TOP 10 lankytinų vietų Barselonoje

Barselona – tai tas miestas, kuris, kaip sakoma „kažką turi“. Katalonijos sostinė – tarsi magnetas, traukiantis tiek naujus turistus, tiek nuolatinius miesto svečius. Gal tai ekscentriška Gaudžio architektūra, draugiški bei atsipalaidavę žmonės ar vienas geriausių futbolo klubų su geriausiais pasaulio futbolininkais? Kad ir kas tos neapsakomos traukos priežastis būtų, tačiau neginčijama viena – miestas turi to reikalingo cinkelio. Jei keliaujate į Barseloną nebe pirmą kartą, matyt esate susipažinę su svarbiausiais miesto objektais. Tačiau tiems, kurie žada aplankyti šį miestą pirmą kartą, norėtume pristatyti TOP 10 lankytinų vietų Barselonoje.

TOP 10 lankytinų vietų Barselonoje

Güell parkas – tai sodų ir architektūrinių elementų kompleksas, įsikūręs ant El Carmen kalvos, Gràcia rajone. Tai – Antoni Gaudí darbas, kuris buvo pastatytas tarp 1900 ir 1914 metų. Čia galima pasigrožėti įmantriomis figūromis, mozaikomis, gražia augmenija bei nuostabiai vaizdais. Įėjimas nemokamas. 

Sagrada Familia bažnyčia – tai simbolinis Barselonos pastatas, kurį taip pat suprojektavo Antoni Gaudí. Nors vienas bažnyčios šonas yra nebaigtas, tačiau pastatas priklauso UNESCO saugomų objektų sąrašui. Bilieto kaina – 13 eurų. 

Casa Batlló – tai dar vienas Antoni Gaudí šedevras. Šis namas dažnai vadinamas “Pasaka akmenyje” arba “Žiovulių namu”. Menininkas nebuvo pirminis šio namo architektas, tačiau jį renovavo savo stiliumi. Šis pastatas pasižymi tipišku Gaudí stiliumi: mozaikos, įmantrios formos , figūros ir ryškių spalvų detalės. Namu galima pasigrožėti iš išorės, tačiau pastato interjeras taip pat labai įspūdingas. Bilieto kaina į namo vidų – 20,35 euro. 

Pikaso muziejus – čia eksponuojama apie 3500 Pablo Pikaso darbų. Muziejuje susipažinsite su menininko kūrybine raida, pamatysite, kaip keitėsi jo stilius nuo ankstyvųjų dienų iki brandžiojo periodo. Įėjimas – 11 eurų. 

Fundació Joan Miró – tai modernaus meno muziejus, skirtas žymiam Katalonijos menininkui Joan Miró. Ant Montjuїc kalvos įsikūręs muziejus buvo atidarytas 1975 m. Nors didžiausia eksponuojamų darbų yra sukurti pačio Miró, tačiau čia galima pamatyti ir kitų menininkų kūrinių. Įėjimas – 10 eurų. 

Gotikinis kvartalas – čia įsikūręs Barselonos senamiestis. Siauros gatvelės, gėlėtos palangės bei gotikinė su eklektikos priemaišomis architektūra.

La Rambla – ar dieną, ar naktį ši medžiais apsodinta alėja, plyštanti nuo žmonių masės, viena žinomiausių lankytinų vietų Barselonoje. Čia pamatysite vietinius, turistus, kišenvagius, flamenko šokėjus ar žmonių statulas. Gatvė šurmuliuoja nuo kavinių, pub‘ų, parduotuvėlių bei spaudos kioskų su pasaulio bei vietinėmis naujienomis – ir visa tai suteikia tą tikrąją dvasią, kurią pajusite tik Barselonoje.

Nou Camp – tai vienas didžiausių ir geriausių stadionų pasaulyje, talpinantis apie 100,000 žiūrovų. Net jeigu nesate futbolo gerbėjas, tačiau ar įsivaizduojate, ką reiškia stebėti vieno geriausio pasaulyje klubo su geriausiais žaidėjais varžybas šimtatūkstantinėje žmonių minioje, kurioje verda tikros ispaniškos aistros? 

Montjuїc – tai kalva Barselonoje, nuo kurios atsiveria patys gražiausi miesto vaizdai. Tai – tarsi oazė, kai norisi atitrūkti nuo miesto šurmulio ir tiesiog pasidaryti pikniką gamtoje ar nusnūsti po medžiu. Čia yra daug muziejų, botanikos sodas, kapinės.

Figueres Dali teatras – muziejus – tai vienas keisčiausių, įdomiausių bei surrealistiškiausių muziejų visame pasaulyje. Figueres miestelis nutolęs apie 60 km nuo Barselonos ir geriausia iki jo važiuoti traukiniu (kelionės trukmė apie 30 – 60 min., o kaina į vieną pusę – apie 9 eurai). Šelmiškas Dali būdas netoleravo standartų. Mintis apie tvarkingai sukabintus jo darbus baltuose parodų rūmuose šiam menininkui kėlė siaubą. Tad ūsuotasis genijus pasistatydino sau tokią galeriją, kuri, kaip ir Dali paveikslai, atvertų mums mistiškąją pasaulio pusę. Raudonas tvirtovės mūras papuoštas duonos kepalais, pilioriai remia milžiniškus baltus kiaušinius – net muziejaus išorė šokiruoja. Pastate veikia dvi parodos: Dali paveikslų bei jo kurtų papuošalų. Rekomenduojama aplankyti abi. Kaina: 12 eurų.