Patarimai keliaujantiems į Kretos salą

SAULĖ/VANDUO


Kadangi Graikijoje vasaros metu klimatas sausas ir karštas, rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių vidurdienį. Saulė šiuo metu itin kaitri. Geriausia kaitintis ryte iki 11 val. ir popiet, nuo 15 val. Taip pat nevertėtų pamiršti ir apsaugos nuo saulės kremų. Išsimaudžius jūroje rekomenduojama nusiprausti gėlu vandeniu, nes jūros vanduo yra prisotintas druskos, nuo kurios gali peršėti odą.


MAISTAS IR GĖRIMAI


Graikai - pagarsėję gurmanai. Palanki geografinė padėtis ir puikios klimatinės sąlygos suteikia galimybę užsiauginti ekologiškai švarių ir sveikų produktų. Kurortinėse zonose yra daugybė tavernų, restoranų ir barų. Bet kurioje tavernoje užsisakę patiekalą galite būti ramūs dėl jo kokybės. Jūrų gėrybių restoranai – kiek brangesni. Vyną patartina užsisakinėti buteliais. Paragaukite specifinio, tiktai Graikijoje gaminamo Retsina vyno, kuriam specifinio skonio priduoda medžio sakų priemaišos. Vietos gyventojai šį vyną skiedžia gaiviuoju gėrimu „Sprite“.
Trdiciniai graikų patiekalai: suvlaki (kiaulienos, avienos, jautienos šašlykas), paidaki (ožkos arba avies šonkauliukai), kleftiko (aviena kepta orkaitėje), sfakiano (vyne troškinta aviena su prieskoniais), kuneli (troškintas triušis), taramo (ikrų salotos), tzatziki (agurkų, jogurto ir česnakų salotos), kalamaria (kalmarai), ksifia (ant grotelių kepta kardžuvė), kakavia (graikiška žuvienė).


APRANGA


Rekomenduojama vežtis lengvus medvilninius drabužius bei patogią avalynę. Nederėtų eiti vakarieniauti į aukštesnės klasės viešbučių restoranus vilkint paplūdimio aprangą. Kai kuriuose viešbučiuose svečiai be deramos aprangos į restoraną tiesiog neįleidžiami.


SAUGUMAS


Graikija nepasižymi nusikalstamumu, tačiau smulkių vagysčių pasitaiko visur. Bet kuriuo atveju, ištikus bėdai ar norint išvengti nemalonumų, visada galima kreiptis į turizmo policiją. Policijos postai veikia visuose miestuose ir miesteliuose,  kur lankosi turistai. Arba ištisą parą galima kreiptis telefonu 171.