Maldyvai | Apie Maldyvus

Bendra informacija apie Maldyvus, Maldyvų miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Maldyvų klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Maldyvuose.

Maldyvai – „tūkstančio salų“ šalis. Šių salų gamta yra neįtikėtinai graži, paplūdimiai yra tokio aukšto lygio, juos skalaujantys vandenys tokie žydri, o keliautojai čia sutinkami taip šiltai ir yra taip lepinami, kad ši romantiška šalis visame pasaulyje vadinama jaunavedžių, nardytojų ir saulėto poilsio mėgėjų rojumi...

Bendra informacija apie šalį.
Oficialus šalies pavadinimas: Maldyvų Respublika
Valstybės vadovas – prezidentas – renkamas penkeriems metams parlamento ir tvirtinamas nacionaliniu referendumu. Jis taip pat vadovauja vyriausybei.
Plotas: 298 km²
Sostinė:  Malé
Oficiali kalba: Dhivehi

Gyventojai:
Skaičius: 369,031
Gyventojų tankumas –  1238 gyv./km². Miestuose gyvena 28% šalies gyventojų.
Pagrindinės etninės grupės:
dravidai, arabai ir sinhalai.
Religija:  Islamas (sunitai)

Geografinė padėtis:
Valstybę sudaro 1196 salų grupė esanti šiaurinėje Indijos vandenyno dalyje. Salos yra nutolusios nuo Šri Lankos apie 640 km. Maldyvai laikomi lygiausia valstybe pasaulyje, nes didžiausias natūralaus paviršiaus aukštis čia – tik 2,3 metro.  Dirbtinai sukurti paviršiai gali būti keliais metrais aukščiau.

Klimatas:
Maldyvuose vyrauja tropinis, karštas ir humid klimatas. Yra skiriami du sezonai – sausasis,  trunkantis nuo lapkričio iki kovo ir lietingasis, trunkantis nuo birželio iki rugpjūčio. Tinkamiausiais laikas poilsiui Maldyvuose yra tarp gruodžio ir balandžio, sausojo sezono metu. Kita vertus, dėl turistų gausos šiuo metų laiku, poilsio kurortuose kainos smarkiai išauga, o vietas viešbučiuose reikia užsisakinėti kuo anksčiau. Poilsiaujant nuo spalio iki lapkričio trunkančio drėgnojo sezono metu  gali pasitaikyti stiprių vėjų.
Geriausi mėnesiai nardymo megėjams – lapkritis ir balandis.  

Šventės
Maldyvai yra musulmoniška šalis, tad švenčių datos nėra fiksuotos – jas lemia Mėnulio kalendorius. Ramadano metu dalis restoranų neveikia. Nedarbo dienos (savaitgaliai) Maldyvuose yra penktadieniai ir šeštadieniai.

Viza
Atvykus į Maldyvus išduodama nemokama viza, leidžianti šalyje būti ne ilgiau kaip 30 dienų.
Valiuta
Maldyvų rupija (MVR) lygi 100 larių. Vienas euras maždaug lygus 19 rupijų. 
 
Laikas
Laiko skirtumas + 3 val.  (+5 GMT)

Elektra
Įtampa 230–240 V. Adapterių galima įsigyti prekybos centruose arba specializuotose parduotuvėse.
 
Telefonas
 Skambinti galima iš pašto arba viešbučių. Pašto skyriai pirmadieniais–penktadieniais dirba 8.00–17.00 val. Telefono kortelių galite įsigyti pašto skyriuose ir parduotuvėse. Šalies kodas +960. Interneto kodas – .mv. Lietuvos mobiliojo ryšio operatorių abonentai be problemų naudosis savo mobiliaisiais telefonais, jei įjungta tarptinklinio pokalbio paslauga. Galima mobilųjį telefoną išsinuomuoti. 

Skiepai
Pasiskiepyti rekomenduojama nuo Hepatito A, vidurių šiltinės, poliomielito, hepatito B.

Apranga
Apranga Maldyvuose yra paprasta. Patogiausia dėvėti marškinėlius, medvilninius drabužius. Sostinėje Malėje moterims rekomenduojama rengtis uždariau. Įeinant į šventyklą turėtų būti uždengtos kojos.

Etiketas
Įstatymas draudžia degintis be viršutinės maudymosi kostiumėlio dalies ar nuogiems.

Fotografavimas
Norint filmuoti ar fotografuoti kai kuriuos archeologinius paminklus ir tam tikras religines vietas, mokamas nedidelis mokestis.

Saugumas
Nusikalstamumo lygis yra žemas, tačiau pasitaiko smulkių vagysčių. Geriau nepalikti vertingų daiktų paplūdimyje ar viešbutyje be priežiūros.

Transportas
Daugelį salų galima pėsčiomis pereiti per pusvalandį. Iš salos į salą galima judėti naudojantis gerai išvystyta keltų ar oro taksi paslaugomis. Paprastas taksi yra tik Malėje.

Vanduo
Daugelis kurortinių salų filtruoja vandenį. Sausros metu vandens naudojimas gali būti apribotas. Geriamą vandenį geriausia pirkti. Viešbučiuose siūlomas į butelius supiltas geriamas vanduo.

Alkoholiniai gėrimai
Nors Maldyvai yra musulmoniška šalis, kurortinėse salose galima įsigyti alkoholinių gėrimų.

Suvenyrai
Kokosiniai padėkliukai, medinės žuvys, marškinėliai, sarongai, mediniai ir iš austrių kiautų pagaminti nacionaliniai indai.

Muitinės reikalavimai
Negalima įsivežti alkoholinių gėrimų.

Ekonomika
Pagrindinės ekonomikos sritys Maldyvuose yra turizmas ir žvejyba. Pakilus šalies ekonomikai atsigavo senieji, tradiciniai verslai.

Nacionalinis medis
Dhivehi Ruh  - riešutinė kokospalmė (lot. Cocos nucifera, angl. Coconut, vok. Kokosnuss) – arekinių (Arecaceae) šeimos augalas, aptinkamas tropinio klimato sričių jūrų pakrantėse, beveik prie pat vandens linijos. Užauga iki 18 m aukščio. Turi stiprias šaknis, kuriomis įsitvirtina žemėje, todėl geba atlaikyti stiprius pajūrio vėjus. Tiek vaisius, tiek kitos palmės dalys plačiau naudojamos maldyviečių buityje.

Nacionalinė gėlė
Finifenmaa, rausvoji rožė. Lotyniškai – Rose polyantha. Ši gėlė dažnai auginama Maldyvų gyventojų, nes gerai auga maldyvietiškoje dirvoje.

Lietuvos konsulinė įstaiga Maldyvuose
Konsulinės įstaigos Maldyvuose nėra. Artimiausias Lietuvos konsulatas yra Šri Lankoje.
Rotunda Gardens 4
Colombo – 3
ŠRI LANKA
Tel.:     +94 11 2320 079 ,     +94 11 2328 593
Faksas      +94 11 2422 933
El. p.
ansar@eureka.lk
Kiti patarimai.

Arbatpinigiai
Maldyvuose nėra skatinami.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP