Portugalija: poilsis ir kultūra

Kelionės akcentai

 • Išvykimai galimi ir kitos savaitės dienomis 
 • Lankysitės viliojančioje Portugalijos sostinėje - Lisabonoje
 • Keliausite į spalvingąjį Evoros miestą
 • Išvysite Sintros miestą ir žymiausią jos objektą - puošnųjį Penos dvarą
 • Pabuvosite vakariausiame Europos taške - Rokos kyšulyje
 • Svečiuositės religiškai svarbiame Bragos mieste
 • Susipažinsite su portveino gimtine - šarminguoju Porto
 • Ilsėsitės idiliškais paplūdimiais garsėjančioje Lisabonos pakrantėje
Nuo790
2020 10 02 ir daugiau datų
+ skrydis nuo: 318
su skrydžiu: 1108

Kelionės programa

1
diena
VILNIUS - LISABONA
Skrydis į Lisaboną. Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į pasirinktos kategorijos viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
2
diena
LISABONA - SINTRA - LISABONA (pusryčiai, pietūs)
Pusryčiai. Nukeliausite į netoli sostinės žalumoje skendinčią Sintrą (įtraukta į UNESCO saugomų objektų paveldo sąrašą). Čia pamatysite senovines sodybas, unikalų romantizmo epochos architektūros paminklą – Penos dvarą – Portugalijos karalių vasaros rezidenciją, įsikūrusią ant kalno viršūnės.

Taip pat, aplankoma Quinta da Regaleira vietovė: romantiški rūmai, koplyčia, prabangus parkas su ežerais, fontanais ir daugybe išskirtinių konstrukcijų. Pietūs vietiniame restorane. Romantišką vietovės įspūdį sustiprina šalia esantis vakariausias Europos taškas – Rokos kyšulys. Pervežimas į viešbutį pajūrio kurorte. Apgyvendinimas viešbutyje ir laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Lisabonos rivjeroje.

3
diena
LISABONA – PORTO (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių keliausite į Portą – antrąjį pagal dydį Portugalijos miestą, įkurtą dar romėnų laikais. Atvykus - pietūs vietiniame restorane. Portas labai spalvingas. Ekskursija po senamiestį. Vėliau apsilankysite daugelį amžių garsėjančiuose portveino rūsiuose ir susipažinsite su šio vyno gamyba, dalyvausite vyno degustacijoje. 

Laisvu laiku galima pasiplaukioti Douro upe (mokama vietoje, ~15 eur), užsukti į knygyną, kuris įtrauktas į gražiausių Europos knygynų trejetuką. Apgyvendinimas viešbutyje, nakvynė.

4
diena
PORTO – BRAGA – GUIMARAES (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių išvyksite į Bragą, kuri laikoma religiniu Portugalijos centru. Į šiaurę nuo Porto esantį Bragos miestą romėnai buvo pavertė imperijos provincijos Galicijos sostinę. Vėliau užplūdę maurai jį visiškai sugriovė. Miestą atgavę krikščionys nusprendė parodyti visą savo religijos galybę. Bažnyčios, bazilikos, varpinės, koplyčios tiesiog lipa viena ant kitos, o jų viduje – žvakidžių, Jėzaus Kristaus, šventu paveikslu ir rožiniu galybe.

Apžiūrėsite Bom Jesus kompleksą – milžinišką katedrą su į ją besidriekiančiu 116 m ilgio barokiniu laiptu taku. Įveikus šią, rodos, begalybę laiptų, lyg apdovanojimą gausite nuostabią miesto ir apylinkių panoramą iš terasos, esančios 564 metrų aukštyje. Taipogi lankysitės mažame, jaukiame, kalvų apsuptame Guimaraes miestelyje, kuriame gimė pirmasis Portugalijos karalius ir kuris dėl to laikomas portugalų tautos lopšiu. Grįžimas į Portą, nakvynė viešbutyje.

