Lankytinos vietos šalia Barselonos. Dienos išvykos

Barselona pati yra verta savaičių tyrinėjimo, tačiau miesto šurmulys gali ir pabosti. Kur nuvykti, ką nuveikti apsistojus Katalonijos sostinėje? Paprasčiausia, bet ne pigiausia galimybė- išsinuomoti automobilį ir juo aplėkti regioną. Kita galimybė – naudotis autobusais, traukiniais ar tranzuoti (atsiliepimai apie tranzavimą Ispanijoje nėra labai geri).

Pirmoji vieta, kurią tikrai verta aplankyti – tai Figueres. Miestelis, kuriame gimė ir savo muziejų- teatrą įkūrė vienas žinomiausių pasaulio meninikų Salvadoras Dali. Skaitykite apie Figueres daugiau.

Kita akivaizdi vieta, kurią reikia išbandyti – tai Costa Brava paplūdimiai. Costa Brava – tai praktiškai visa Ispanijos pakrantė, esanti šiauriau Barselonos. Palei pakrantę važiuoja ir traukiniai, tad galima prisižiūrėti neblogų vaizdų sėdint viešajame transporte.

Gražūs paplūdimiai, gana gausiai apstatyti miesteliais ir viešbučiais, tačiau paieškojus galima rasti ir privačių, ir laukinių, ir nudistų (jų tikrai gausu) paplūdimių. Siūlymas toks: atsidaryti maps.google.com ir išsirinkti, kur gražiausiai atrodo, kur širdis traukia. Įsijunkite, kad rodytų nuotraukas, taip greičiau susidarysite įspūdį. Aš rinkčiausi pagal tai, kur daugiausia žalio ploto.

Apie 50 km nuo Barselonos yra keistų formų Monserat kalnas ir vienuolynas. Įspūdingas statinys, vienas svarbiausių Ispanijos ir Katalonijos kultūros centrų. Uolos įdomios, vienuolynas gražus, panoramos fantastiškos. Daug tikinčių iš viso pasaulio atvyksta čia pamatyti Juodosios Mergelės Marijos skulptūros. Nuvykti į vienuolyną iš Barselonos galima už maždaug 15 eurų traukiniu. Į vienuolyną ant uolų kelia du funikulieriai.. Vienuolynas nemokamas, Katalonų dailės muziejus šiek tiek mokamas, galima pasivaikščioti aplinkui ir pasigrožėti gamta.

Už 100 kilometrų nuo Katalonijos sostinės yra miestas, kupinas Romos imperijos palikimo, Tarragona . Jis, beje, – prie jūros. Tad ir paplūdimių aplink netrūksta.

Dvidešimčia kilometrų toliau, arba 120 km į pietus nuo Barselonos, Salou mieste yra Port Aventura atrakcionų parkas. Čia atskirai yra ir vandens pramogų parkas. Atrakcionai kainuoja 38-44 eurus dienai, priklausomai nuo amžiaus, vandens pramogos – 20-25 eurus. 

Čia – tik keletas dėmesio vertų pasiūlymų veiklai šalia Barselonos. Gal aplankėt kitą, čia nepaminėtą vietą? Pasidalinkite, kur ir kaip nuvykote, ką veikėte ir kaip patiko.