Malta - Sicilija- Italija…saulės imperija (13d/12n)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Net 10 vakarienių įskaičiuota į kelionės kainą! 
 • Visą dieną praleidžiate „lobių sala“ vadinamoje Maltoje 
 • Pajuntate Etnos ugnikalnio didybę vaikščiodami lavos laukais ir aplink kraterius, praeitin nusikeliate unikaliame mieste uolose – Materoje 
 • Viešite dviejose nykštukinėse valstybėse – katalikiškajame Vatikane ir gyventojų skaičiumi mažiausiame San Marine 
 • Degustuojate sodraus skonio sicilietišką vyną, kvapnų alyvuogių aliejų, įvairių skonių medų, pesto padažą
Keliaujant į Maltą jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

1
diena
LIETUVA - LENKIJA - ČEKIJA
Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vėlai vakare atvykstate į viešbutį Čekijoje. Nakvynė viešbutyje.
2
diena
VIENA
Pusryčiai. Išvykstate į Vieną. Atvykus trumpa ekskursija po miesto senamiestį: Šv. Stepono katedra ir aikštė, Habsburgų rūmų kompleksas, paminklas Mocartui; Vienos opera, Parlamento rūmai, Rotušė, Rožių parkas. Po pietų išvykstate Italijos link. Vakare atvykstate į Veneto regioną. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

3
diena
FLORENCIJA
Pusryčiai. Išvykstate į Toskanos provincijos sostinę, Renesanso kultūros lopšį – Florenciją. Ekskursija po miestą aplankant Katedros aikštės ansamblį: gotikinę Santa Maria del Fiore katedrą su įspūdingu kupolu ir varpine; Sinjorijos aikštę, *Santa Croce baziliką, kurioje palaidoti Florenciją išgarsinę žmonės; miesto simbolį – Ponte Vecchio tiltą, iki šių dienų garsėjantį auksakalių dirbtuvėlėmis; *Medičių šeimos koplyčią. Išvykstate Romos link. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Romos.

4
diena
KOLIZIEJUS - TREVI FONTANAS - VATIKANAS
Pusryčiai. Išvykstate į „amžinąjį miestą ant septynių kalvų“ – Romą. Mažiausioje pasaulio valstybėje ir katalikybės centre Vatikane apžiūrite didžiausią ir puošniausią katalikų bažnyčią pasaulyje – Šv. Petro baziliką, kurią puošia gausybė neįkainojamų meno kūrinių, ir aikštę. Pažintis su antikine Roma: *Koliziejus, dar vadinamas Flavijų amfiteatru, renginių metu galėjęs sutalpinti iki 70 000 žiūrovų; Romėnų forumas, kur kadaise virė kultūrinis, politinis ir dvasinis gyvenimas; stovėjo didingi pastatai, šventyklos, triumfo arkos; Kapitolijaus kalva, ant kurios stovėjo šventykla Jupiteriui, Junonai ir Minervai; Trajano kolona, vaizduojanti imperatoriaus Trajano kovos su Dakija kelią; Panteonas arba „visų dievų šventykla“ stebina sumanaus architekto Apolodoro Damaskiečio architektūriniais sugebėjimais. Žymiausios miesto aikštės: Venecijos aikštė, Trevi aikštė su didžiausiu fontanu Romoje, gražiausia miesto barokinė Navonos aikštė su Berninio sukurtu „Keturių upių“ fontanu. Išvykstate Sicilijos link. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5
diena
MESINA - TAORMINA
Pusryčiai. Vykstate į Pietų Italijos Reggio di Kalabrijos miestą ir persikeliate keltu į Mesiną per 3,5 km pločio sąsiaurį, skiriantį Sicilijos salą nuo žemyninės dalies. Jonijos jūros pakrante vykstate į Taorminą – Sicilijos „langą“ į modernųjį pasaulį. Trumpa ekskursija mieste: Viešieji sodai, Katedra, žavingos miestelio gatvelės ir aikštės. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Taorminos.

6
diena
ETNOS UGNIKALNIS - SIRAKŪZAI
Pusryčiai. Vykstate prie didžiausio Europoje veikiančio Etnos ugnikalnio (3320 m), kurį graikai laikė Olimpo kalno „filialu“, o romėnai – Ugnies dievo kalve. Šį Sicilijos pasididžiavimą iki pavasario puošia „sniego kepurė“. Leidžiant oro sąlygoms, *keliatės keltuvu ir *važiuojate džipais-autobusais iki ugnikalnio kraterio. Pavaikščioję lavos laukais ir aplink kraterius, leidžiatės žemyn. Esant galimybei, sustojate *degustuoti sodraus skonio sicilietiško vyno ir kvapnaus alyvuogių aliejaus. Išvykstate į Sirakūzus – gražiausią ir galingiausią V–III a. pr. Kr. graikų miestą, dar vadinamą „tūkstančio kvapų ir spalvų miestu“. Pasivaikštote po senamiestį: Archimedo aikštė, Aretūzos šaltinis, Santa Maria della Collone katedra, buvusi Atėnės šventykla. Vykstate į kurortą pietinėje Sicilijos dalyje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7
diena
VALETA - MDINA
Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba siūlome **ekskursiją į Maltą. Anksti ryte vykstate į Pozalo uostą ir keltu plaukiate į „lobių salos“ sostinę Valetą. Ekskursija po nuostabų XVI a. siaurų laiptuotų gatvelių labirintą: Baraka sodai, iš kurių atsiveria kvapą gniaužianti pasaulyje didžiausio ir giliausio natūralaus uosto panorama; įspūdinga XVI a. Šv. Jono katedra, didingi Ordino Maltos Didžiųjų magistrų rūmai, kuriuose šiandien dirba Maltos prezidentas ir parlamentas; Šv. Elmo fortas su įtvirtinimais ir bastionais. Keliaujate į senąją Maltos sostinę Mdiną. Pietūs vietiniame restorane (įskaičiuoti į kainą). Pasivaikštote siauromis, viduramžiškomis miesto gatvėmis, apžiūrite Maltos didikų rūmus. Nuo miesto bastiono grožitės kvapą gniaužiančiais Mdinos ir visos salos vaizdais. Aplankote svarbiausią Maltos pilį – Palazzo Parisio, apibūdinamą kaip „miniatiūrinis Versalis“. Žavitės kerinčiu rūmų interjeru: freskomis, veidrodinėmis sienomis, paveikslais... Pasivaikštote po rūmus supančius sodus. Pakeliui į uostą pravažiuojate pro patį moderniausią Maltos miestą – Slimą. Vykstate į uostą ir plaukiate į Pozalą. Vėlai vakare sugrįžtate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8
diena
AGRIDŽENTAS - MONREALĖ
Pusryčiai. Išvykstate į antikinį graikų miestą Agridžentą. Aplankote vieną įspūdingiausių senovės graikų pastatų kompleksų už Graikijos ribų – *Šventyklų slėnį: VI–V a. pr. Kr. statytos Heraklio, Dzeuso, Heros, Konkordijos, Dioskurų šventyklos; aukojimo altoriai, kurie mena graikų tironų ir romėnų imperatorių valdymo laikus. Vykstate į Monrealę, kur apžiūrite nuostabią arabų-normanų stiliaus XII a. Santa Maria La Nuova katedrą su nepakartojamomis bizantiškomis mozaikomis bibline tematika. Pakylate į *Katedros apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria puiki Conca d‘Oro panorama ir žavus greta esančio benediktinų vienuolyno kiemelis su gausybe kolonų. Išvykstate Palermo link. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

9
diena
PALERMAS
Pusryčiai. Pažintis su Sicilijos sostine – Palermu, kurį supa natūralus kalnų amfiteatras, vadinamas Conca d‘Oro (Aukso kriauklė). Mieste gausu statinių, menančių arabų, normanų, Burbonų viešpatavimo laikus. Ekskursiją pradedate *kapucinų vienuolyne (Convento dei Capuccini), kurio rūsiuose saugoma 8 000 mumijų ir skeletų. Pamatote Karalių rūmus (Palazzo Realle), apžiūrite Martoranos bažnyčią, XII a. miesto Katedrą su įspūdingais sarkofagais, Pretorijos aikštę ir fontaną. Po pietų vykstate į Mesiną. Keliatės keltu įReggio di Kalabriją ir vykstate Materos link. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

