Patarimai keliaujantiems į Laosą

ŠALIES SPECIFIKA


Socialistinė valstybė Pietryčių Azijoje. Ji neturi priėjimo prie jūros, tačiau šalies vakariniu pasieniu teka viena didžiausių Azijos upių – Mekongas. Laosas vis dar turistų neatrastas kraštas, populiarumu stipriai nusileidžiantis savo kaimynėms Tailandui ir Vietnamui. Tačiau tai galima vertinti kaip Laoso privalumą. Šalies gamta dar nepaliesta, vietiniai gyventojai nuoširdūs, draugiški ir dar nepavargę nuo masinio turizmo.


PIRKINIAI


Šilko ir tekstilės rūbai, daiktai ar maistas su„champa“ gėle – nacionaline Laoso gėle, pinti krepšiai, medžio drožiniai, Laose užaugintos kavos pupelės.


TRANSPORTAS


Geriausia keliauti į Laosą nuo gruodžio iki vasario, kai dažniausiai būna sausa ir ne taip karšta. Oro transportas. Laose priskaičiuojama apie 50 oro uostų. Dauguma jų nedideli, vietinės reikšmės su neasfaltuotu pakilimo taku. Didžiausias oro uostas yra už 3 km nuo sostinės Vientiano – Wattay tarptautinis oro uostas (VTE). Kitas tarptautinis oro uostas yra šalia Luang Prabango miesto. Miestui populiarėjant tarp turistų, auga ir oro uosto apimtys. Vandens transportas. Kadangi Laosas neturi priėjimo prie jūros ir jūrinių uostų, tai laivyba nėra vystoma. Mekongo upe taip pat ne itin. Žemės transportas. Laose, kaip ir daugelyje Pietryčių Azijos šalių, vyrauja specifinės transporto priemonės „tuk-tuk“, kurios gali talpinti 2-3 keleivius. Jų yra daug, o dėl kainos visada geriau derėtis. Taip pat tarp miestų važinėja europiečiams neįprasti atviri autobusai. Yra ir dviaukščių naktinių autobusų. Saugiausia transporto priemonė būtų minivenas, talpinantis iki 10 keleivių.


SVEIKATA


Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl maliarijos, kadangi ištisus metus čia vyrauja infekcijos rizika. Taip pat siūloma pasiskiepyti ir nuo hepatito A ir B, difterijos bei revakcinuotis nuo stabligės. Vykstant į Laosą iš geltonojo drugio rizikos teritorijų, būtina turėti geltonojo drugio sertifikatą. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.                                                 


MUZIKA


Nacionalinis šalies muzikos instrumentas yra kaena – medinis pučiamasis instrumentas, panašus į Pano fleitą.