Maldyvai | Apie Maldyvus

Maldyvai – „tūkstančio salų“ šalis. Šių salų gamta yra neįtikėtinai graži, paplūdimiai yra tokio aukšto lygio, juos skalaujantys vandenys tokie žydri, o keliautojai čia sutinkami taip šiltai ir yra taip lepinami, kad ši romantiška šalis visame pasaulyje vadinama jaunavedžių, nardytojų ir saulėto poilsio mėgėjų rojumi.
Maldyvai, esantys Indijos vandenyno pusiaujo vandenyse, laikomi vienu iš geriausių egzotinių vietų. Čia yra 1190 salų ir visos jos - tarsi atrankos: mėlynos lagūnos, smėlio paplūdimiai ir unikali augmenija. Ir dar vienas dalykas, kuris yra pats svarbiausias, tai geri viešbučiai ir aukšto lygio aptarnavimas.

Kelionės į Maldyvus nuo
1605 €
Kelionės

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas: 298 km²
Gyventojai: 375 867 gyventojai (2017 m.)
Sostinė: Malé
Oficiali kalba: Maldyvų kalba - Dhivehi
Pagrindinės etninės grupės: dravidai, arabai ir sinhalai.
Religija: absoliuti dauguma gyventojų - musulmonai (sunitai). Maldyvuose nesuteikiama religinė laisvė.
Valiuta: rufija

VIZA

Atvykus į Maldyvus išduodama nemokama viza, leidžianti šalyje būti ne ilgiau kaip 30 dienų.

GEOGRAFINĖ PADĖTIS

Valstybę sudaro 1196 salų grupė esanti šiaurinėje Indijos vandenyno dalyje. Salos yra nutolusios nuo Šri Lankos apie 640 km. Maldyvai laikomi lygiausia valstybe pasaulyje, nes didžiausias natūralaus paviršiaus aukštis čia – tik 2,3 metro.

KLIMATAS

Maldyvuose vyrauja tropinis - karštas ir drėgnas klimatas. Yra skiriami du sezonai – sausasis, trunkantis nuo lapkričio iki kovo, ir lietingasis, trunkantis nuo birželio iki rugpjūčio. Tinkamiausias laikas poilsiui Maldyvuose yra tarp gruodžio ir balandžio, sausojo sezono metu. Kita vertus, dėl turistų gausos šiuo metų laiku, poilsio kurortuose kainos smarkiai išauga, o vietas viešbučiuose reikia užsisakinėti kuo anksčiau. Poilsiaujant nuo spalio iki lapkričio trunkančio drėgnojo sezono metu gali pasitaikyti stiprių vėjų.
Geriausi mėnesiai nardymo mėgėjams – lapkritis ir balandis.
Temperatūra ištisus metus nėra mažesnė nei + 25ºС net naktį. Vidutinė temperatūra yra maždaug + 28ºС, maksimali dienos norma yra apie + 32ºС (nuo vasario iki birželio mėn.). Vandens temperatūra taip pat pastovi - apytiksliai + 24 - 27ºС. Geriausios oro sąlygos stebimos nuo lapkričio iki kovo-balandžio, kai jūra yra rami ir oras yra saulėtas ir sausas. Nuo gegužės iki spalio - oras yra mažiau nuspėjamas - gali pasitaikyti trumpi lietūs, didesnė drėgmė ir banguota jūra. Audros ir bangos dažniausiai vyksta birželio ir gruodžio mėnesį.

PINIGAI

Maldyvų piniginis vienetas yra Rufiya, tačiau beveik visur priimami eurai, JAV doleriai ir pagrindinės kredito kortelės. Valiutą galima keistis oficialiu valiutos keitimo kursu bet kuriame banke, valiutos taške arba oro uoste. Bankai dirba nuo 8 iki 13:30 nuo sekmadienio iki ketvirtadienio, savaitgaliais - penktadieniais ir šeštadieniais. Nebutinai keisti valiutos į Rufi, nes daugumoje viešbučių tiesiog jų neįmanoma sumokėti: mokėjimui priimami tik grynieji pinigai (eurai ir doleriai) ar kredito kortelės.

ŠVENTĖS

Maldyvai yra musulmoniška šalis, tad švenčių datos nėra fiksuotos – jas lemia Mėnulio kalendorius. Ramadano metu dalis restoranų neveikia. Nedarbo dienos (savaitgaliai) Maldyvuose yra penktadieniai ir šeštadieniai.

TELEFONAS

Skambinti galima iš pašto arba viešbučių. Pašto skyriai pirmadieniais – penktadieniais dirba 8.00–17.00 val. Telefono kortelių galite įsigyti pašto skyriuose ir parduotuvėse. Šalies kodas +960. Interneto kodas – .mv. Lietuvos mobiliojo ryšio operatorių abonentai be problemų naudojasi savo mobiliaisiais telefonais, jei įjungta tarptinklinio pokalbio paslauga. Galima mobilųjį telefoną išsinuomuoti.

SKIEPAI

Pasiskiepyti rekomenduojama nuo Hepatito A, vidurių šiltinės, poliomielito, hepatito B.

APRANGA

Apranga Maldyvuose yra paprasta. Patogiausia dėvėti marškinėlius, medvilninius drabužius. Sostinėje Malėje moterims rekomenduojama rengtis uždariau. Įeinant į šventyklą turėtų būti uždengtos kojos. Įstatymas draudžia degintis be viršutinės maudymosi kostiumėlio dalies ar nuogiems.

FOTOGRAFAVIMAS

Norint filmuoti ar fotografuoti kai kuriuos archeologinius paminklus ir tam tikras religines vietas, mokamas nedidelis mokestis.

SAUGUMAS

Nusikalstamumo lygis yra žemas, tačiau pasitaiko smulkių vagysčių. Geriau nepalikti vertingų daiktų paplūdimyje ar viešbutyje be priežiūros.

TRANSPORTAS

Daugelį salų galima pėsčiomis pereiti per pusvalandį. Iš salos į salą galima judėti naudojantis gerai išvystyta keltų ar oro taksi paslaugomis. Valstybė susideda iš atolų, todėl automobilių transportas čia beveik nereikalingas. Pagrindinės sausumos transporto priemonės yra mopedai, motoroleriai, vandens - lėktuvai, valtys. Visa tai galima išsinuomoti, tačiau kainos labai didelės: už laivą kasdien imama 350 JAV dolerių.

VANDUO

Daugelis kurortinių salų filtruoja vandenį. Sausros metu vandens naudojimas gali būti apribotas. Geriamą vandenį geriausia pirkti. Viešbučiuose siūlomas į butelius supiltas geriamas vanduo.

VIRTUVĖ

Maldyvų virtuvę įtakojo Indijos ir Šri Lankos gastronomijos tradicijos: aštrūs kario padažai, daug prieskonių, daugelio vaisių naudojimas virimui ir beveik visiškas daržovių ir žalumynų pašalinimas. Viskas čia sukasi aplink du ingredientus: žuvis (ypač tunas) ir ryžiai, patiekiami įvairiais variantais su visų rūšių padažais. Tarp populiariausių jūros gėrybių ruošimo būdų yra kepimas ant grotelių, rūkymas, džiovinimas ir virimas.
Taip pat verta paragauti ryžių patiekalų su žuvies kariu ir kokoso pienu. Žuvies konservų, džiovintų žuvų - galite įsigyti Malės žuvų turguje arba prekybos centruose. Tradicinis gėrimas yra „raa“, pagamintas iš palmių pieno.
Nors Maldyvai yra musulmoniška šalis, kurortinėse salose galima įsigyti alkoholinių gėrimų.

KĄ APLANKYTI

Vieni iš svarbiausių dalykų, dėl ko žmonės vyksta į Maldyvus – tai gamtos grožis, kur galima maudytis, degintis, nardyti su vamzdeliu ir kauke. Jei norite įvairovės, turistai išvyksta į žvejybą su laivu ar jachta, kur yra skaidrus dugnas, iš kur galima grožėtis delfinais ir kitais jūrų gyventojais.
Dauguma lankytinų vietų yra Malėje, Maldyvų sostinėje. Čia galite aplankyti Nacionalinį muziejų ir meno galeriją, pasivaikščioti Sultono parke arba aplankyti sodą „Jumuri-Maidan“ (Nepriklausomybės aikštėje). Pasivaikščiokite po siauras miesto gatveles, įvertinkite naujuosius ir senuosius prezidento rūmus, mečetes, ypač Hukuru architektūrą, kuri yra lengvai atpažįstama savo auksiniais kupolais. Nepamirškite nusifotografuoti prie Maldyvų Respublikos ženklų! Ir tada nueikite į pati didžiausią žuvų ir vaisių turgų.

EKSKURSIJOS

Gali pasirodyti, kad salelėse nėra didelio pasirinkimo, kaip praleisti laisvalaikį, bet taip nėra. Iš esmės svečiai kviečiami apsilankyti netoliese esančiose salelėse, visos ekskursijos Maldyvuose vienu ar kitu būdu, susijusios su vandenynu. Tokių ekskursijų asortimentas apima: „saulėlydžio kruizas“, „Rytinė ir Vakarinė žvejyba“, „Salų kelionė“, „Iškyla dykumos saloje“, „Ekskursija į Male“, „Ekskursija su povandeniniu laivu Whale Submarine“.

KAINOS

Už turtingų viešbučių prabangos ir brangių pramogų yra kita šių salelių pusė. Deja, žmonės čia negyvena taip turtingai, kaip visi įsivaizduoja, galvodami apie tokią prabangią vietą kaip Maldyvai. Pagrindinės gyventojų pajamos yra žvejyba ir viešbučių aptarnavimas. Todėl kainos šioje šalyje nėra tokios didelės, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kitaip sakant, jos yra truputį žemesnės nei standartiškai – 2-3 eurai už pusryčius ir pietus kavinėje, 0,5 eur už ledus, 1 eur už 5 litrus vandens. Tačiau nepamirškite, kad kainos turistams ir vietiniams piliečiams visada labai skiriasi. Apsipirkinėkite vietose, kur apsiperka vietiniai ir jūs tikrai sutaupysite pinigų. Žinant šias gudrybes, jums nereikės permokėti 2 kartus daugiau už konkretų produktą arba daiktą.

SUVENYRAI

Kokosiniai padėkliukai, medinės žuvys, marškinėliai, sarongai, mediniai ir iš austrių kiautų pagaminti nacionaliniai indai.

MUITINĖ

Negalima įsivežti alkoholinių gėrimų.

EKONOMIKA

Pagrindinės ekonomikos sritys Maldyvuose yra turizmas ir žvejyba. Pakilus šalies ekonomikai atsigavo senieji, tradiciniai verslai.

ARBATPINIGIAI

Arbatpinigiai Maldyvų viešbučiuose ir restoranuose dažnai įtraukiami į sąskaitą. Kitais atvejais galite palikti padavėjai iki 10% čekio sumos, tarnaitei - iki 70-80 MVR per savaitę, porteriui - iki 15 MVR vienam bagažui, pristatytam be vežimėlio. Taksi vairuotojams arbatpinigių palikti nebūtina.

Kelionės į Maldyvus nuo
1605 €
Kelionės