Svetingoji Kolumbija: pasakiško grožio kavos plantacijos ir svaiginantys miestai

Pietų Amerikai būdingas šurmulys, svaiginantys muzikos ritmai, nuoširdžios žmonių šypsenos, pribloškiančio grožio kraštovaizdis ir gyvybingi miestai, galintys pasigirti unikalia architektūra, tai – Kolumbija. Turistai šią šalį atrado ganėtinai neseniai, tačiau pastaruoju metu vis daugiau keliautojų nusprendžia susipažinti su Kolumbijos papročiais, gamta bei pajusti čia tvyrančią Karibų dvasią.

Visada svajojote nuvykti į Pietų Ameriką ir svarstote, ar Kolumbija – ta valstybė, kurioje norėtumėte praleisti savo atostogas? „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių ekspertai jums pateikia sąrašą priežasčių, kodėl verta aplankyti Kolumbiją.

Kelionės į Kolumbiją nuo
2850 €
Kelionės

Kontrastingas kraštovaizdis

Kolumbija – tai šalis, galinti didžiuotis išties kontrastinga gamta. Šalis dalijama į keturis geografinius regionus: Andų kalnus, Karibų jūros pakrantės žemumas, Ramiojo vandenyno žemumas ir Rytų Kolumbijos drėgnuosius atogrąžų miškus. Tad jeigu esate keliautojas, kolekcionuojantis atviruko vertus gamtos vaizdus, Kolumbija – valstybė, kurią tikrai turėtumėte aplankyti.

Išskirtinio grožio gamtos kampelių Kolumbijoje tikrai ne vienas. Vis dėlto norime išskirti pačius įspūdingiausius. Planuojantiems kelionę į Kolumbiją rekomenduojame aplankyti Taironos nacionalinį parką. Tai saugoma gamtos teritorija, esanti Karibų jūros pakrantėje. Laukiniai auksinio smėlio paplūdimiai, smaragdinis vanduo, didžiuliai akmenys, tropiniai miškai – patikėkite mumis, tai vieta, kurią drąsiai galima vadinti rojumi Žemėje.

Taip pat siūlome aplankyti Tatakoa dykumą. Čia kraštovaizdis, žinoma, visiškai kitoks. Kanjonai, arkos, krūmokšniai, spygliuoti kaktusai – esame tikri, jog ši dykuma jums paliks neišdildomą įspūdį. Nepaprasto grožio gamtos kūrinių Kolumbijoje tikrai nestinga. Apie kai kuriuos iš jų dar užsiminsime šiame straipsnyje. O kol kas galime drąsiai teigti, jog kontrastų kupinas šalies kraštovaizdis yra puiki priežastis aplankyti egzotiškąją Kolumbiją.

Šurmuliuojantys didmiesčiai

Kolumbija gali pasigirti ne tik pasakiško grožio gamtos kūriniais, tačiau ir įspūdį paliekančiais didmiesčiais. Viešint šioje šalyje, būtų tikrų tikriausia nuodėmė neaplankyti Kolumbijos sostinės – Bogotos. Šiame šurmuliuojančiame mieste tikrai gausu įdomybių.

Išskirtinio grožio senamiestis, Monserato kalva, nuo kurios atsiveria viso miesto panorama, puikūs muziejai, galybė pramogų, restoranų, parduotuvių, viešbučių... Bogota – tai didžiulė (čia gyvena beveik 10 mln. gyventojų), gyvybinga ir spalvinga sostinė, kuri keliautojus įtraukia į savo pulsuojantį ritmą ir palieka jiems pačius geriausius įspūdžius.

Dar vienas Kolumbijos miestas, kurį rekomenduojame aplankyti, yra Kartagena. Šis miestas, esantis šalies šiaurinėje dalyje, gali pasigirti ne tik lankytinų vietų gausa bei įspūdingo grožio pastatais, bet ir egzotiškais paplūdimiais bei puikiai išvystytu turizmu. Kartagena – vienas iš geriausių Kolumbijos kurortų, tad tikrai verta apsilankyti!

Kava

Esate kavos gurmanas? Jei taip, Kolumbiją aplankyti jūs tiesiog privalote! Viešint šioje šalyje, rekomenduojame ne tik paragauti visame pasaulyje žymios kolumbietiškos kavos, tačiau ir nuvykti į garsųjį Kavos regioną (Eje Cafetero). Tai teritorija, esanti Kolumbijos šiaurės vakarinėje dalyje, Paisos regione. Be jokių abejonių, čia gausu kavos plantacijų – taisyklingai eilėmis susodinti kavamedžiai atrodo tiesiog kerinčiai.

Viešint šiame regione, rekomenduojame ne tik grožėtis išskirtiniais peizažais, tačiau ir įgyti naujų žinių apie kavą. Kaip tą padaryti? Apsilankykite viename iš vietinių kavos ūkių. Čia dirbantys žmonės jums suteiks daug įdomios informacijos apie Kolumbijos aukštikalnių kavą, jos auginimą bei paruošimą. Tikrai labai įdomu! Beje, kava – puikios lauktuvės iš Kolumbijos. Todėl nepamirškite jos nupirkti ir savo artimiesiems.

Nuoširdūs vietiniai gyventojai

Viena iš priežasčių aplankyti Kolumbiją – vietiniai gyventojai. Žmonės šioje šalyje be galo draugiški ir nuoširdūs. Jie smalsiai jūsų klausinės, iš kokios šalies esate atvykęs, mielai padės pasiklydus ar patars, ką gi verta aplankyti jų krašte. Angliškai susikalbėti jums pavyks su jaunesniais kolumbiečiais, taip pat su miestų gyventojais. Visgi nereikėtų pamiršti, jog valstybinė šios šalies kalba – ispanų. Jei nemokate šios kalbos, prieš kelionę įsiminkite bent kelias pagrindines frazes. Ispaniškai bandantys kalbėti turistai tikrai pamalonins vietinius gyventojus.

Kolumbiečiai, ypač kurortuose, gali pasirodyti ir kiek įkyrūs. Turime galvoje prekeivius, kurie visaip bandys įsiūlyti savo prekes. Jei siūlomas produktas nedomina, tiesiog mandagiai papurtykite galvą ir atsisakykite – prekeiviai jus paliks ramybėje.

Puikūs žygių maršrutai

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, Kolumbija gali pasigirti nepaprasto grožio gamtos peizažais. Tačiau tai dar ne viskas – šioje šalyje gausu žygeiviams skirtų takų! Tad, jei mėgstate žygius gamtoje – Kolumbiją tikrai derėtų įtraukti į šalių, kurias būtina aplankyti, sąrašą.

Viena iš vietų, į kurią nuoširdžiai rekomenduojame nuvykti – Kokoros slėnis. Žaliuojančios pievos, tolumoje stūksantys didingi kalnai, aukštos vaškinės palmės – vaizdai čia pasakiško grožio. Kokoros slėnis – vienas iš populiariausių žygeivių tikslų Kolumbijoje.

Egzotiški vaisiai ir daržovės

Kolumbijos gyventojai savo dienos neįsivaizduoja be šviežių vaisių ir daržovių. Palanki šalies geografinė padėtis leidžia šiomis gėrybėmis mėgautis ištisus metus. Tad, jei viešėsite Kolumbijoje, nepatingėkite užsukti į vietinį turgų ir įsigyti egzotiškų vaisių – atsigaivinsite, o tuo pačiu pajusite dar neragautų skonių.

Taip pat rekomenduojame nusipirkti ir šviežiai spaustų sulčių. Šioje šalyje jos ne tik labai skanios, tačiau ir išties pigios.

Auksinio smėlio paplūdimiai

Norime jus užtikrinti, jog Kolumbija sužavi ir tuos keliautojus, kurie svajoja apie idilišką poilsį, mėgaujantis saulės voniomis, palmių pavėsiais, auksiniu smėliu ir maudynėmis šiltame Karibų jūros vandenyje. Šios šalies paplūdimiai – kerinčio grožio. Kaip jau minėjome, vienas iš populiariausių Kolumbijos kurortų yra Kartagena. Vis dėlto šiame mieste jūs neišvengsite šurmulio. Svajojantiems apie kiek ramesnį poilsį rekomenduojame atostogauti Rosario salose. Jos itin sužavės nardymo entuziastus, nes aplink salas driekiasi koralinis rifas.

Rosario salose gausu puikių viešbučių, restoranų, kuriuose tikrai verta paragauti jūros gėrybių, jaukių parduotuvėlių. O paplūdimiai – tarytum iš atviruko. Puiki vieta pabėgti nuo įkyrėjusios rutinos.

Įspūdinga kolonijinė architektūra

Pirmasis ispanų miestas Kolumbijoje buvo įkurtas dar XVI a. pirmoje pusėje, tad tikriausiai nenuostabu, jog šios šalies kultūra padarė didžiulę įtaką visame regione. Tą liudija ne tik tai, jog Kolumbijos valstybinė kalba – ispanų, tačiau ir daug kitų niuansų. Pavyzdžiui, kolonijinė architektūra.

Įspūdingų kolonijinių pastatų gausu visoje Kolumbijoje: tiek šalies sostinėje Bogotoje, tiek mažuose kaimeliuose. Vienas iš žavingiausių kolonijinių miestų šioje valstybėje – Popajanas. Jo senamiesčio architektūra žavi nedidelėmis bažnytėlėmis, siauromis akmeninėmis gatvėmis, simetriškais kvartalais. Popajano senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Keliaujantiems po Kolumbiją rekomenduojame aplankyti ir visai nediduką Vilja de Lejva miestelį, įsikūrusį kalnuose, net 2045 metrų aukštyje. Jis dažnai įvardijamas kaip kolonijinių laikų brangakmenis, puikiai iliustruojantis net kelių šimtmečių aurą.

Vienas iš unikaliausių vandens telkinių visame pasaulyje

Cano Cristales – tai Kolumbijoje tekanti upė. Kuo ji ypatinga? Ši upė tituluojama ne tik gražiausia visoje šalyje, tačiau ir viena įspūdingiausių visame pasaulyje! Visus metus Cano Cristales upės vanduo būna įprastos spalvos. Vis dėlto kartą per metus, lietingojo ir sausojo periodų sankirtoje, upė nusidažo visomis vaivorykštės spalvomis! Įvairūs vandenyje esantys dumbliai, reaguodami su saulės šviesa ir atitinkamu vandens kiekiu, sukuria išskirtinio grožio reginį, kuris pritraukia tiek galybę turistų, tiek vietinius gyventojus.

Kelionės į Kolumbiją nuo
2850 €
Kelionės