Patarimai keliaujantiems į Japoniją

ŠALIES SPECIFIKA


Rytų Azijos šalis, esanti salyne tarp Ramiojo vandenyno ir Japonijos jūros, Korėjos pusiasalio rytų. Į vakarus nuo šalies įsikūrusios Kinija, Korėja ir Rusija. Japonijos archipelagą sudaro 6852 salos. Didžiausios salos, Hokaidas, Honšiū, Šikoku ir Kiūšiū, ir sudaro 97 % visos žemyninės Japonijos teritorijos. Daugumos salų paviršius kalnuotas, nemaža dalis turi ugnikalnių. Aukščiausia Japonijos viršūnė, Fudzijamos kalnas, yra ugnikalnis.


PIRKINIAI


Populiariausios lauktuvės iš Japonijos: vietiniai saldumynai, vėduoklės – vienos iš tradicinių lauktuvių iš Japonijos. Taip pat puiki idėja lauktuvėms – Yukata, tai tradicinis japonų apdaras.


TRANSPORTAS


Keliaujant Japonijoje ir norint pasigrožėti vaizdais, siūloma rinktis greituosius traukinius „shinkansen“. Tačiau norintieji sutaupyti, kelionei tarp miestų turėtų rinktis ne traukinius, bet autobusus. Kelionė jais maždaug penkis kartus pigesnė nei traukiniais, tačiau ir gerokai ilgesnė. Visi autobusai itin patogūs, pritaikyti tolimoms kelionėms. Tarpmiestiniai autobusai dešimties minučių poilsio stoja kas valandą. Išleisdami keleivius per radiją praneša, kada stos, kiek stovės, kada išvažiuoja – ši informacija būna parašyta ant lentelės prie durų. Šalyje taip pat galima keliauti lėktuvais ir laivais. Be to, galima išsinuomoti lengvąjį automobilį, tačiau, pasak apsilankiusių Japonijoje, tai nėra būtina. Viešasis transportas čia puikiai išplėtotas.


ARBATPINIGIAI


Japonijoje į arbatpinigius žiūrima toli gražu kitaip, nei mums įprasta. Arbatpinigių davimas gali būti laikomas įžeidimu.


SVEIKATA


Vykstant į Japoniją, privalomų skiepų keliautojams nėra.


MUZIKA


Šiais laikais japonų muzikos srityje egzistuoja didelė stilių įvairovė. Juos visiškai nevengiama maišyti tarpusavyje, o taip pat derinti vakarietiškus elementus su japoniškais bei tradicinę muziką su modernia.