Indonezija | Apie Indoneziją

Indonezija – tai kontrastų žemė, nusidriekusi 5150 km iš vakarų į rytus, 17 500 salų, kurių 6000 gyvenamos. Šalyje galima pamatyti kelių kilometrų aukščio kalnus bei kaskart pabundančius ugnikalnius, koralinių rifų apsuptas, žmogaus beveik nepaliestas salas. Drėgni miškai pilni turtingos gyvūnijos ir augalijos, čia pat tarpusavy kontrastuodami stovi šiuolaikiniai ir istoriniai miestai, įvairių epochų architektūros paminklai. Indonezija yra didžiausia pasaulyje musulmoniška valstybė, tačiau išsiskiria savo tolerantiškumu, religine ir kultūrine įvairove. Šalyje gyvena apie 300 tautų ir etnografinių grupių. Ir nors Indonezijos Respublikos egzistavimo pradžia yra siejama su 1945 m. rugpjūčio 17 d. paskelbta nepriklausomybe, šalyje gausu įvairių laikotarpių kultūrinio palikimo ženklų. Šiuolaikinė Indonezija – tai sparčiai modernėjanti šalis, kurioje šiuolaikinės naujovės ir laimėjimai harmoningai dera su ilgaamžėmis vietos tradicijomis ir dabarties papročiais.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ

Plotas – 1 919 440 kv. km.

Gyventojai – 267,7 milijono (2018 m. duomenimis). Indonezijoje gyvena daugiau kaip 150 tautų, iš kurių didžiausios: javiečiai, sundai, mandūriečiai, Indonezijos malajai, batakai, dajakai, baliečiai.

Sostinė – Džakarta (apie 10,8 mln. gyventojų).

Kalba. Nepaisant dialektų gausos, egzistuoja ir valstybinė kalba – Bahasa Indonesia („Indonezijos kalba“), turinti malajų, hindi, persų, sanskrito, olandų, portugalų, anglų, arabų, kinų kalbų ir vietinio Javos salos gyventojų dialekto savybių. Kalba graži ir netgi nesudėtinga, tačiau ją vartoti reikėtų atsargiai – žodelis, reiškiantis „ačiū“, Sumatros saloje taip pat reiškia „šiknius“ vakarinėje Javos dalyje. Tiesa, nesudėtinga susikalbėti ir angliškai.

Valiuta. Indonezijos piniginis vienetas – Indonezijos rupija. Keliaudami Indonezijoje dažniausiai susidursite su mėlynais 50 000 rupijų banknotais, monetos labai retai naudojamas, kadangi jų vertė išvertus į eurus itin maža.

Religija. Didžioji dauguma Indonezijos gyventojų yra musulmonai (86,1 %). Protestantizmą išpažįsta apie 5,7% gyventojų, tuo tarpu mažoji dalis gyventojų yra katalikai, hinduistai ir kt. religijų atstovai.

Telefonas, internetas. Indonezijos telefono kodas +62. Telefono ryšys yra prieinamas visose pagrindinėse salų vietose, tačiau jeigu planuojate keliauti į mažiau apgyvendintas vietas, džiungles, kalnuotas vietoves, jis gali trūkinėti arba neveikti (net jeigu ir turėsite nusipirkę vietinę telefono kortelę). Jeigu į Indoneziją planuojate vykti kelioms savaitėms ir iš anksto viskuo būsite pasirūpinę (viešbučių, turų užsakymais ir pan.), jums vietinės telefono kortelės neprireiks. Nebent keliausite nieko nesuplanavę, norėsite nuolatos naudotis internetu telefone ir nerasite nemokamos belaidžio ryšio „Wi-Fi“ prieigos, o jūsų operatoriaus interneto paslauga brangiai kainuoja. Tuomet vietinio operatoriaus telefono kortelė yra privalumas.

Beje, Indonezijoje labai populiaru naudotis mobiliąja susirašinėjimo programėle „WhatsApp“, tad turėdami nemokamą belaidžio ryšio „Wi-Fi“ prieigą galite skambinti, rašyti žinutes privačias paslaugas teikiantiems žmonėms. Turistinėse vietose belaidžiu ryšiu „Wi-Fi“ dažniausiai galėsite naudotis laisvai (restoranuose, viešbučiuose, kai kuriose lankytinose vietose), tik jo greitis gali būti ne toks geras kaip Europoje. Jeigu būsite kur atokiau, kur belaidžio ryšio „Wi-Fi“ nebus, o interneto prieigos labai reikės, ieškokite užrašo „Warnet“ (interneto kavinė).

Elektros įtampa. Elektros srovės įtampa Indonezijoje 220V/50Hz – kaip ir Lietuvoje.

VIZOS

Trumpalaikiam buvimui (ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui) Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia.

KLIMATAS

Beveik visoje Indonezijos teritorijoje vyrauja tropinis klimatas. Temperatūros vidurkis pajūrio pakrantėse yra apie 28 laipsnius karščio, vidinėse salų dalyse ir kalnuotose vietovėse – apie 26 laipsnius karščio, o aukštesniuose kalnuose – apie 23 laipsnius karščio. Temperatūra keičiantis sezonams ne itin kinta, todėl čia apsilankyti verta bet kuriuo metų laiku. Net ir saulė čia šviečia visus metus – skirtumas tarp ilgiausios ir trumpiausios metų dienos čia vos 48 minutės.

Kelionės į Indoneziją nuo
1531 €
Kelionės

LANKYTINOS VIETOS

Java – tai ekonominis šalies centras, su sostine milžine Džakarta priešakyje. Java savo glėbyje talpina 130 milijonų gyventojų ir šis skaičius turi tendenciją augti. Kaip ten bebūtų, ši sala vis dar turi ką pasiūlyti keliautojams – daugybę kultūrinių vietų, vulkanų slėnių, tropinių paplūdimių bei gilias tradicijas menantį vietinių gyvenimą. Jei Džakarta apibūdinama kaip šalies sostinė bei investicijų traukos centras, Džokjakarta neretai nusakoma kaip kultūrinė šalies sostinė, su gyvu kultūriniu gyvenimu, karta iš kartos perduodamomis tradicijomis.

Balis – išsiskiria visos Indonezijos kontekste, kadangi tai hinduistinė sala, iki šiol praktikuojanti hinduizmo religiją ir ritualus. Esant čia pasinersite į hindų religijos grožį – su gėlėmis, aukomis, smilkalų kvapu ir šventyklomis netikėčiausiose salos vietose. Kita vertus, Balis turi ir kitą, labiau turistinį veidą, su viešbučiais, pramogų kultūra ir visą parą verdančiu gyvenimu. Belieka pasirinkti: sala maža, tačiau gali pasiūlyti daug įvairiausių pramogų ir nuotykių.

Sulavesis – sala garsėja išskirtinio grožio gamta, salomis, žmonėmis, kultūromis ir įspūdingu povandeniniu pasauliu, todėl žmonės dažniausiai čia užklysta išmėginti nardymo malonumų, aplankyti gamtinių rezervatų (pamatyti įvairiausių beždžionėlių, drugelių ir kt.) ar tiesiog atgauti jėgas leidžiant laiką salose. Sala garsėja išskirtinėmis tradicijomis – ypač stebina neįprasti su laidojimo apeigomis susiję papročiai. Vietiniai gyventojai kas kelerius metus iškasa mirusius savo protėvius, juos nuprausia ir perrengia švariais rūbais. 

Lombokas – turistų mažiau atrasta sala, kuri garsėja nuostabiais paplūdimiais, laukine gamta bei išlikusiais senoviniais kaimais. Tai išskirtinė sala – sakoma, kad Lomboke galima išvysti Balį, o Balyje Lomboko – ne.

Komodo sala – sala garsi tuo, jog čia gyvena didžiausias pasaulyje driežas, garsusis Komodo varanas.

Borneo – Borneo sala yra trečia pagal dydį pasaulyje, ir vienintelė sala, kurią dalinasi net trys valstybės: šiaurėje – Malaizija ir Brunėjus, o pietuose – Indonezija. Tik Borneo ir Sumatros salose galima išvysti laisvėje gyvenančius orangutangus, didžiausią pasaulyje gėlę – rafleziją, o laisvėje gyvenančias didnoses beždžiones – tik Borneo saloje. Indoneziečiai šią salą vadina „Kalimantan“ – „deginančio oro sala“.

Sumatra – tai nuotykiai, prasidedantys jau nuo pirmojo žingsnio. Ši magiška Indonezijos sala labai įvairiapusiška, todėl ji patraukli ir gamtos mylėtojams, vertinantiems laukinę gamtą bei vaizdingus peizažus, ir nutrūktgalviams keliautojams, išsiilgusiems autentikos, tradicinių papročių bei aktyvaus keliavimo. Sumatra šešta pagal dydį sala pasaulyje ir didžiausia sala, priklausanti Indonezijai. Iš šios salos neretai pasigirsta žinios apie žemės drebėjimus ir kitas stichines nelaimes, čia nuolat tenka remontuoti kelius, mat dėl žemės plokščių judėjimo, nuolatos yra kelių danga, o tai stipriai apsunkina judėjimą saloje, todėl keliavimui geriausia rinktis lėktuvą, mat atstumai tikrai nemenki, o keliaujant autobuse galima praleisti ne vieną dieną.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Indonezijai būdingas maisto ruošimas, naudojant vietoje randamus ir auginamus maisto produktus. Patiekalai gaminami iš šiam regionui būdingo ir labiausiai paplitusio augalo – ryžių. Gausiai naudojami vietos prieskoniai – paprikos, aštrieji pipirai, bazilikas, mėta. Gausiai naudojami vaisiai ir daržovės, kokoso palmės vaisiai. Indonezijai esant jūrų valstybe, vyrauja patiekalai iš jūros gėrybių. Pagrindinis vartojamas mėsos produktas – paukštiena. Dėl Kinijos įtakos šalyje plati kiniškų patiekalų įvairovė. Maistas šalyje ruošiamas vadovaujantis nusistovėjusiais islamo reikalavimais (halal).

TRANSPORTAS

Greičiausias būdas keliauti iš vienos vietos į kitą – skristi lėktuvu. Vietinių skrydžių tinklas puikiai išvystytas. Galite keliauti išsinuomotu automobiliu ar traukiniu. Jei nuspręsite keliauti autobusu, įsitikinkite, kad vežančioji kompanija yra gera ir patikima, nes nemažai autobusų vėluoja, genda. Eismas intensyvus, vyksta kairiąja kelio puse.

SVEIKATA IR SAUGUMAS

Šalis yra aktyvioje seisminėje zonoje, galimi žemės drebėjimai, cunamiai ir ugnikalnių išsiveržimai. Prieš keliaujant į šią šalį, rekomenduojama pasidomėti vietos informacinių šaltinių teikiama informacija. Privalomų skiepų, vykstant į Indoneziją, nėra. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo gydytoją arba „Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą“.
Prieš kelionę pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.

SUVENYRAI

Patyrę keliautojai iš viso pasaulio siūlo lauktuvių vežti įvairių vietos menininkų dirbinius bei batikos būdu dažytus audinius. Itin vertinama dovana iš Indonezijos – sarong šaliai, kuriuos puošia įvairiausi tradiciniai indoneziečių raštai. Siūloma į namus parsivežti ir vietinių maisto produktų – muskato riešuto, čili pipirų, kokosų pieno, įvairių padažų bei vietinių mėgstamų makaronų. Indonezietiški sausainiai, vadinami krupuk, yra itin vaikų mėgiamas skanėstas.

Poilsinės kelionės į Balio salą su Novaturas nuo
1600 €
Viešbučiai ir kainos