Geriausi paplūdimiai Kretoje

Kreta – tai Mino civilizacijos gimimo vieta. Kaip pasakoja istorija, minoiečiai pasižymėjo labai turtinga kultūra. Tačiau netoliese esantis dailus, bet matyt šiek tiek pavydus Santorinis supyko ir nusprendė atkeršyti: antrajame tūkstantmetyje prieš mūsų erą išsiveržė vulkanas ir sunaikino šį civilizacijos lopšį. Šis apokaliptinis įvykis, mitinis karalius Minas bei kitos istorijos ir legendos nuo pat senų traukė ne tik romantikos išsiilgusius poetus, bet ir turistus. Ši lobių sala – tikras rojus: paslaptingos įlankos, dramatiški ir gilūs tarpekliai, žaliuojančios alyvuogių giraitės, laukinės gėlės, kalnuose įsikūrę autentiški miesteliai, kuriais didžiuojasi svetingi ir savo šalies tradicijas mylintys vietiniai. Beje, dar vienas tipiškas šalies simbolis – tai Kretos vyrų ilgi ir užsirietę moustakia (ūsai), kuriais jie turbūt didžiuojasi ne ką mažiau nei salos grožiu.

Kretoje yra daugybė įvairių paplūdimių. Juose galima rasti įvairių kavinių, restoranų arba visišką ramybę. Jų yra tiek daug, kad sunkų būtų aprašyti kiekvieną. Žemiau rasite informaciją apie 4 geriausius paplūdimius Kretoje.

Bali paplūdimys

Bali paplūdimys gavo pavadinimą dėl savo nuostabaus grožio ir panašumų į Indonezijos salų paplūdimius. Tai – viena geriausių vietų plaukiojimui. Šis paplūdimys įsikūręs 30 km i pietus nuo Retimno miesto ir 43 km į vakarus nuo Herakliono. Šioje vietoje galima rasti įvairių parduotuvių, kavinių barų bei nardymo mokyklų. Tai puiki vieta pailsėti ir pasimėgauti skaidriu jūros vandeniu.

Poilsinės kelionės į Kretą su TEZ TOUR nuo
389 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Kretą su Novaturu nuo
245 €
Viešbučiai ir kainos

Falassarna paplūdimys

Falassarna paplūdimys yra apdovanotas kaip geriausias paplūdimys Kretoje ir buvo nominuotas kaip vienas geriausių Europoje. Nuo Chanijos miesto nutolęs apie 60 km. Šis paplūdimys pasižymi puriu auksiniu smėliu ir labai skaidriu, tačiau truputį vėsesniu jūros vandeniu. Nuostabus kilometro ilgio paplūdimys leis puikiai pailsėti, nes čia galima rasti ir jaukumo, ir šurmulio.

Episkopi paplūdimys

Episkopi paplūdimys yra 3,5 kilometro ilgio ir nuo Retimno kurorto nutolęs vos 14 kilometrų. Šiame paplūdimyje galima rasti viską: restoranų, kavinių, barų, nardymo mokyklų. Tai – nuostabi vieta pailsėti bei aktyviai pralesti. Nors čia gausu įvairios veiklos, tačiau šiame ilgame paplūdimyje rasite ir atokesnių vietų, kur galėsite pasimėgauti ramybe.

Kedrodasos paplūdimys

Kedrodaso paplūdimys yra labai populiarus tarp gamtą mėgstančių turistų. Čia nerasite nei barų, nei restoranų. Atvykstantys turistai į šį paplūdimį mėgaujasi ramuma bei akmenuota pakrante. Čia taip pat puiki vieta tiems, kurie mėgsta ekstremalų sportą, kadangi vėjas šiame paplūdimyje – dažnas svečias.

Poilsinės kelionės į Kretą su TEZ TOUR nuo
389 €
Viešbučiai ir kainos
Poilsinės kelionės į Kretą su Novaturu nuo
245 €
Viešbučiai ir kainos