Lietuva | Apie Lietuvą

Ką verta aplankyti Ignalinoje: 

Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia su varpine garsi ne tik tuo, kad kažkada puošė popierinio lito kupiūrą, bet ir tuo, kad bažnyčia pastatyta nenaudojant pjūklo ar vinių. Taip pat rekomenduojame aplankyti vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų, kuriame saugomos pagonių dievų skulptūros. Muziejus kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Aplankykite Kazokinės dvarą, kuris pirmą kartą minimas 1738 m. Išlikusios puošnios dvaro arklidės, kurias galima pamanyti esant ir pagrindiniu dvaro pastatu, dvi alėjos, klojimas, keli ūkiniai pastatai gretimame Nastazavo kaime.

Ką verta aplankyti Anykščiuose: 

Labirintų parkas – tai unikalus ir vienintelis tokio tipo pramogų parkas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Čia Jūsų laukia begalė pramogų, kurias išbandyti galės visa šeima! Vertėtų nepamiršti ir Anykščio šilelio. Anykščių šilelyje vinguriuojantis Medžių lajų takas – vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Labiausiai lankomas akmuo Lietuvoje yra Anykščių šilelio landšaftiniame draustinyje. Tai antras pagal dydį akmuo Lietuvoje. Puntukas savo lankytojus domina ne tik kaip įspūdingas geologijos paminklas. Anykščiuose tikrai nebus nuobodu.

Ką verta aplankyti Birštone: 

Birštono apžvalgos bokštas pastatytas ant Škėvonių gūburio, tad pakilus 45 m. iki bokšto apžvalgos aikštelės atsidursite net 137 m. virš jūros lygio ir galėsite pasigrožėti Nemuno kilpų kraštovaizdžiu. Birštono piliakalnis (Vytauto kalne) - kurio aukštis net 30 m. yra vienas aukščiausių ir žinomiausių piliakalnių Lietuvoje, nuo jo atsiveria panorama į Nemuno Vingį. Birštono kurhauzas tai poilsio namų koncertų, šokių salė su bufetu. Užėję vidun rasite dailės parodą ir istorines pastato nuotraukas, kurias galite palyginti su dabartiniu vaizdu.

Ką verta aplankyti Biržuose:

Biržų pilis – tai Biržų krašto pažiba. Šis archeologinis – architektūrinis paminklas drauge su piliaviete yra vienintelis toks Lietuvoje. Širvėnos ežero pėsčiųjų tiltas - ilgiausias medinis tiltas Lietuvoje. Vos 1 km spinduliu nuo miesto centro tyvuliuojantis ežeras yra vienas seniausių dirbtinių vandens telkinių Lietuvoje. O taip pat galite aplankyti Astravo dvarą – tai itališkų vilų stiliaus rūmai, kurie yra vieni gražiausių romantizmo laikotarpio dvarų Lietuvoje. Be rūmų, dvaro kompleksą sudarė arklidės, šunininko namelis, malūnas, ūkiniai pastatai, užtvanka-tiltas.

Ką verta aplankyti Šilutėje:

Ventės ragas – pusiasalis prie Kuršių marių, visai netoli Nemuno upės žiočių, į pietus nuo Ventės gyvenvietės. Labiausiai žinomas dėl jame įkurtos praskrendančių paukščių žiedavimo stoties. 1929 m. Šilutė yra etninio Mažosios Lietuvos regiono sostinė, tad čia verta apsilankyti visiems, besidomintiems istorija ir architektūra. 1949 m. prie radialinio Rusnės miestelio buvo prijungta periferinė gatvė, besitęsianti rytų-vakarų kryptimi. Tada ji vadinta Skirvytėlės, o nuo 1953 m. – Žvejų g. Tai vienintelis Nemuno deltos regioninio parko kaimas – respublikinės reikšmės architektūros paminklas, kurį sudaro 20 sodybų, tad tikrai rekomenduojame aplankyti.

Ką verta aplankyti Druskininkuose:

Visus metus veikiantis Lynų kelias Druskininkuose – vienintelis toks Lietuvoje. Tai viena iš ekologinių transporto rūšių, kuri neteršia aplinkos ir yra puiki pramoga tiek vaikams, tiek suaugusiems. Prie Nemuno, nuo Meilės salos iki dabartinio Vandens pramogų parko įsikūręs Poilsio parkas. Nuostabiai vaizdinga gamta, pušynai nutvieksti saulės - ši Nemuno pakrantė yra viena ramiausių kurorto vietų, skirtų lengviems pasivaikščiojimams. Druskonio ežeras – svarbus turistinis miesto objektas. Pakrantėmis driekiasi pėsčiųjų takeliai, stovi skulptūros, auga Vijūnėlės parkas, įrengtas fontanas.

