Pompastiškasis Sinulog karnavalas Filipinuose

Planuojant kelionę būtinai patikrinkite ar tuo metu nevyksta šventė, kadangi emocijų ir vaizdų iš šou dar ilgai nepamiršite. Tad pristatome jums vieną nuostabiausių religinių festivalių.

Kelionės į Filipinus nuo
2030 €
Kelionės

Sinulog pradžia – pagoniškas stabas

Antrame pagal dydį Sebu mieste, kuris taip pat yra ir pati pirmoji Ferdinando Magelano saloje įkurta gyvenvietė, kasmet trečią sausio sekmadienį prasideda net 9 dienas trunkanti šventė. Kadaise, į Filipinus atplaukus ispanams, vietovėje labai išplito krikščioniška religija. Tai nutiko po to, kai Magelanas šalies karalienei padovanojo nedidelę Jėzaus Kristaus statulėlę – Santo Nino, kuri iki šių laikų laikoma seniausia katalikiška salos relikvija.

Nuo tada kai ėmė keistis vietinių gyventojų tikėjimas, normalu, kad kito ir su juo susijusios šventės. Taigi nuo tų laikų Sinulog šokis, kadaise skirtas pagoniškiems dievams ir šokamas aplink stabą, buvo skirtas krikščionių dievui pagerbti.

Šokis primenantis vandens tekėjimą

Sinulog karnavalo metu, miesto gatves užplūsta filipiniečiams įprastas blizgesys ir džiugesys. Nuostabu tai, kad visos programos akcentas – moteris, atliekanti tradicinius judesius, kurie susideda iš dviejų žingsnių į priekį ir vieno atgal. Tokiais veiksmais tarsi imituojamas tekėjimas, taigi, ne veltui Sinulog reiškia – „Judėjimas lyg tekantis vanduo“.

Viena iš keturių žemės stichijų čia minima ne šiaip sau, kadangi dieną prieš įžymųjį festivalį vietiniai organizuoja vandens pramogas – plaukimą upe. Tai išties nepakartojamas vaizdas: valtys įspūdingai išpuošiamos gėlėmis ir žvakėmis, o tada stebinčiųjų palydimos žvilgsniais, kai tolsta vandenyje. Galiausiai ceremonija užbaigiama apsilankymu bazilikoje.

Blizgučiais ir fejerverkais alsuojanti šventė

Iškilmingiausia viso karnavalo procesijos dalis surengiama paskutinę jo dieną – visi dalyviai sausakimšai užpildo gatves, pasidabinę blizgančiais, spalvotais apdarais, išsipuošę šaliais ir plunksnomis. Judėjimą lydi ne tik smalsių žiūrovų dėmesys, bet ir garsus rago pūtimas bei šūksniai sveikinantys Kristų.

O galiausiai viską vainikuoja pompastiškas fejerverkas, kuris ir užbaigia 9 dienų puotą. Įdomu tai, kad Sinulog karnavalas vyksta ne tik Sebu mieste, mažesnės ir paprastesnės versijos organizuojamos ir kituose Filipinų miestuose. O šiuo metu tai nebėra tik religinė šventė, ji taip pat ir turistinė, kadangi labai daug smalsuolių savo kelionę į šalį planuoja būtent sausio mėnesį, kad galėtų sudalyvauti užburiančiame šou.

 

Kelionės į Filipinus nuo
2030 €
Kelionės