10
diena
MATERA
Pusryčiai. Per Bazilikatos regioną vykstate į unikalų miestą uolose – Materą, kur buvo kuriama daug filmų Biblijos tema. Nusikeliate į praeitį ir pasivaikštote senajame – *sassirajone, kuriame žmonės gyveno jau Akmens amžiuje. Viskas išskaptuota uolose: aikštės, šuliniai, namai, bažnyčios, net prabangūs rūmai. Išvykstate Riminio link. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

11
diena
SAN MARINAS
Pusryčiai. Vykstate į seniausią Europoje San Marino Respubliką. Trumpa ekskursija po San Marino miestą. Esant galimybei, ekskursijos metu degustuojate vietinius gastronomijos produktus. Išvykstate Venecijos link. Atvykstate į viešbutį netoli Venecijos. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

12
diena
VENECIJA
Pusryčiai. Vykstate į „miestą ant vandens“ – Veneciją. *Plaukiate laivu iš Punta Sabionni į Šv. Morkaus aikštę. Ekskursija po „svajonių miestą“ aplankant Šv. Morkaus aikštę, *Šv. Morkaus baziliką su auksiniu altoriumi ir arklių galerija, Rialto ir „Atodūsių“ tiltus. Laisvu laiku siūlome pasikelti į 100 m aukščio *varpinę, aplankyti žymiausias Venecijos bažnyčias. Po pietų išvykstate į Čekiją. Kelionė per Austriją. Labai vėlai vakare atvykstate į viešbutį Čekijoje. Nakvynė viešbutyje.

13
diena
ČEKIJA - LENKIJA - LIETUVA
Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį sugrįžtate į Lietuvą.

Apie Maltą

Tai Viduržemio jūros deimantas, kuris mena jau daugiau nei 7000 metų. Mažylių salų grupė iš kurių gyvenamos tik trys - Malta, Gozo ir Komino. Jei Maltos saloje laiką praleisite aktyviai, pamatysite daug žavių istorinių vietų, o į Gozo ir Comino salas vykti vertėtų trokštantiems ramių ir jaukių atostogų. Čia verta apsilankyti dėl ištisus metus puikaus klimato ir saulėto oro. Ši
Keliaujant į Maltą jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu,
 • 12 nakvynių viešbučiuose,
 • maitinimas: 12 pusryčių, 10 vakarienių,
 • kelto Reg. Kalabrija – Mesina – Reg. Kalabrija bilietai,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Draudimas,
 • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
 • arbatpinigiai,
 • pietūs, programoje nepaminėtos vakarienės,
 • gėrimai vakarienių metu,
 • miestų turistiniai mokesčiai,
 • asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Novaturas".
 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, ¹Klaipėdos, ¹Marijampolės ir Alytaus.
 • (¹) – gali būti papildomų sąlygų.
 • (*) – mokami objektai ir visuomeninio transporto bilietai. Turistas moka pats apie 185 EUR už visus (*) pažymėtus objektus.
 • (**) – ekskursija su pietumis, kurią būtina užsisakyti prieš išvykstant. Vykstate susidarius ne mažiau kaip 20 turistų grupei. Kaina apie 155 EUR.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Garantuotas išvykimas: Organizatorius įsipareigoja vykdyti šią kelionę.
 • Kelionės metu nuvažiuojama ~7500 km.

Panašios kelionės

Dvi Filipinų salų žvaigždės: Sebu ir Boholis su poilsiu
Filipinai
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Garantuotas išvykimas Lietuviškai kalbantis grupės vadovas
Savaitgalis Maltoje
Malta
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Nepamirštamas savaitgalis Maltoje 3d.
Malta
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Nepamirštamas savaitgalis Maltoje 4d.
Malta
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.