Patarimai keliaujantiems į Indoneziją

VALIUTA


Oficiali Indonezijos Respublikos valiuta – Indonezijos Rupija (IDR), susidedanti iš 100 centų, tačiau dėl didelės infliacijos centai yra praktiškai nebenaudojami. Indonezijos rupija susideda iš 500, 1000, 2000, 5000, 10000, 20000, 50000 ir 100000 nominalo kupiūrų bei 25, 50, 100, 200 ir 500 vertės monetų. Naujausi užsienio valiutų santykiai su Indonezijos rupija: 1 EUR ~ 13,936.43 IDR, 1 USD ~ 9,454.27 IDR. Tikslesnę informaciją apie naujojo Indonezijos Rupijos kursą galite sužinoti apsilankę oficialioje Indonezijos Banko internetinėje svetainėje Mokėjimo kortelės yra priimamos viešbučiuose, restoranuose, prekybos centruose ir daugelyje kitų prekybos bei aptarnavimo vietų.


ELEKTROS SROVĖ


Elektros srovės įtampa Indonezijoje 220V/50Hz – kaip ir Lietuvoje.


LAIKAS


Laiko juosta rytinėje dalyje UTC +7, laiko juosta centrinėje dalyje UTC +8, laiko juosta vakarinėje dalyje UTC +9. Indonezijoje negalioja vasaros laikas, vasaros laikotarpiu valanda nepridedama.


SAUGUMAS


Dėl nestabilios politinės padėties rekomenduojama nevykti į Sumatros salos rytinę dalį (ypač Ačėjaus (Aceh) rajoną), Sulavesio salą, Vakarų Timoro, Molukų salas. Dėl didelio nusikalstamumo šalyje rekomenduojama vengti turistų menkai lankomų vietų. Moterims nerekomenduojama keliauti vienoms. Rekomenduojama gerti tik virintą vandenį. Už kontrabandą, narkotikų gabenimą yra numatytos labai griežtos bausmės. Detalesnės informacijos apie saugumo sąlygas vykstant į užsienio valstybes galima rasti adresu: www.urm.lt.
Dėl šiame regione paplitusių tropinių ligų rekomenduojama pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, maliarijos, hepatito A, hepatito B, vidurių šiltinės. Daugiau informacijos galima rasti adresu: www.saugikelione.lt.


MUITINĖS REIKALAVIMAI


Įvežti vienam asmeniui leidžiama:


50 cigarų arba 200 cigarečių, arba 100 gramų tabako.


1 litrą alkoholio


Asmeninės higienos priemonių.


Prekių, kurių vertė neviršija 1000$


KELIONĖS DOKUMENTAI


Vykstant į Indoneziją būtina turėti paso knygelę. Lietuvos piliečiams keliaujant į šalį reikalinga viza. Ji išduodama atvykus į Indoneziją, oro uoste. Kaina – apie 25 doleriai. Vizą galima įsigyti ir Lietuvoje. Taip pat rekomenduojama įsigyti medicininių išlaidų draudimą.