Didimas | Apie kurortą

Didimas yra garsus savo natūraliu ilgu smėlio paplūdimiu. Tai labiausiai į šiaurę nutolęs Bodrumo kurortas.

Poilsinės kelionės Didime su Teztour:

mygtukas

Didimo krantas tapo populiaria atostogų vieta būtent dėl patrauklių ilgų paplūdimių, švarios jūros, išlikusių antikos paminklų ir mikroklimato, dėl kurio šioje vietoje saulėtos dienos skaičiuojamos šimtais, o žiemos būna tokios šiltos, jog leidžia poilsiautojams mėgautis vandens sportu net sausio mėnesį.

Pačios patraukliausios yra mažesnės įlankos kiek atokiau nuo centro. Didime yra nemažai viešbučių, turgus, vandens pramogų parkas ir antikinė Apolono šventykla netoliese. Šalia Didimo taip pat yra ne vienas antikinis miestelis ir gamtos stebuklas: Ežero Bafa nacionalinis parkas, Bujuk Menderes upė, istorinės graikų gyvenvietės Miletas ir Priene.

Orai Didime. Kada keliauti?

Dėl oro Didimas yra tinkama vieta kelionėms visus metus. Tinkamiausi mėnesiai čia keliauti yra gegužė, rugsėjis ir spalis. Vidutinės temperatūros Didime smarkiai skiriasi. Turint galvoje, kad Didime yra aukšta drėgmė, temperatūra visus metus atrodo gana normali, tačiau iš tiesų vasaros yra karštos, o žiemos šaltos. Vidutinė drėgmė liepos mėnesį siekia 41.7% , o gruodį – 69.5%. Karščiausia ir sausiausia čia būna vasaros mėnesiais, liepą temperatūra gali siekti iki 36.4°C, o naktį gali nukristi iki 20.1°C. Šalčiausia ir drrėgniausią – žiemą, šalčiausias mėnuo yra sausis – 14°C dieną ir 5°C naktį.

Ką pamatyti Didimo regione?

Apolono šventykla. Pastatyta VIII a. pr. Kr. Su 122 jonėninio stiliaus kolonomis, iš kurių tik 3 išliko iki šių dienų ir gražiomis skulptūromis. Ši šventykla Senovės Graikijoje savo laiku buvo didžiausias statinys – 51x110 m.  Ji yra pastatyta ant aukštos kalvos, šalia plataus paplūdimio. Netoli jūs taip pat galite pamatyti antikinį Efeso miestą, kuris yra laikomas geriausiai išsilaikiusiu senoviniu miestu Anatolijoje.

Didyma. kažkada buvo graikų šventovė, dabar Didyma yra viena iš svarbiausių Didimo istorinių vietų ir iš tikrųjų pakeri savo griuvėsiais, kurie datuojami VIII – VII a. pr. Kr. Didyma buvo svarbiausia Miletus miesto šventykla. Čia tiesiog privaloma aplankyti Apolono šventyklą.

Miletas. AntikinioMileto miesto griuvėsiai yra dar vienas istorinis palikimas. Savo laiku Miletas buvo klestintis ir vienas turtingiausių Senovės Graikijos uostamiestis. Šiandien lankytojai gali pasivaikščioti tarp griuvėsių ir liekanų. Geriausiai išlikęs yra Mileto teatras, kuris talpindavo daugiau nei 5000 žiūrovų.

Mileto muziejus. Šis muziejus padės dar geriau susipažinti su senovės istorija, nes čia yra talpinami radiniai iš Mileto miesto vietovės, pavyzdžiui, liūtų skulptūros, epigrafai, kapai, dekoracijos ir pan. Taip pat čia galima pamatyti altoriaus dalis iš Apolono šventyklos.

Bafa ežero gamtos parkas. 16 km nuo Didimo miesto nutolęs parkas yra dar vienas tobulas pasirinkimas turistams, kurie nori pasigrožėti gamta. Šiame gamtos rezervate yra apie 300 000 paukščių rūšių, parkas padengtas eglūnais, pušimis ir alyvmedžių sodais. Čia galima pasivaikščioti, išsinuomoti ir pasivažinėti kalnų dviračiais, paplaukioti baidarėmis.

Poilsinės kelionės Didime su Teztour:

mygtukas

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: