Patarimai keliaujantiems į Malaiziją

ŠALIES SPECIFIKA


Šalis, kuri skiriasi nuo kitų šio regiono šalių unikaliu egzotikos, daugiaamžės kultūros ir aukščiausio lygio išsivystymo dariniu. Šioje šalyje stebėtinai persipynė senovė ir dabartis.
Žavingoji Malaizija vilioja ir patyrusius keliautojus, ir naujokus – visus, kurie stengiasi atrasti jos grožybes. Malaizija – tai antroji, po Singapūro, ekonomiškai išsivysčiusi šalis regione. Čia yra vienas aukščiausių pasaulyje pastatų – Petrona Twin Towers dangoraižis, trečias pagal aukštį televizijos bokštas Menara Kuala Lumpur, didžiausia Masjid Negara mečetė Azijoje,
trečias pagal ilgį Penango tiltas, vienas geriausių Azijoje okeonariumų ir kt.


PIRKINIAI


Populiariausios lauktuvės iš Malaizijos – tekstilė, balta kava, kario prieskoniai. Visame pasaulyje garsus Malaizijos tradicinis gėrimas „Teh tarik“ (juodoji arbata, pagardinta cukrumi bei karštu pienu neabejotinai taip pat tiks lauktuvėms. Arbatą geriausia yra pirkti Kvala Lampūre, nes ten didžiausias arbatos pasirinkimas bei pagrindinės arbatos gėrimų parduotuvės


TRANSPORTAS


Traukiniai Malaizijoje važiuoja gan lėtai, tad galimi laiko neatitikimai, vėlavimai. Keliavimas automobiliu paprastesnis ir patogus dėl gerai išvystyto kelių tinklo. Taip pat Malaizijoje yra galimybė judėti naudojantis taksi paslaugomis.


ARBATPINIGIAI


Malaizijoje įprasta palikti 10% nuo sumos arbatpinigių.


ŽMONĖS


Valstybinė kalba - malajiečių. Taip pat vartojamos anglų, kinų ir tamilų kalbos. Islamas - apie 50 % šalies gyventojų. Kitos religijos - budizmas, konfucianizmas, induizmas.


SVEIKATA


Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą.
Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.