Ką verta aplankyti Šventojoje:

Takas mažiems ir dideliems - vos pora kilometrų nuo Šventosios gyvenvietės, girininkija įrengė poilsiavietę ir vaikų žaidimų aikštelę „Taką mažiems ir dideliems“. Takelius puošia humoristinės ir liaudies meistrų medžio skulptūros. Vandens bokštas - Šventosios betoninis bokštas su 600 m3 vandens talpykla buvo pastatytas sovietmečiu. Šventosios švyturys - Raudonas keturbriaunis metalinių konstrukcijų Šventosios švyturys pastatytas 1957 metais, 780 m atstumu nuo jūros.

Ką verta aplankyti Molėtuose:

Molėtų observatorija - viena įžymiausių Lietuvos lankytinų vietų. Tai etnokosmologijos muziejus, kuris yra pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Taip pat yra galimybė pasižvalgyti po naktinį dangų observatorijos ekskursiniu teleskopu. Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas - aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Jo aukštis - 36m. Įveikus išbandymą aukščiu, užlipus laiptais į aukščiausią bokštą Lietuvoje, kvapą užgniauš ir nuo bokšto atsiveriantys vaizdai. Dubingių piliavietė - tai didelė 500 metrų ilgio ir iki 200 metrų pločio kalva. Ši piliavietė yra paskelbta Lietuvos kultūros paminklu.

Ką verta aplankyti Neringoje:

Ramybe alsuojančios Nidos pietuose kyšo Parnidžio kopa, nuo kurios atsiveria ypatingi gamtos paveikslai, o laiko ir erdvės misterijos užliūliuoti lankytojai visuomet pažada čia sugrįžti. Užkopę ant 52 metrus virš jūros lygio stūksančios Parnidžio kopos, pateksite į baltųjų kopų buveinę. Parnidžio pažintinis takas - keliaujant 1800 m ilgio taku mėgausitės nuostabiais Neringos unikaliais vaizdais, galima pamatyti įvairiausių augalų, kerpių, grybų, vabzdžių, paukščių, pasigrožėti gamta, pasisvečiuoti „genio kalvėje“, susipažinti su „medžio biografija“. Delfinariumas ir Jūrų muziejus. Delfinariume gyvena delfinai ir kaliforniniai jūrų liūtai, vyksta jų nuotaikingi pasirodymai, vykdomos edukacinės programos bei delfinų terapija.

Ką verta aplankyti Palangoje:

Daugiau nei šimtmetį skaičiuojanti Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia savo neogotikiniu grožiu pakeri kone kiekvieno praeivio žvilgsnį. Miesto centre įsikūręs Skulptūrų parkas ne tik traukia praeivių žvilgsnį – vasarą jis tampa ramų poilsį su šeima, mažyliais ar bičiuliais mėgstančiųjų traukos vieta. Viešėdami Šventojoje būtinai apsilankykite Žemaičių alkoje. Būdami palangoje aplankykite Skulptūrų parką „Akmens amžius''. Čia gilias gydymo tradicijas puoselėjančio sveikatos centro medikų ir menininkų pastangomis kuriamoje unikalioje erdvėje nuo 2005 m. organizuojamas tarptautinis akmens skulptūrų simpoziumas.

Ką verta aplankyti Plungėje:

Platelių ežeras – didžiausias ir giliausias ežeras Žemaitijoje, pasižymintis gamtine, kultūrine ir kraštovaizdžio verte. Giliausia vieta – apie 48,5 m. Platelių ežero apžvalgos aikštelė yra šiaurės rytiniame miestelio pakraštyje. Iš apžvalgos aikštelės visu grožiu atsiveria salomis (Pilies, Veršių salos), pusiasaliais (Šventorkalnis) garsus Platelių ežeras bei tamsiais Plokštinės miškais pasipuošusios erdvės. Dviračiu ar pėsčiomis iš Platelių galima nukeliauti iki Beržoro bažnytkaimio, pakeliui užlipant ant Cidabro kalno esančio Siberijos apžvalgos bokšto (15 m aukščio). Iš bokšto matyti Platelių ir Beržoro ežerai.

Ką verta aplankyti Raseiniuose:

Padubysio piliakalnis arba kitaip dar vadinamas Kaukuru – vienas iš Dubysos upės gynybinės grandinės piliakalnių. Piliakalnio šlaitai statūs iki 30 m aukščio. Tarp Betygalos ir Ariogalos, palei Dubysos upę, stūkso net keletas piliakalnių ir atstumai tarp jų nemažesni nei penki kilometrai. Beveik visai priešais Ročiškės piliakalnį, kitame Dubysos krante, į pietryčius nuo Kejėnų kaimo, Šventupio ir bevardžio upelio santakoje, stovi Kejėnų piliakalnis dar vadinamas Kaukuru arba Švedų bokštu. Molavėnų-Graužų piliakalnių kompleksas – tai vieningas gynybinis piliakalnių kompleksas, išsiskiriantis savo dydžiu ir sudėtingu inžineriniu įrengimu. 

Ką verta aplankyti Rokiškyje:

Rokiškio dvaro sodyba arba Rokiškio krašto muziejus yra puiki vieta domintiems istorija. Čia pristatoma Rokiškio istorija nuo akmens amžiaus iki rezistencijos. Nepriklausomybės aikštė Rokiškyje buvo įkurta XVIII a. pab. – XIX a. pr., o dabar yra neįkainojama architektūrine vertybe, labai dominanti turistus. Miesto centro planas – klasicistinis, vienintelis taip gerai išlikęs Lietuvoje. Nepriklausomybės aikštė turi ir savitą istoriją, mat joje svarbus ir išskirtinis bene kiekvienas namas, o seniau čia veikė ir prekybos aikštė, aplink kurią būrėsi pardavėjai, kepėjai bei įvairių įstaigų atstovai.

Ką verta aplankyti Trakuose:

Gotikinė, labai įspūdinga Trakų pilis Galvės ežero saloje, į kurią nutiestas pėsčiųjų tiltas. Čia veikia archeologinės ir istorinės ekspozicijos, medžioklės muziejus, prie pilies įkurtas parkas.Galvės ežero pramogos, galima paplaukioti vandens dviračiais, valtimis, katamaranais aplink didingą Trakų pilį.Trakų vizitinė kortelė – kibinai, tad rekomenduojame būtinai paragauti vietinių, rankų darbo kibinų, kurie yra karaimų nacionalinis patiekalas. Trakai dėl savo kultūrų įvairovės turi savitas tradicijas, papročius ir amatus. Taip pat čia organizuojami ir pažintiniai žygiai pėsčiomis, dviračiais, valtimis. Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika – ypatingo dėmesio sulaukianti religinė vieta, traukianti ne mažiau turistų dėmesio nei pilis.

Ką verta aplankyti Vilniuje:

Gedimino pilis, be abejo, yra viena svarbiausių vietų Vilniuje, kurią turėtų aplankyti kiekvienas – mažas ir didelis – yra Gedimino pilies bokštas, iškilęs virš Vilniaus senamiesčio. Bokšto viduje įrengta nedidelė ekspozicija, supažindinanti su Aukšutinės pilies istorija. Iš šio objekto atsiveria puikus vaizdas į Vilniaus miesto senamiestį! Bernardinų sodas, anksčiau vilniečių vadintas Sereikiškių parku, įsikūręs pačiame Vilniaus centre tarp Gedimino pilies bokšto, Vilnelės ir Bernardinų vienuolyno. Šalia Karaliaus Mindaugo tilto buvusios elektrinės pastate įsikūręs energetikos ir technikos muziejus, vilioja įvairios technikos mėgėjus. Čia tikrai patiks ir jūsų vaikams, ypač berniukams.

Ką verta aplankyti Zarasuose:

2011 m. atidarytas apžvalgos ratas – analogo Lietuvoje neturintis architektūros statinys. Praeinantiems 17 m. aukščio ratu atsiveria Zaraso ežero panorama. Zaraso ežero didžioji sala - tai 44 ha ploto sala, antroji pagal dydį sala Lietuvoje, Zarasų miesto lopšys, poilsio, kultūrinių ir sportinių renginių vieta visais metų laikais. Po Zaraso ežerą galima pasiplaukioti katamaranu, valtimi, jacha, vandens dviračiais, pasimėguti kitomis vandens pramogomis. Zarasus lengvai apžiūrėsi skriedamas paspirtukais arba riedžiais, rekomenduojame užsukti į žirgyną Bachmatuose.