Laplandija | Apie Laplandiją

Bendra informacija apie Laplandiją, Laplandijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Laplandijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Laplandijoje.

Laplandija-Kalėdų senelio gyvenamoji vieta. Suomijos regionas, apimantis Suomijai priklausančią Laplandijos dalį. Iki 2009 m. regionas sutapo su to paties pavadinimo provincija. Regionas pietuose ribojasi su Šiaurės Ostrobotnijos regionu, vakaruose su Botnijos įlanka ir Švedija (Norboteno lėnu), šiaurėje su Norvegija (Trumso apskritimi) bei rytuose su Rusija (Murmansko sritimi).

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 98 984 km²

Administracinis centras- Rovaniemis (59 274 gyventojų)

Gyventojų skaičius- 184 000gyventojų

Religija-Krikščionys

Kalba-Suomių

Elektros srovė-visoje šalyje 220-240voltų. Europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai-Euras

MUITINĖ:

Telefonas-Šalies kodas skambinant iš Laplandijos +358, į 00

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- Skandinavijos šalyse arbatpinigių nepriimta duoti, nes aptarnavimo mokestis (7-10 proc.) įtrauktas į sąskaitą. Taksi, grožio salonuose mokama taip pat tik pagal sąskaitą. Išimtis - nešikai: jiems duodamas euras ar du. Jeigu jums patiko viešbučio aptarnavimas, galite palikti arbatpinigių kambarinėms ir portjė: matomoje vietoje būna padėta dėžutė su lentele "1 eu". Daugiau nereikia.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi.

Klimatas- atšiaurus, poliarinis: temperatūra žiemą gali nukristi iki -50 °C. Tačiau vasarą čia visai pakenčiama: 10–20 °C, o šilčiausia būna liepą.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP