Patarimai keliaujantiems į Lenkiją

ŠALIES SPECIFIKA


Oficialiai Lenkijos Respublika yra centrinės Europos šalis, turinti sienas su Vokietija, Čekijos Respublika, Slovakija, Ukraina, Baltarusija ir Lietuva, supama Baltijos jūros ir Kaliningrado srities. Lenkija yra devinta pagal teritorijos dydį šalis Europoje.


PIRKINIAI


Populiariausios lauktuvės iš Lenkijos: gintariniai ir sidabro papuošalai, rankų darbo piešiniai ant stiklo, nėriniai, lenkiškas alus. Taip pat populiaru iš Lenkijos parvežti velykinių verbų arba keramikos dirbinių iš Boleslawieco keramikos gamyklos. Dar Lenkijoje verta įsigyti medienos ir vilnos dirbinių.


TRANSPORTAS


Miestuose kursuoja autobusai ir tramvajai. Miestuose viešasis transportas kursuoja 5.00 – 23.00 val, o tarpmiestiniai autobusai ir traukiniai kursuoja pagal savo tvarkaraščius. Lenkijos kelių būklė pastaraisiais metais stipriai gerėja, atnaujinamos automagistralės ir greitkeliai. Geležinkelių tinklas taip pat išvystytas. Lenkijoje didžiuosius miestus jungia greitųjų traukinių linijos – vienintelės tokios Rytų Europoje. Varšuvos Šopeno tarptautinis oro uostas yra lyderiaujantis regiono oro uostas, kasmet aptarnaujantis apie 10 mln. keleivių. Iš šio oro uosto galima tiesioginiais skrydžiais pasiekti ne tik Europos, bet ir Šiaurės Amerikos bei Azijos didmiesčius.


ARBATPINIGIAI


Paprastai paliekama 10% nuo sąskaitos sumos.
Kelionės į Lenkiją nuo


59 €

Kelionės