Islandija | Apie Islandiją

Sala šiaurinėje Atlanto vandenyno dalyje, priskiriama Europos žemynui. Tai unikali šalis, suformuota dažnai išsiveržiančių ugnikalnių. Islandija yra vadinama „ledo ir ugnies žeme“, nes niekur kitur nėra tokio kontrastingo kraštovaizdžio, kur galima pamatyti sustingusios lavos paplūdimius, vulkanų kraterius, geizerius, didžiausius Europos ledynus ir nuostabiausius krioklius.

Kelionės į Islandiją nuo
1440 €
Kelionės

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas - 103 000 km²

Gyventojų skaičius - 334 303 gyventojai (2017 m.)

Sostinė - Reikjavikas 130 345 gyventojai ( 2015 m.)

Religija – evangelikų liuteronų 89,4 proc.

Kalba - valstybinė kalba islandų.

Elektros srovė - dažniausiai 230 voltų. Islandijoje yra naudojami europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai - valstybinė valiuta Islandijos krona.

VIZA

Lietuvos piliečiams vykstant į Islandiją vizos nereikia. Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

KLIMATAS

Vidutinė temperatūra rugpjūčio mėn. Yra +10 ° C, sausį -1 ° C. Dėl Golfo srovės srauto šalies klimatas yra gana švelnus, bet tuo pačiu metu labai vėjuotas. Reikjavike vidutinė sausio mėnesio temperatūra yra apie 0 ° C, liepos mėn. - +11 ° C, o šaltesnis - kalnuose. Visą vasarą Islandijoje yra „baltos naktys“, tačiau gruodžio mėn. dienos šviesos diena trunka ne ilgiau kaip 5 valandas. Taigi geriausias metas aplankyti Islandiją yra nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio.

VIRTUVĖ

Islandijos nacionalinė virtuvė yra visų rūšių jūros gėrybių patiekalai (šukutės, krevetės, lašiša, paltusas, ryklys, menkės ir kt.). Taip pat įvairių veislių ėriukai ir tradicinis Islandijos troškinys bei rūkyta avies galva. Vienas neįprasčiausių patiekalų yra Hakarl - pūdyta rykliena, kuri išsiskiria atgrasančiu skoniu ir kvapu, tačiau vis tiek vietinių labai mėgstama.

KAINOS

Islandija išsiskiria savo kainomis. Galima sakyti jos vienos aukščiausių pasaulyje.

Lengvi pietūs pigesniame restorane dviems 41$

Pietūs gerame restorane dviems 98.64$

Puslitrinis butelis vandens 1.67$

Butelis vietinio alaus 2.77$

Kilogramas bananų 1.97$

Kilogramas obuolių 2.38$

Vietinio transporto bilietas į vieną pusę 3.78$

Taksi 1 km 2.47$

1 litras benzino 1.83$

KĄ PAMATYTI

Pagrindiniai Islandijos lankytini objektai yra gamtiniai: Hekla vulkanas, geizeriai ir ledynai, Landmannalalegar slėnis, Torsmerk slėnis, Vestmano salos. Antras pagal dydį Islandijos miestas Akureyri yra patogus naudoti kaip apylinkių tyrinėjimo pagrindinis taškas. Iš ten visai netoli iki Husavik, Godafoss krioklių ir Grimsey salų.

Vakarų fiordų pakrantė yra viena gražiausių šalies vietovių. Čia labai nedaug turistų - kaip ir vietinių gyventojų: pagrindiniame mieste Isafjordur šiandien gyvena mažiau nei 3 tūkst. žmonių.

„Landmannalaugar“ - tai nepamirštamas kalnų regionas salos pietryčiuose. Karšti šaltiniai, sukietėjusi lava, gilūs kanjonai, nerealūs mėlyni ežerai, sniego šlaitai ir ledynai – štai, kas žavi atvykėlius.

TRANSPORTAS

Kadangi Islandijoje nėra geležinkelių, tai pagrindinis eismas vyksta keliais. Dauguma turistų renkasi automobilius ar autobusus. Tačiau nepamirštamas jūrų ir oro transportas, kurie taip pat yra paklausūs. Islandijoje esantys lėktuvai yra vienas iš patogiausių (bet tuo pačiu metu ir brangus) būdas keliauti po šalį. Populiariausios oro linijos yra Air Iceland ir Eagleair. Keltai Islandijoje nėra labai populiarūs tarp turistų, tačiau jie gali būti puiki alternatyva pasiekti tolimus salos kampelius.

 

Kelionės į Islandiją nuo
1440 €
Kelionės