Mauricijus | Apie Mauricijaus salą

Bendra informacija apie Mauricijaus salą, Mauricijaus salos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Mauricijaus salos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Mauricijaus saloje.

MAURICIJUS

Mauricijus – skaidraus lyg krištolas vandens, žėrinčio aukso spalvos paplūdimių, koralų rifais apipintų krantų ir nepamirštamų įspūdžių vieta. Apie šią šalį ne be reikalo yra sakoma: „Dievas iš pradžių sukūrė Mauricijų, ir tik po to Rojų“. Mauricijus – tai tarsi magiškas perlas Indijos vandenyne. Tokia mažytė sala, o turi tokią didelę istoriją. Tai – dar XVI amžiuje arabų atrasta, vėliau portugalų, olandų, prancūzų ir anglų kolonizuota ir galiausiai 1968 m. išsikovojusi nepriklausomybę šalis. Šiandien šis fantastiškas kraštas traukia turistus iš visų pasaulio kampelių. Pasakiško grožio Mauricijaus paplūdimiai yra tikra atgaiva iš viso pasaulio atvykstantiems vandens pramogų gerbėjams. Čia galima slidinėti ant vandens, plaukioti su burlentėmis, nardyti ir plaukioti su akvalangu ar nardymo įranga, žvejoti – pasirinkimas priklauso nuo Jūsų pačių! Nieko nestebina, kad dauguma atvykusių turistų dienų dienas lepinasi saule, naudojasi vandens pramogomis ir daugiau nieko nedaro. Didžiausios atrakcijos būna paplūdimiuose sekmadieniais bei švenčių dienomis. Tuo metu ten vyksta daugybė kultūrinių renginių, tokių kaip afrikietiškos kilmės Sega šokiai, ypatingai populiarūs tarp vietinių salos gyventojų.
Žmonės į Mauricijų atvyksta norėdami atitrūkti nuo namuose paliktų darbų ir rūpesčių. Ir tai jiems iš tikrųjų pavyksta!
Į Mauricijų galima keliauti ne tik poilsiniais, bet ir pažintiniais tikslais. Galima aplankyti tokias Mauricijaus įžymybes kaip „Flacq market“, „Domaine du Chasseur“, „Souillac“ ir kitas.

Sostinė: Port Louis, didžiausias Mauricijaus miestas ir pagrindinis salos uostas, 147 tūkst. gyventojų.

Mauricijaus plotas: 2040 kv. km (iš jų sausumos - 2030 kv. km, o vandens – 10 kv. km). Mauricijus yra pietinėje Afrikos dalyje, 850 km į rytus nuo Madagaskaro. Ši valstybė – salynas Indijos vandenyne. Ją sudaro ne tik didžiausia Mauricijaus sala, bet ir kitos mažesnės salos: Saint Brandon, Rodrigues, Agalega ir kitos salos. Šalies kraštovaizdis: periferijoje – lyguma, o palei centrinę plynaukštę - netolygiai išsidėstę kalnai. Aukščiausias salos taškas – Mont Piton kalnas (828 m virš jūros lygio).

Mauricijaus pakrantė: driekiasi 177 km. Mauricijų iš visų pusių skalauja Indijos vandenynas. Pati Mauricijaus sala yra vulkaninės kilmės ir beveik ištisai yra apsupta koralinių rifų.

Gyventojų skaičius: 1 mln. 274 tūkst.

Gyventojų sudėtis: 68% indo-mauritanų, 27% kreolų, 3% sino-mauritanų, 2% franko-mauritanų.

Valstybinė kalba: anglų (tačiau ja kalba vos 1% visų gyventojų). Kalbama kreolų (80,5%), bhojpuri (12,1%), prancūzų (3,4%) ir kitomis (4,0%) kalbomis.

Religija: hinduistai (48%), Romos katalikai (23,6%), musulmonai (16,6%), kiti krikščionys (8,6%), kiti (2,8%), neišpažįstantys jokios religijos (0,4%).

POLITINĖ SISTEMA
Mauricijus – parlamentinė prezidentinė respublika. Valstybės vadovas – prezidentas (renkamas 5 metams). Vyriausybės galva – premjeras (paskiriamas prezidento). Administraciniu aspektu šalis suskirstyta į 9 rajonus.

KLIMATAS
Mauricijuje klimatas tropinis, kuriam įtakos turi iš pietryčių pučiantis pasatas. Žiemos sezonas prasideda gegužę ir tęsiasi iki lapkričio. Būdingos šiltos ir sausos žiemos. Nuo lapkričio iki gegužės – vasaros sezonas. Vyrauja karšti ir drėgni orai. Svarbu nepamiršti, kad Mauricijuje būdingas mikroklimatas: vienoje vietovėje gali smarkiai lyti, tačiau tuo pat metu vos už poros kilometrų danguje šviečia saulė ir nematyti nė vieno debesies. Taigi, jeigu pabudę ryte išvysite apsiniaukusį dangų, nenusiminkite: nusiprauskite po dušu, papusryčiaukite ir išėję į lauką pamatysite giedrą dangų!

Vidutinė temperatūra Port Louis mieste (šiaurės vakarinėje salos dalyje) (°C):

Sau Vas Kov Bal Geg Bir
 26,5 26,5 26,5 25,5 23,5 22
 Lie Rugp Rug Spa Lap Gru
 21 21  22  23  24,5 26 

 

Vidutinė temperatūra Curepipe mieste (centrinėje salos dalyje) (°C):

Sau Vas Kov Bal Geg Bir
 24 24 24 23 21 19,5
 Lie Rugp Rug Spa Lap Gru
 18,5 18,5 19 20 21,5 23

 

Sausio – kovo mėnesiais Mauricijaus pakrantėse Indijos vandenynas įkaista net iki +28 oC!

Mauricijaus miestai:

 • Port Louis (sostinė)
 • Beau Bassin
 • Curepipe
 • Quatre Bornes
 • Phoenix
 • Mahebourg
 • Chemin Grenier
 • Bel Air
 • Bambous
 • Triolet
 • Rose Belle

 

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP