Patarimai keliaujantiems į Kambodžą

ŠALIES SPECIFIKA


Valstybė Pietryčių Azijoje, turinti dalį Tailando įlankos pakrantės. Šiaurės vakaruose ribojasi su Tailandu, šiaurėje su Laosu, o rytuose su Vietnamu. Šioje karalystėje susiduriantys antikiniai ir modernūs pasauliai kuria autentišką patirtį. Kambodža yra tai, kas liko iš kadaise didingosios Khmerų imperijos, kuri IX-XV a. apėmė dabartines Kambodžos, Tailando, Mianmaro ir Vietnamo teritorijas bei dalį Laoso. Imperijos laikais iškilo didžiausias regiono religinis ir kultūrinis centras – Ankoras. Senojoje sostinėje dar ir dabar matomos imperijos liekanos: šventyklos ir monumentai, kurių dydžiui ir didybei Pietryčių Azijoje prilygti niekas negali. Vis dėlto Ankoras nėra visos Kambodžos atspindys, chaotiška, bet charizmatiška šalies dabartinė sostinė Pnompenis stebina savo rafinuotumu bei sulaukia ovacijų dėl prabangių Mekongo upės pakrančių, kultūrinio renesanso ir pasaulinės klasės restoranų. Kambodžos kaimo vietovių vaizdai – tai ryžių laukai, betelio palmės. Pietų pakrantėje – tropinės salos, pamargintos žvejų kaimeliais. Vakaruose stūkso Kardamono kalnai, kurie yra didžiulės atogrąžų laukinės gamtos dalis. Galingoji Mekongo upė kerta visą šalį ir yra kai kurių regiono paskutinių gėlojo vandens delfinų namai. Šiaurės rytuose kalvotas peizažas, kuriame gyvena Kambodžos etninės mažumos ir vyrauja laukinės gamtos gausa. Vis dėlto, didžiausias Kambodžos turtas yra jos žmonės. Daug metų pralieto kraujo, skurdas ir politinis nestabilumas neatima iš khmerų optimizmo ir negali nubraukti šypsenų nuo jų veidų.


PIRKINIAI


Tekstilės ir šilko gaminiai, pinti kilimėliai, muilai ir žvakės, sidabriniai papuošalai, betelio riešuto dėžutės, Budos skulptūrėlės, Mekongo antklodės.


TRANSPORTAS


Yra keletas vidinių skrydžių tarp didžiausių Kambodžos miestų. Keliauti laiveliu Mekongo upe yra vis dar populiaru, ypač tarp turistų. Autobusas yra pats populiariausias pasirinkimas, jungiantis visus pagrindinius miestus ir vietoves.


ARBATPINIGIAI


Jų nėra tikimasi, kadangi neretai užsieniečiui kaina automatiškai kyla. Valgant gatvės maistą arbatpinigių palikti taip pat nereikia, bet restorane galima apie 10 % nuo bendros sumos.


SVEIKATA


Privalomų skiepų nėra, tačiau rekomenduojama pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, maliarijos, hepatito A, vidurių šiltinės, difterijos ir stabligės revakcinacija.


MUZIKA


Kambòdžos mùzika apima khmerų ritualinę muziką, klasikinį rūmų baletą, kaukių šokius, šešėlių teatrą, liaudies muzikos tradicijas. 
Kelionės į Kambodžą nuo


2100 €

Kelionės