Įspūdingiausi pramogų parkai JAV

Į JAV keliaujama dėl daugelio priežasčių. Vieni nori įsilieti į pulsuojantį didžiųjų miestų gyvenimą. Kiti – pasigrožėti kontrastų kupina gamta. Tai šalis, savyje talpinanti tiek įvairenybių, jog kiekvienas keliautojas joje atras tai, kas aktualu jam.

Šį kartą siūlome į JAV pažvelgti iš linksmybių ir pramogų perspektyvos, todėl pateikiame pačių įspūdingiausių pramogų parkų sąrašą. Jei planuojate į šią šalį keliauti su vaikais, arba jaučiate savyje tvyrantį išskirtinių pramogų poreikį – šis sąrašas būtent jums.

Disneilendas

Be jokių abejonių, Disneilendas – bene garsiausias pramogų parkas visame pasaulyje. Tai vieta, kurioje ne tik vaikai pasijungta lyg rojuje, tačiau ir suaugusiuose atbunda vaikiškumas!

Kelionės į JAV nuo
724 €
Kelionės

Šis, Kalifornijoje esantis pramogų parkas, sukurtas paties Walto Disney. Duris lankytojams jis atvėrė 1955 metais. Įdomu tai, jog tuo metu teritorijoje buvo tik 18 atrakcionų. Šiandien parkas užimta 40 hektarų teritoriją, kurioje įsikūrę netgi du teminiai parkai, kuriuose galime sutikti animacinių filmukų personažus, mėgautis galybe įvairiausių atrakcionų, aplankyti pilį, laivus. Teritorijoje yra viešbutis, galybė kavinukių, parduotuvėlių. Tai tarsi utopiškas linksmybių pasaulis. Bent kartą gyvenime aplankyti tiesiog būtina!

„Islands of Adventure“

„Universal“ studijai priklausantis teminis pramogų parkas „Islands of Adventure“ įsikūręs Orlando mieste, Floridoje. Atidarytas 1999 metais parkas savo lankytojus kviečia patirti nepamirštamus nuotykius. Kelionė prasideda „uoste“ iš kurio iškeliaujama apžiūrėti septynių salų. Kiekviena sala turi savo temą: Juros periodo parkas, Hario Poterio pasaulis, Kaukolių sala ir kt. Kiekvienoje saloje esančios pramogos ir atrakcionai puikiai atitinka savo temą. Pavyzdžiui, Prarastojoje žemyno saloje pamatyti, kaip galėjo atrodyti Atlantida. Visi atrakcionai itin kokybiški ir modernūs, todėl šiame teminiame pramogų parke praleisite tikrai nepamirštamą laiką.

„Hershey“ pramogų parkas

„Hershey“ – pramogų parkas, skirtas visai šeimai. Parkas įsikūręs Pensivalnijos valstijoje ir priklauso „Hershey“ šokolado fabrikui.

Šis atrakcionų parkas itin garsus dėl savo puikių amerikietiškų kalnelių, kupinų kilpų bei vingių. O taip pat vandens pramogų: didžiuliai baseinai, čiuožimo trasos, galimybė plaukioti banglentėmis bei ilsėtis prie dirbtinai sukurto paplūdimio. Šokolado gamintojas „Hershey“ neleidžia pamiršti, kas šio parko savininkas, todėl teritorijoje yra šokolado istorijos muziejus. O visoje parko teritorijoje galima užuosti šokolado kvapą.

Legolendas

Nors garsiųjų lego kaladėlių parkų yra ir Europoje, viešint JAV, Floridos valstijoje, būtų nuodėmė neaplankyti didžiausio Legolendo visame pasaulyje! Jis aprėpia daugiau nei 60 hektarų plotą, o lankytojams siūloma daugiau nei 50 atrakcionų, tarp kurių yra amerikietiški kalneliai, linksmieji automobiliukai, vandens pramogų parkas bei begalė kitų karuselių. Teritorijoje yra lego žaislų parduotuvė, 4D kinas, galima apžiūrėti įspūdingiausius iš lego kaladėlių pastatytus statinius. Tai puiki vieta praleisti nepakartojamą dieną su šeima.

„Knott's Berry Farm” pramogų parkas

Dar vienas puikus pramogų parkas Kalifornijos valstijoje – „Knott‘s Berry Farm“. Parke yra net 39 įvairiausi amerikietiški kalneliai, skirti tiek šeimoms, tiek mažiems vaikams, tiek adrenalino mėgėjams. Itin daug smagių emocijų patirsite, jei parke lankysitės Helovino laikotarpiu, mat šis atrakcionų parkas spalio gale tampa pabaisų ir siaubo filmų herojų namais. Visa teritorijoje papuošiama voratinkliais, moliūgais, vaiduokliais, o persirengėliai vaikšto pasipuošę raganų, mumijų ir kitokiais baisiai kostiumais. Įspūdinga patirtis!

„Sea World Orlando” pramogų parkas

Teminis parkas ‚SeaWorld Olando“ skirtas tiems, kuriuos įkvepia jūra ir povandeninis pasaulis. Parko teritorija suskirstyta į atskiras „jūras“, kuriose galima nuveikti daug įdomių dalykų: apžiūrėti skirtingų pasaulio kampelių jūros gyvūnus akvariumuose, stebėti dresuotų jūros gyventojų šou, mėgautis atrakcionais, užkilti į milžinišką bokštą iš kurio atsiveria puikus viso parko vaizdas. Teritorijoje daug restoranų ir kavinių, kurie siūlo paragauti tiek jūros gėrybių, tiek kitokio įvairaus maisto. Tad jei esate iš tų, kuriuos žavi mistiškas povandeninis pasaulis, aplankykite šį parką, įsikūrusį Orlando mieste, Floridoje.

„Universal Studios Hollywood“

Dar vienas „Universal“ imperijos perlas lankytojų laukia Holivude. Tai tiek filmų studijos, tiek pramogų parkas, kurį, greičiausiai ne kartą regėjote filmuose ar TV laidose.

Tai vienos seniausių studijų, esančių Holivude. Jose lankose begalė turistų iš viso pasaulio, kurie nori pamatyti savo mylimiausių filmų dekoracijas bei patys įsiamžinti greta jų. Teritorijoje yra ne tik studijos, tačiau galybė įvairiausių teminių atrakcionų, 3D bei 4D kino salių, siaubo kambarių, vandens pramogų ir kt. Puiki vieta tiems, kurie dievina Holivudo filmų produkciją bei nori patys savo akimis pamatyti vietą, kurioje kuriami šedevrai.

„Six Flags Magic Mountain“

Dar vienas puikus pramogų parkas esantis Kalifornijoje – „Six Flags Magic Mountain“. Atrakcionų čia begalė! Amerikietiški kalneliai, kartingai, „Batmano“ skrydis, šeimos atrakcionai, karuselė „Oro balionas“, traukinukai, vandens atrakcionai bei begalė kitų pramogų tikrai neleis jums nuobodžiauti. Tai parkas, skirtas įvairaus amžiaus vaikams bei suaugusiems, mat visi atras tokių karuselių, kurios tinkamos jų amžiui ir poreikiams.

W.Disney pasaulis Floridoje

Dar vienas W.Disney imperijai priklausantis pramogų parkas – įsikūręs Floridoje. Tai milžiniškas pramogų kompleksas, kurį per metus aplanko daugiau nei 52 milijonai žmonių. Teritorija suskirstyta į keturias dalis: Magiškoji karalystė, Disney Holivudo studija, Disney gyvūnų karalystė bei utopinis miestas EPCOT (šifruojasi kaip „Eksperimentinis rytojaus bendruomenės prototipas“). Taip pat teritorijoje yra net trys vandens pramogų parkai, grožio ir sporto kompleksai, kavinės ir restoranai, galybė parduotuvių, golfo aikštynai.

Volto Disnėjaus tikslas buvo sukurti idealų pasaulį. Milžiniški lankytojų kiekiai tik įrodo šios imperijos sėkmę.

„Cedar point“ pramogų parkas

Pramogų parkas „Cedar point“ savo šūkyje skelbia, jog jie – viso pasaulio amerikietiškų kalnelių sostinė. Šis parkas atidarytas 1870 metais, Ohajo valstijoje. 2013 metais jame pradėjo veikti ilgiausi pasaulyje amerikietiški kalneliai „GateKeeper“. Pasak parko vadovo, šis atrakcionas padeda pasiekti neregėtą jaudulį bei šiurpuliukas aukštumose. Trasos ilgis – 1,27 kilometrų, o važiavimo greitis – 30 metrų per sekundę. Drąsuolių laukia ne tik įspūdingas greitis bei aukštis, tačiau begalė kilpų ir vingių.

„Dollywood“ pramogų parkas

Teminis pramogų parkas „Dollywood“ įsikūręs Tenesio valstijoje. Parkas įkurtas 1961 metais kaip nedidelė pramoga turistams, visgi sėkmė skatino plėstis, todėl dabar tai didžiulis kompleksas, kuriame veiklų atranda visi šeimos nariai. Parke daug amerikietiškų kalnelių yra vandens pramogų parkas, vyksta įvairios šventės, koncertai, pasirodymai.

Atrodytų, gal kiek keista, jog pramogų parke vyksta koncertai, visgi, stebėtis nereikėtų, mat šio parko įkūrėja – kantri muzikos žvaigždė Dolly Parton.

„Busch Gardens Tampa“

„Busch Gardens Tampa“ – tai milžiniškas, 136 hektarų plotas, kuriame veikia Afrikos tematikos pramogų parkas. Floridoje esančiame parke galima ne tik mėgautis puikiais atrakcionais, tačiau tuo pačiu ir apžiūrėti egzotiškiausius Afrikos žemyno gyvūnus. Gorilos, raganosiai, žirafos, drambliai, flamingai, gepardai ir begalė kitų gyvūnų laksto šioje teritorijoje. Parke taip pat veikia ir gyvūnų priežiūros centras. Tai puiki vieta tiems, kurie nori suderinti atrakcionus bei savo akimis išvysti dalelę Afrikos.

Kelionės į JAV nuo
724 €
Kelionės