5
diena
PORTO– KOIMBRA - FATIMA– LISABONA (pusryčiai, pietūs)
Papusryčiavę išsiregistruosite iš viešbučio ir vyksite į ant dešiniojo Mondego upės kranto įsikūrusią Koimbrą. 1139-1256 m. Koimbra buvo šalies sostinė. Šis miestas didžiuojasi vienu iš seniausių universitetų Europoje, kurio vidus dekoruotas auksu. Mokslo metu miestas knibžda studentų, o šiems atostogaujant – ganėtinai ramus; tačiau geriausia čia atvykti gegužį, kai studentai audringai švenčia mokslo metų pabaigą. Queima das Fitas šventės metu studentai plėšo arba degina apeiginius drabužius ir savo fakultetų kaspinus.  Aplankysite įdomų pavadinimą -“Taupyklė su monetomis“- turinčius urvus, išvysite natūralų grožį, sukurtą gamtos (įėjimo mokestis 6 eur).

Toliau keliausite į piligriminį miestelį Fatimą, visiems katalikams šventą vietą, kuri garsi dėl 1917 m. Mergelės Marijos apsireiškimo trims vaikams. Nors Portugalijoje apstu piligrimų maršrutų, Fatimos eitynės tapo itin svarbios viso pasaulio katalikams. Iš ramaus žemdirbių kaimelio Fatima tapo religiniu centru su įspūdinga balta bazilika. Čia pridygo viešbučių, nakvynės namų, automobilių stovėjimo aikštelių, kavinių ir restoranų. Vienu metu Fatimoje gali gyventi milijonas piligrimų – maždaug tiek jų susirenka gegužės ir spalio 13 dienomis. 1981-ųjų ir 1992 m. Fatimos eitynėse lankėsi popiežius Jonas Paulius II. Grįžimas į Lisaboną, apgyvendinimas viešbutyje ir nakvynė.

6
diena
LISABONA (pusryčiai)
Pusryčiai. Laisva diena. Už papildomą mokestį galima užsisakyti ekskursiją į  Mafrą (kaina su pietumis - 60 eur) - vietą, kurioje įsikūręs didžiulis karaliaus Žoano V rūmų ir vienuolyno kompleksas, kurį karalius pastatė savo įpėdinio gimimo garbei. Vėliau važiuosite į Sobreiro – miestelį, neretai dar vadinamą įkūrėjo, vietinio puodžiaus Žose Franku vardu. Ši gyvenvietė geriausiai perduoda portugalų buitį ir gyvenimą XX amžiaus pradžioje. Čia galima paragauti nuostabaus skonio vietinės duonos su vytinta dešra.  Po ekskursijos – laisvas laikas ir nakvynė.
7
diena
LISABONA –  EVORA  – LISABONA (pusryčiai, vakarienė)
Papusryčiavę keliausite į ramybe alsuojančią Evorą – vieną žaviausių miestų Portugalijoje. Valdžia, padedama UNESCO, išsaugojo ir restauravo neįkainojamas istorines Evoros vertybes. Verta atkreipti dėmesį į unikalų senamiesčio gatvių suplanavimą – tai maurų viešpatavimo palikimas. Taipogi, Evoroje randasi koplyčia, kurios vidinės sienos nudengtos žmonių kaulais. Arkos „dekoruotos“ kaukolėmis.

Istorija byloja, kad pradėję bažnyčios statybas, žmonės pamatė, kad čia kadaise buvo kapinės. Kadangi kapai jau buvo išjudinti, nenorėdami užrūstinti senolių kaulų juos panaudojo vidaus dekoracijoms.

Grįžimas į Lisaboną per Balandžio 25-os tiltą, kuris buvo pastatytas toje vietoje, kur Težio upė įteka į Atlanto vandenyną. Tiltas sujungia Portugalijos sostinę su pietiniais šalies regionais. Pervažiavę tiltą pamatysite didžiulę 104 m. aukščio Kristaus statulą, primenančią statulą Rio de Žaneiro, Brazilijoje. Ji buvo pastatyta 1959 metais siekiant išreikšti padėką Dievui už tai, kad Portugalija nedalyvavo II pasauliniame kare. Vakarienė nacionaliniame restorane, kurios metu klausysitės fado – ilgesingų, panašių į bliuzą dainų. Nakvynė viešbutyje Lisabonoje.

8
diena
LISABONA – MIESTAI MUZIEJAI - LISABONA (pusryčiai, pietūs)
Pusryčiai. Dalyvausite ekskursijoje po miestus-muziejus: Obidušą, dar vadinamą „vestuvių miestu“; Alkobasą, įsitaisiusį tarp Alcoa ir Baca upių; Bataliją su garsiu vėlyvosios gotikos domininkonų vienuolynu bei Tomarą mistinį tamplierių (ordino narių) miestelį, kur aplankysite vieną didžiausių Portugalijos vienuolynų. Jį XII a. pradėjo statyti tamplieriai, gindami valstybės sienas nuo maurų. Grįžimas į viešbutį, nakvynė.
9
diena
LISABONOS RIVIERA (pusryčiai)
Pusryčiai. Poilsis viename Lisabonos pakrantės kurortų. Nakvynė viešbutyje.
10
diena
LISABONA – VILNIUS (pusryčiai)
Priklausomai nuo skrydžio laiko būsite paimti iš viešbučio ir pervešti į oro uostą skrydžiui į Lietuvą.
Nuo790
2020 10 02 ir daugiau datų
+ skrydis nuo: 318
su skrydžiu: 1108

Apie Portugaliją

Šalis yra Europos pietvakariuose ir užima 1/6 Pirėnų pusiasalio. Šiaurėje ir rytuose Portugalija ribojasi su Ispanija, o pietinę ir vakarinę pakrantę skalauja Atlanto vandenynas. Šalis yra 560 km ilgio iš šiaurės į pietus ir 220 km pločio iš vakarų į rytus. Portugaliją į dvi dalis dalija Težo upė, prie kurios žiočių įsikūrusi Lisabona. Šiaurės Portugalija yra kalvota ir kalnuota. Aukščiausias čia yra 1993 metrų aukščio Estrelos k

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Portugalija: poilsis ir kultūra

Ksavera
2016 07 13
10.0
Kelionė labai patiko, nuostabi šalis ta Portugalija. Kaip žmogus ten jautiesi kaip savas - susidarė įspūdis, ka portugalai gyvena labai panašiai kaip mes, tik daugiau žuvies valgo :) o šalies grožiui ir žodžių trūksta! Tie kalnuoti miestai ir maži miesteliai, senieji vienuolynai, tamplierių pilys, o kur dar vandenynas su dangum susilieja ir tas gaivus ir neįprastai stiprus vėjas nuo jo. Atskira kalba apie jų puikią virtuvę. Žuvis, jūros gėrybės, portveinas ir tas jausmas, kai dieną nesuvalgius nuostabiojo pastel de nata pyragėlio ar neišgėrus žalio vyno tiesiog graužia sąžinę.Man asmeniškai didžiausią įspūdį paliko jų statyba tokiose kalnuotose vietose (tiek Lisabona, tiek Portas tokie kalnuoti mūsų lietuviškam būdui, o kur dar pilys ir bažnyčios mažuose kalnų miesteliuose). Skrydžiai vyko sklandžiai, gal tik grįžtant šiek tiek vėlavo viskas dėl siautusio škvalo, bet prieš gamtą nieko nepadarysi, tai viskas tikrai buvo gerai.Viešbučiai rodos irgi normalūs buvo, labiausiai patiko viešbutis Porte. Lisabonoj gal būtų norėjęsi šiek tiek geresnio viešbučio, nes ten didžiausią dalį naktų praleidom. Pats servisas ekskursijų tikrai buvo geras, gidė labai kvalifikuota ir daug žinių duodanti, vairuotojai profesionalūs. Sunkiausia buvo su bendrakeleiviais, nes vistik tikrieji rusai iš Maskvos labai savotiški ir problemiški žmonės, na bet tai smulkmena. Tik man asmeniškai pritrūko dėmesio pačiai Lisabonai - čia turėjom su gide praktiškai valandos ekskursiją ir ji įspūdžio nepaliko, bet paskui vakare patys iškeliavome su metro į miestą ir radom daug daug gražių vietų, kurios tikrai vertos būti programoje. Dar ne visur laisvas laikas buvo patogiai sudėtas, bet žinoma sunku visų poreikiams įtikti. Ir dar buvo mažas nesklandumas su pervežimu iš Lisabonos į kurortą - dieną prieš tai po ekskursijų grįžom į viešbutį 17val ir kitą dieną laukė tik pervežimas į kurortą, tai atrodė logiškiau jei mus būtų ten tą vakarą nuvežę. Na bet tokia programa - tik kad laiko niekaip neradom nurodyto ir jį sužinojom tik tą patį rytą (o taip sunku planuoti savo galimybes dar pasivaikščiojimui po miestą), o nuvažiavus į kurortą (buvom ten apie 11.30) paaiškėjo kad viešbutis tik nuo 15 val priima gyventojus, tai teko tiesiog vaikščioti po miestelį, nors taip norėjosi jau džiaugtis vandenynu. Tai kitą kartą taip susidėjus programai verčiau būtų siūlyti tris naktis kurorte. Dar rinkčiausi kitą kurortą nei Costa Caparica, nežinau kuom jis toks išskirtinis, bet nei paplūdimiai (kurie aišku rojus bangentininkams, bet ne kas kitiems), nei pats miestelis nepasirodė įdomūs, apie Estoril esu geresnių įspūdžių girdėjus. Tikrai rekomenduočiau tiek jūsų agentūra, tiek pačią kelionę rekomenduočiau kitiems:)

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą

KAINŲ LENTELĖ

Viešbučių kategorija Kaina asmeniui dviviečiame numeryje:

Kaina asmeniui vienviečiame numeryje:

3*  790 eur + skrydis 1120 eur + skrydis
4*  930 eur + skrydis 1290 eur + skrydis

3* - Lisabonoje VIP Berna 3*, Porto Star Inn Porto 3*, Rivjeroje Sana Estoril 3*, Sao Mamede 2* arba atitinkamos kategorijos viešbučiai.
4* - Lisabonoje Altis Park 4*, Porto Black Tulip 4*, Rivjeroje Costa Caparica 4*, Praia Mar 4* arba atitinkamos kategorijos viešbučiai.

Į kainą įskaičiuota:

 • 9 nakvynės pasirinktos kategorijos viešbučiuose;
 • visi pervežimai pagal programą (pasitikimas pagal skrydžius nuo 8 val. iki 23 val.; pervežimas atgaliniam skrydžiam vykdomas tris kartus per dieną – 8, 11 ir 17 val.);
 • maitinimas – 9 pusryčiai, 5 pietūs, 1 vakarienė
 • ekskursinė programa
 • rusakalbio gido paslaugos

Į kainą neįskaičiuota:

 • skrydis iš Vilniaus, Rygos, Varšuvos (pagal turistų pageidavimus), su persėdimu;
 • įėjimo bilietai į turistinius objektus (~45 eur);
 • medicininių išlaidų draudimas;
 • arbatpinigiai;
 • asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Išvykimai galimi ir kitomis savaitės dienomis, objektų tvarka gali keistis.
 • Pervežimai į/iš oro uosto vykdomi tam tikromis valandomis. Pervežimas kitomis valandomis vykdomas lengvuoju automobiliu už 33 eur priemoką.
 • Yra galimybė rezervuoti vietas autobuse: 1 eilė – 50 eur/asmeniui; 2-3 eilė – 40 eurų/asmeniui; 4-5 eilė – 30 eurų/asmeniui; bet kuri kita eilė – 10 eurų.
 • Daugiau informacijos teiraukitės tel. 86 71 43122 (Irina).
 • Kelionės tipas: prijungiamoji prie rusakalbės grupės vietoje. 

Kelionę galima papildyti

  • Galimybė koreguoti kelionės trukmę 

Kelionės užsakymas

Nuo
790

+ skrydis nuo: 318 visiems su skrydžiu: 1108
Kas įskaičiuota?
Pasitark su specialistu!
Gintarė
Susisiek su Portugalijos specialiste Gintare ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Klasikinė Portugalija
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Pažintis su Portugalija
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Lisabona ir poilsis Madeiroje
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Lisabona ir poilsis Azorų salose
Portugalija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.