyse gali skirtis, Haikou mieste gali būti apniukę, o tuo tarpu Sanjoje giedra. Todėl geriausias laikas aplankyti salą yra vasario – balandžio mėnesiai, spalio pabaiga ir lapkričio mėnuo.

Ką pamatyti Hainano regione?

Haikou senamiestis (Qilou laojie). Viena iš žymiausių istorinių Kinijos gatvių. Haikou senamiestyje persipina europietiškos, azijietiškos, indiškos ir arabiškos architektūros stiliai. Kiniško stiliaus arkadų namai driekiasi visame senamiestyje: Boai, Džongšanio, Šiaurinėje Sinhua, Dešengša ir Dziefango gatvėse. Senamiestyje gausu vietinės religijos šventyklėlių, siaurų gatvelių, mažų parduotuvių, kuriose galima įsigyti Hainane ir kitose Kinijos vietose užaugintos arbatos. Čia taip pat galima paskanauti ir gatvės maisto Cilou užkandžių pastate.

Haikou nacionalinis geologinis ugnikalnių parkas. Parkas įsikūręs 15 km į pietvakarius nuo Haikou ir užima 108 km2  plotą, jame yra miegantis ugnikalnis, kuris paskutinį kartą buvo išsiveržęs prieš 11 500 metų. Taip pat geoparke yra apie 40 skirtingų ugnikalnių rūšių ir 30 lavos urvų bei ilgiausiu 2 km ilgio sustingusios lavos tėkmės tuneliu. Šis parkas taip pat žymus dėl vulkaninių šaltinių, kurių vandeniu galima atsigaivinti.

Venčango Konfucijaus šventykla. Ši šventykla yra vienas iš geriausiai išsilaikiusių senovinės architektūros pavyzdžių Hainane. Šventyklą buvo pastatyta XI a., renovuota ir praplėsta Mingų dinastijos laikotarpiu (1368–1644). Ši šventykla buvo pastatyta Konfucijaus, vieno svarbiausio mąstytojo Kinijos istorijoje, garbei. Šventykla pastatyta pagal griežtą visų Kinijos Konfucijaus šventyklų modelį. Vos įžengus pro vartus, šventyklos centre yra matoma Konfucijaus skulptūra. Už skulptūros esančiose pastatuose yra talpinami įvairūs žymių Kinijos imperatorių kaligrafijos kūriniai, 72 Konfucijaus pasekėjų portretai, žymių kaligrafų ir tapytojų darbai.

Dongdzio (Dongjiao) kokosų palmių plantacijos. Hainane yra sakoma, kad pusė  augančių palmių yra Venčange. Ši plantacija Įsikūrusi netoli Venchango, joje auga apie 500 000 įvairių rūšių kokosų palmių. Čia galima pasilepinti kokosų vandeniu iš ką tik nuskinto kokoso riešuto, išsinuomoti dviračius ar tiesiog pasivaikščioti tarp palmių.

Saulės ir mėnulio įlanka (Riyue wan). Yra žinoma kaip viena geriausių vietų Kinijoje užsiiminėti banglenčių sportu. Nors ši vieta priskiriama Vaningo miestui, tačiau yra arčiau Lingšui miesto. Šioje įlankoje užsiiminėti banglenčių sportu gali tiek pradedantys, tiek kiek pažengę, tiek aukšto lygio sportininkai.

Nanšano kultūrinio turizmo zona. Už 40 km į vakarus nuo Sanjos įsikūręs, 50 km2 plotą užimantis parkas, kuriame  persipina jūros ir parko kraštovaizdis. Čia įsikūrusi Nanšan budistinė šventykla. Svarbiausias šio parko akcentas yra Nanšan Guanyin budisatvos skulptūra, pastatyta 2005 m. Skulptūros aukštis yra 108 m ir ji yra viena iš aukščiausių skulptūrų pasaulyje.  Galima įeiti į šios skulptūros vidų ir užkilus laiptais pasigrožėti Pietų Kinijos jūros ir Nanšano kultūrinio parko kraštovaizdžiu.

Jalong įlankos (Yalong wan) tropinio rojaus miško parkas.  Įsikūręs nacionaliniameJalong įlankos poilsiavietės rajone, užima 1506 m2 ploto teritoriją. Tai pirmasis nacionalinis parkas Sanjoje taip pat pirmasis valstybės saugomas parkas Hainane su gamtai draugišku būdu apžiūrėti parką ir paatostogauti.  Tai yra tropinis miškas su gausia biologine įvairove. Čia galima lipti į kalnus taip pat yra organizuojamos grupinės ekskursijos, užsiėmimai, galimybė pažinti vietinę kultūrą, čia taip pat galima panardyti ir pasimėgauti koralų rifais.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: