Kelionė į „auksinę valstiją“ – Kaliforniją: vietos, kurias verta aplankyti

Ramiojo vandenyno bangų skalaujama Kalifornija buvo viena iš tų vietų, į kurią, nuo 1848 m., ėmė plūsti aukso ištroškę migrantai. Po dvejų metų ši vietovė oficialiai paskelbta 31-ąja JAV valstija. Šiandien, „auksine valstija“ vadinama JAV teritorija – tankiausiai apgyvendintas kampelis visoje šalyje. Žmones vilioja nuostabūs Ramiojo vandenyno paplūdimiai, ekonomiškai stiprūs miestai, kontrastų kupinas kraštovaizdis bei šlovė ir pripažinimas – nemaža dalis Kalifornijos naujakurių tikisi palikti pėdsaką kino istorijoje, todėl bando įsitvirtinti Holivude.

Visada svajojote pakeliauti po saulėtąją Kaliforniją? „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių specialistai jums siūlo paskaityti apie vietas, kurias, viešint šioje valstijoje, verta pamatyti savo akimis.

Kelionės į JAV nuo
724 €
Kelionės

 

Josemičio nacionalinis parkas

Kalifornijos valstijoje, Siera Nevados kalnų pašlaitėje, slepiasi nepaprasto grožio gamtos kampelis – Josemičio nacionalinis parkas. Kasmet į jį atvyksta beveik 4 mln. turistų – Josemičio nacionalinis parkas patenka į dešimtuką labiausiai lankomų nacionalinių parkų JAV. Kuo gi ši vietovė taip žavi turistus? Ogi nepaprasto grožio peizažais: granitinės uolos, srauni upė ir miškais apaugę jos krantai, krioklių purslai, kanjonai, ežerai, girios – paganyti akis tikrai yra į ką.

Bene didžiausia Josemičio įžymybė – Kapitono kalnas (El Capitan). Tai 900 m aukščio granitinė uola, iškilusi virš miškingų Mersedo upės (Mersed River) slėnių. Patyrę alpinistai Kapitono kalną vadina „granitiniu gigantu“. Į jį užkopti ryžtasi tik savo jėgomis itin pasitikintys alpinizmo aistruoliai. 2016 m. nuo Kapitono viršukalnės į Josemičio parką žvelgė ir pirmasis vienas, be komandos, užkopęs lietuvis – Aivaras Sajus.

Dar viena Josemičio nacionalinio parko „vizitinė kortelė“ – Josemičio krioklys, kurio aukštis – 739 metrai. Krioklį sudaro trys atskiros kaskados, kurios įspūdingiausiai atrodo vėlyvą pavasarį – šiuo metų laiku krentančio vandens srautai didžiausi.

Amerikiečių gamtininkas, rašytojas, filosofas Johnas Muiras yra pasakęs: „Nei viena šventykla, kurią pastatė žmonės, negali varžytis su Josemičio gamtos grožiu“. Jei viešėsite Kalifornijos valstijoje, nuvykite į Josemičio nacionalinį parką ir patvirtinkite, o galbūt ir paneikite, šį gamtininko teiginį.

San Fransiskas

Ramiojo vandenyno pakrantėje įsikūręs San Fransiskas – miestas, kuris dažnai lyginamas su tokiais Europos didmiesčiais kaip Londonas ar Paryžius. Bohemiškas, kosmopolitiškas, tolerantiškas, gyvybingas, spalvingas, atviras naujovėmis – tai epitetai, kuriais apibūdinamas San Fransiskas. Šis miestas žavi savo siauromis į kalvas kylančiomis gatvelėmis, skirtingų tautų kvartalais ir, žinoma, panoramomis, kurios atsiveria vos palypėjus kiek aukštėliau.

Su kuo gi jums asocijuojasi San Fransiskas? Tikriausiai, kaip ir daugumai žmonių, – su garsiuoju Aukso Vartų tiltu – miesto simboliu. Tiltas, jungiantis San Fransiską su Merino apygarda (Marin county), pradėtas statyti dar 1933 m. Po keturių metų, 1937 m., jis jau buvo pabaigtas. Įdomu tai, jog tilto inžinierius Josephas Baermannas Straussas, projektuodamas šį tiltą rizikavo – tiltas buvo labai brangus, reikėjo nemažos finansinės paramos. Visgi, reikiami pinigai buvo gauti, o tilto statybos – įgyvendintos. Šiandien Aukso Vartų tiltas – ne tik San Fransisko simbolis, tačiau ir vienas iš svarbiausių art-deco stiliaus pavyzdžių pasaulyje.

Apibūdindami San Fransiską paminėjome ir būdvardį „spalvingas“. Jis šiam miestui tinka ne tik perkeltine, tačiau ir tiesiogine prasme. Planuojantiems viešnagę šiame JAV didmiestyje, rekomenduojame nuvykti į Alamo aikštės parką (Alamo square). Čia stovi galybė spalvotų Viktorijos laikų namelių. Dar įdomiau tai, jog šie tradiciniai nameliai kontrastuoja su tolumoje spindinčiais dangoraižiais. Ne veltui Alamo aikštės parkas taip mėgstamas San Fransiske viešinčių keliautojų.

Tahou ežeras

Tahou ežeras (Lake Tahoe) – tai didžiulis gėlo vandens telkinys, tyvuliuojantis Kalifornijos ir Nevados valstijų sankirtoje. Keliautojų, norinčių apžiūrėti šį gamtos kūrinį, netrūksta. Kodėl? Pats ežeras – krištolo skaidrumo, jis telkšo net 1897 m aukštyje virš jūros lygio, todėl yra apsuptas itin vaizdingo kraštovaizdžio: baltos kalnų viršūnės, didžiuliai akmenys, pušynai – Tahou ežero apylinkės traukia tuos turistus, kurie trokšta ramybės, gryno oro ir atviruko vertų panoramų.

Tahou ežero pakrantėse vystomos turizmas. Čia gausu viešbučių, restoranų, kitų pramogų. Šaltuoju sezonu Tahou apylinkės pamėgtos ir žiemos sporto entuziastų.

Mirties slėnio nacionalinis parkas

Esate žmogus, kuris lengvai toleruoja karštį? Spiginanti saulė ir aukšta oro temperatūra jums suteikia papildomų jėgų? Jei taip, viešėdamas Kalifornijos valstijoje nepraleiskite progos aplankyti karščiausios ir sausiausios vietovės visoje Š. Amerikoje – Mirties slėnio nacionalinio parko.

Pavadinimas – kiek gąsdinantis, tačiau iš tiesų šis saugomas gamtos kampelis – labai įdomus. Tarp dviejų kalnų grandinių esantis dykumos ruožas, įkaitusio smėlio kopos, stačios uolos, kanjonai, vandens seniai nematęs ežeras, druska padengtos lygumos – kraštovaizdis čia išties išskirtinis. Mirties slėnis susidarė dideliam žemės luitui įsmukus žemyn, o šalia esančiai žemei iškilus ir tapus kalnais. Šiandien – tai žemiausia Amerikos žemyno vieta, esanti maždaug 86 m žemiau jūros lygio. Keliautojams Mirties slėnio nacionaliniame parke siūlomi žygių maršrutai: jei ryžtumėtės, nepamirškite apsiauti patogios avalynės, užsidėti galvos apdangalą ir, žinoma, pasiimti daug vandens – tokiame karštyje jo tikrai prireiks.

Los Andželas Kalifornijos valstijoje įsikūręs ir antras pagal gyventojų skaičių JAV miestas – Los Andželas. Kaip ir daugelis didžiųjų Amerikos miestų, taip ir Los Andželas gali pasigirti žmonių įvairove, visą parą nemiegančiais kvartalais, didžiuliais transporto srautais. Tačiau tuo pačiu, tai savitą aurą turintis miestas: žmonės čia šiuolaikiški, besidomintys naujausiomis gyvenimo būdo tendencijomis, ir dažniausiai besišypsantys – galbūt taip yra dėl to, jog net 284 dienos per metus Los Andžele – saulėtos.

Jeigu domitės kinu ir šios industrijos užkulisiais, viešėdami Los Andžele aplankykite garsųjį Holivudą ir jame esantį „Universal Studios“ pramogų parką. Čia galima išvysti tiek filmavimo aikšteles, įvairiausių filmų dekoracijas, o jei pasiseka – net ir žymius aktorius, tiek pasilinksminti – teritorijoje gausu teminių atrakcionų, kino salių, vandens pramogų, siaubo kambarių ir kt. Beje, viešint Holivude būtų nuodėmė neaplankyti ir garsiosios Holivudo šlovės alėjos (The Hollywood Walk of Fame). Šioje gatvėje išklota daugiau nei 2600 penkiakampių žvaigždžių formos keramikinių plytelių, kuriose įamžinti įvairių garsenybių (aktorių, muzikantų, režisierių, prodiuserių ir kt.) vardai. Galbūt pasiseks ir atrasite savo mylimų aktorių pavardes.

Los Andžele įdomybių tikrai nestinga. Įvairiausi muziejai (Los Andželo meno muziejus, Gamtos istorijos muziejus, J. Paul Getty muziejus, „Grammy“ šlovės muziejus ir kt.), galybė restoranų, kavinių, prekybos centrų, nuostabi Ramiojo vandenyno pakrantė su tokiais kurortais kaip Santa Monika (Santa Monica) – turistams čia tikrai yra ką pamatyti ir nuveikti.

Disneilendas

 Ar žinojote, jog Kalifornijoje, Anahaimo mieste (Anaheim), 1955 m. buvo pastatytas pirmasis Volto Disnėjaus pramogų parkas – Disneilendas? Tuo metu teritorijoje tebuvo 18 atrakcionų! Šiuo metu pasaulyje yra net šeši Disnėjaus parkai: Kalifornijoje, o taip pat Floridoje, Paryžiuje, Tokijuje, Honkonge ir Šanchajuje. Visgi, pats pirmasis, esantis Anaheime, tikriems Disnėjaus fanams kelia daugiausiai sentimentų.

Parkas užima 40 hektarų teritoriją. Joje įsikūrę net du teminiai parkai, kuriuose gausu atrakcionų, įvairiausių parduotuvėlių, galima išvysti Disnėjaus pilį, laivus, sutikti mylimus personažus ir kt. Disneilende yra viešbutis, galybė kavinukių, restoranų. Pats Voltas Disnėjus planavo sukurti utopišką linksmybių pasaulį – ir jam pavyko, kasmet jo vardo pramogų parkus aplanko milijonai žmonių.

Kelionės į JAV nuo
724 €
Kelionės