Jamaika

Patarimiai keliaujantiems į Jamaiką. Maistas, vanduo, saugumas ir kita naudinga informacija vykstant į Jamaiką

ŠALIES SPECIFIKA

Jamaika, tai sala Karibų jūros regione, kuri visų pirma garsėja, kaip žymiausiojo pasaulyje regio atlikėjo Bob Marley gimtinė. Atvykus į šalį, iškart jaučiama, kokia svarbi jamaikiečiams yra muzika. Ji tvyro ore visą laiką, girdima ne tik regio muzika, bet taip pat ir mento, ska, rocksteady bei kiti muzikos ritmai. Ne veltui Jamaika vadinama garsiausia (tikrąją to žodžio prasme) šalimi pasaulyje.

PIRKINIAI

Jamaikoje yra ir neblogų dailininkų, medžio drožėjų, amatininkų bei darbščių ir nagingų vietinių moterų. Tad lauktuvėms prireiks tik fantazijos.

ARBATPINIGIAI

Daugumoje restoranų arbatpinigiai yra įtraukiami į sąskaitą, jei ne – palikite 10-15 procentų nuo išleistos sumos.

TRANSPORTAS

Viešąjį transportą atstovauja autobusai, autobusai - ekspressai, mikroautobusai ir taksi. Viešojo transporto kaina maža, tačiau turistams rekomenduojama naudotis taksi paslaugomis. Jamaikos autobusai neskuba, niekada nevyksta pagal tvarkaraštį, sustoja ne tik autobusų stotelėse, bet ir pagal poreikį, salonuose nėra oro kondicionavimo, visi važiuoja su atidarytais langais. Taigi autobusai šioje šalyje yra geras būdas, pajausti vietinį gyvenimą, bet kaip reguliarus transportas jie labai nepatogūs. 

SVEIKATA

Įprasta gerti vandenį iš čiaupo, tačiau turistams rekomenduojama rinktis parduotuvėse parduodamą išpilstytą vandenį buteliuose. Vykstantiems rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A ir hepatito B. Sveikatos priežiūros sistema Jamaikoje yra gerai išvystyta – šalyje veikia 23 ligoninės ir 350 medicinos centrų.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP